آنتی ویروس پادویش

انقلابی جدید در صنعت برق توسط محققان ام آی تی ارائه شده

کابل های عجیب و غریب

محققان دانشگاه MIT در طی تحقیقات انجام شده نوعی سیم برق ابداع کردند که عملکرد های بسیار پیچیده و کاربردی را امکانپذیر می نماید. براساس اعلام دانشگاه ام آی تی این ابداع جزئی از پروژه Cord UIs است که از عملکرد شیلگ های آب الگو برداری شده است . نحوه عملکرد این سیم ها بگونه است که با خوردن ضربه به سیم ها یا خم شدن آن ها عملکرد خاموش شدن دستگاه الکتریکی و تغییر در عملکرد دستگاه الکتریکی امکان پذیر می باشد.

براساس اعلام مدیر این پروژه تحقیقاتی ، این تیم توانسته نمونه اولیه این ابر کابل ها را تولید نماید و در آینده ای نزدیک نسخه تجاری این کابل ها در تولید انبوه ارائه خواهد شد.

تا لود شدن تصویر صبور باشید

کابل های برق عجیب و غریب

ویژگی های جالب این کابل ها

از ویژگی های جالب این کابل ها می توان به کنترل آنها توسط گره زدن ، نیشگون گرفتن ، حسگر فشار ، خم کردن یا کشیدن اشاره کرد. این جذابیت خاص در این کابل های عجیب و غریب توانسته توجه بسیاری از محققان را بسوی خود جلب نماید. اولین نمونه تحقیقاتی این پروژه یک چراغ مطالعه بود ،  عملکرد این سیم بگونه ای است که با یک گره بر روی کابل نور چراغ مطالعه کمتر می شد و زمانی که گره محکم تر می‌شد ، حسگرهای داخلی و یک ریزکنترلگر نور چراغ را کاهش می داد.

و اما شاید در نمونه اولیه آزمایش اهمیت این ابداع جدید قابل درک نباشد اما در نمونه ثانویه ، یک گیره بر روی سیم شارژر لپ‌ تاپ مک‌ بوک اپل قرار داده شد در این وضعیت کابل مورد استفاده عملکرد دکمه خاموش و روشن مک بوک را کنترل کرد و آنرا در حالت غیرفعال قرار داد. این عملکرد در کابل ارائه شده به کمک ارسال پالس به کامپیوتر توسط کابل شارژر که حسگرهای حساس به فشار در آن قرار گرفته است انجام پذیرفت که باعث کنترل مک بوک شد.

جذابیت دیگر این پروژه در آزمایش سوم کاملا قابل تشخیص بود ، در آزمایش سوم کابل های حسگر دار فشار و ضربه در سافت استارتر هدفون قرار گرفت ، کاربر با استفاده از این قابلیت حسگر در هدفون میتوانست براحتی خاموش شدن پخش آهنگ در گوشی را کنترل نماید و نیاز نبود گوشی خود را باز کرده و از آنجا موسیقی را قطع نماید.

همچنین در آزمایش های بعدی این کابل ها در مورد هارد سخت هم انجام گرفت ، در این حالت کابل دستور جداسازی امن هارد سخت را به کامپیوتر ارسال می نماید ، این عملکرد از ایجاد صدمه به هارد سخت جلوگیری می نماید .

براساس اطلاعات منتشر شده از این پروژه ، استفاده از این کابل ها در دستگاه های هوشمند با هزینه های بسیار مقرون به صرفه ای قابل اجرا خواهد بود و در آینده ای نزدیک اطلاعات بیشتری از این پروژه منتشر خواهد شد. مطمئنا این کابل های دارای حسگر قادرند انقلابی شگرف در دنیای تکنولوژی براه بیاندازند.

نظر شما در مورد این کابل های جدید چیست ؟

منبع : mit.edu

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : انقلابی جدید در صنعت برق توسط محققان ام آی تی ارائه شده

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *