پادویش

ارتش جدید چین برای نبردهای فضایی آینده در حال شکل گیری است

ارتش فضایی چین

اگرچه هنوز که هنوز است به طور رسمی خبری از بیگانگان ورای کره زمین و آن سوی منظومه شمسی نیست، اما در هر صورت مشخص نیست که سر و کله آن ها چه زمانی و با چه اقداماتی پیدا شود !
اگر صفحات تاریخ را ورق بزنید خواهید دید اکثر مواردی که زمانی برای انسان ها به عنوان اتفاق و یا ایده ای مضحک به شمار می آمدند، مدت ها قبل به وقوع پیوسته اند و مدت ها است که برای انسان ها امری عادی تلقی می شوند.
از این رو ارتباط ( و حتی خدای ناکرده جنگ) با بیگانگانی ورای منظومه شمسی نیز نمی تواند دور از انتظار باشد.
حال چین با تجهیز ارتش خود به پیشرفته ترین تجهیزات نظامی برای نسل جدیدی از جنگها آماده می شود: نبردهای فضایی

همزمان با انتشار دستوری در چین برای استقرار ساختار فرماندهی جدید در ارتش این کشور، به طور واضحی مشخص شده که این کشور بزرگ آسیایی به تدریج خود را برای ورود به عرصه جدیدی از جنگها آماده می کند. در این عرصه صرفا دیگر خبری از جنگ بر روی زمین و حتی آسمان نبوده و دنیای سایبری و فضا محلی برای رویارویی قدرتها خواهند بود.

space war

گفتنی است سال گذشته بود که این کشور سیستم نظامی ضدماهواره ای خود را آزمایش کرد و حالا گامی دیگر به سوی آماده کردن خود برای جنگهای فضایی آینده برداشته است.
واشنگتن تایمز در گزارشات خود درباره تغییر و تحولات اساسی در ساختار نظامی ارتش چین سخن می گوید است و آن طور که پیداست این اتفاقات مربوط به شکل گیری ساختاری نوینی موسوم به ” نیروی فضایی ” است.
نیروی فضایی چین بخشی از استراتژی جدید این کشور موسوم به Strategic Support Forces است که نه تنها شامل واحدهای نظامی فضایی، بلکه نیروهای هسته ای و نظامیان جنگ سایبری و الکترونیکی می شود.
همچنین گفته می شود اعمال کنترل بر مدارات پایینی زمین، وظیفه اصلی نیروی فضایی چین خواهد بود.

منبع : investmentwatchblog

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ارتش جدید چین برای نبردهای فضایی آینده در حال شکل گیری است

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *