پادویش

استعلام گواهینامه ارزش افزوده شرکتها

استعلام گواهینامه ارزش افزوده

استعلام گواهینامه ارزش افزوده شرکتها : اول از هر چیزی بهتر است بدانید که برای هر دستگاه اجرایی نوعی مجوز وجود داشته است که برای امور مختلف به آن نیاز خواهیم داشت. گواهینامه ارزش افزوده شرکت ها نیز می تواند نوعی مجوز تلقی شود که صدور آن برای انجام امور مالی و همچنین مالیات بر ارزش افزوده انجام می گردد.

اگر می خواهید درک صحیحی از ارزش افزوده بدست بیاورید باید بدانید که گواهینامه ارزش افزوده مجوزی می باشد که به واسطه آن فروشنده می توان مالیات بر ارزش افزوده را از خریداران دریافت کند و خریدار هم در زمان پرداخت باید آن را از فروشنده درخواست کنند. این ارزش افزوده اختلاف قیمتی است که بین یک کالای خریداری شده یا همان کالا در زمان فروش می باشد.

نحوه ی استعلام

اگر که می خواهید از نحوه ی استعلام گواهینامه ارزش افزوده شرکتها آگاهی پیدا کنید می توانید از لینک زیر استفاده نمایید:

https://www.evat.ir/frmvalidationofregistration.aspx

پس از وارد شدن به لینک درج شده باید عنوان مودی، شماره اقتصادی جدید، شماره ملی را وارد کنید و سپس گزینه ی جستجو را کلیک نمایید تا نتایج بدست امده برای شما نشان داده شوند.

لازم است بدانید برای اینکه گواهینامه ارزش افزوده صادر شود نیاز است که مودیان دارای شرایط خاص و معینی باشند و همچنین اقدامات و مراحل قانونی مرتبط با آن را طی کرده باشند تا مشمول دریافت گواهینامه ارزش افزوده باشند.

چه افرادی باید مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت کنند؟

هر شخصی که کسب و کاری را برای خود داشته باشد و درامدی را حاصل کند که از راه فروش کالا و خدمتی باشد باید حتما مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت نماید جز اینکه شغلی داشته باشد که جز مشاغل معاف از پرداخت VAT باشند.

تعدادی از شغل ها و کالاها معاف از این پرداخت هستند که می توان به فروشندگان شیرخشک، فروشندگان مواد اولیه کشاورزی و کود و بذر اشاره نمود.

توجه داشته باشید که اشخاص حقوقی نیز از گروه دیگری می باشند که باید مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت کنند که این افراد شرکتی را تاسیس نموده اند و برای خود شماره ثبت گرفته اند و آنها هم هر نوع فعالیت خدماتی یا تولیدی که انجام بدهند و منجر به کسب درآمد شود نیاز است که مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت نمایند.

دو گروه فوق موظف هستند که برای پرداخت مالیات بر ارزش افزوده اقدام نمایند. اگر هر شرکتی بنا به هر دلیلی دیگر اقدام به فعالیت نکند و منحل شده باشد نیازی ندارد که برای تمدید گواهینامه VAT و دریافت آن اقدام نماید و تنها کاری که در چنین شرایطی باید انجام دهد این است که تهیه اظهارنامه انحلال خود را انجام بدهد و آن را به سازمان امور مالیاتی اعلام کند.

افراد و شرکت های که از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نیز معاف می باشند باید بدانند که اظهارنامه مالیاتی خود را تهیه کنند و برای تنظیم و ارسال آن نیز اقدام نمایند ولی نیازی ندارند که گواهینامه مرتبط را دریافت کنند.

شرکت های دارای شماره ثبت بدون فعالیت اقتصادی در رابطه با گواهینامه VAT چه اقدامی باید انجام بدهند؟

در صورتی که شرکتی فقط شماره ثبت داشته باشند ولی فعالیت اقتصادی نداشته باشد باید تکمیل اظهارنامه مالیاتی را انجام داده و آن را ارسال کنند و برای دریافت گواهینامه ارزش افزوده هیچ نیازی نیست ولی در صورتی که حتی یک بار هم معامله ی را انجام بدهند باید برای دریافت ارزش افزوده اقدام کرده باشند و در غیر این صورت باید بدانند که اینکار به عنوان یک تخلف برای آن ها به شمار می رود.

استعلام گواهینامه ارزش افزوده شرکتها : برای دریافت جدیدترین اموزش ها و خبرهای تکنولوژی با زوم تک همراه شوید…

3.7/5 - (4 امتیاز)

نظرات در مورد : استعلام گواهینامه ارزش افزوده شرکتها

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *