BugE جایگزین آینده ی موتور وسپا

وسایل نقلیه ی الکتریکی به سرعت در حال ورود به بازار هستند، یکی از عوامل مهمی مشتری را از خرید این محصولات منصرف می کند قیمت تمام شده ی بالا ی آنها در مقایسه با رقبای سنتی آنهاست که از سوختهای فسیلی استفاده می کنند.

در بین وسایل نقلیه ی برقی موتور سیکلت ها و اسکوترهای برقی به نسبت قیمت پایینتری دارند ولی همه مایل به استفاده از وسیله ای که بر روی دو چرخ حرکت کند نیستند،در این مطلب میخواهیم به معرفی نوعی خاص از این وسایل نقلیه بپردازیم که چیزی کمتر از 6000 دلار قیمت دارد و از راننده در مقابل باد و باران محافظت کرده و نسبت به موتورسیکلت و اسکوتر هم از پایداری بیشتری هنگام حرکت برخوردار است.

buge-8

نام این محصول BugE است و یکی از جالب ترین نکات در مورد آن این است که مشتری آن را به صورت قطعات خریداری می کند و با توجه به نقشه ی راهنما باید آنرا جمع آوری و نصب کند.

مخترع این وسیله مارک مورفی نام دارد،وی سابقه ی همکاری با شرکت هایی همچون جی ام،کرایسلر و بی ام و را در پرونده ی خود جای داده است،او از سال 2007 فروش این محصول جالب را شروع کرده و تا کنون موفق شده 50 دستگاه از آن را در داخل آمریکا به فروش برساند و هم اکنون پای محصولات خود را به بازار ژاپن و نیز اروپا باز کرده است.

ایده ی او برای شروع ساخت این محصول خیلی ساده بوده است:وسیله ی نقلیه ای شخصی  که در 4 فصل سال در خیابان های شهر قابل استفاده باشد.وی از محصول خود به عنوان آینده ی وسایل نقلیه ی داخل شهری یاد می کند.

این وسیله ی سه چرخ از یک موتور الکتریکی با قدرت 17 اسب بخار بهره می برد که چهار باتری اسیدی مدل M34 آن را تغذیه می کنند،وزن خالص آن 159 کیلوگرم می باشد،حداکثر سرعت آن 80 کیلومتر در ساعت است و میتواند با این سرعت 48 کیلومتر را با یک بار شارژ کامل طی کند وی در اینباره میگوید:مقدار شارژدهی باتری ها در صورت استفاده از باتری لیتیومی بهبود چشمگیری خواهد داشت.

وی در باره ی فروش این محصول به صورت قطعات مجزا توضیح می دهد:یکی از دلایلی که قیمت تمام شده ی محصول ما در مقایسه با رقبا پایینتر است این مسئله است که ما محصول را به صورت مجموعه ای از قطعات به مشتری میفروشیم و مشتری علاوه بر اینکه مبلغ کمتری پرداخت میکند به سادگی می تواند وسیله ی نقلیه ی خود را نصب کرده و در کنار صرفه ی اقتصادی نوعی سرگرمی پیدا کرده و در ضمن به مسایل فنی نیز کمی آشنا شده و در نهایت از وسیله ای که با دستان خود ساخته است لذت بیشتری می برد.

بیشتر بخوانید  Volvo هم به جمع سازندگان خودورهای الکتریکی پیوست

buge-14

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : BugE جایگزین آینده ی موتور وسپا

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *