پادویش

با جدیدترین محصول دنیای خودروهای برقی آشنا شوید / Catalyst E2 قدرتمند و توانا

رقابت بر سر وسایل برقی راه روانده به هر کمپانی و خودروسازی سرایت کرده و تقریبا تمامی خودروسازان پیشرو یاتاکنون خودروی برقی خود را ساخته و یا محصول آن ها در یکی از مراحل تولید از مرحله طراحی گرفته تا آزمایش های نهایی به سر می برد.سوخت های فسیلی خواه ناخواه تا چند 10 سال آینده به پایان می رسند، اما این نباید به معنی پایان عمر وسایل بنزینی و گازوئیلی باشد.
با تغییر رویه و موضع و استفاده از خودروهای برقی علاوه بر اینکه در آینده مشکلی از بابت اتمام سوخت های فسیلی و مشکل برای تامین سوخت مورد نیاز حرکت خودروها نخواهیم داشت، بلکه زمان اتمام این سوخت ها نیز به تعویق خواهد افتاد.

بعد از گذشت مدتی از زمانیکه برترین خودروسازان یک به یک محصولات برقی خود را رونمایی می کردند، دو کامیون نیز در ای بین معرفی شدند، کامیون های عظیم الجثه ای که به کمک سوخت برق قرار است تا وزن های بالایی را جابجا کنند.
این بار نوبت به اتوبوس های داخل شهری بسیار بسیار پرمصرف رسیده تا یک شرکت آمریکایی، اتوبوس برقی را تولید کند که قادر است تا در حدود ۱۰۰۰ کیلومتر را با یکبار شارژ بپیماید.

catalyst-e2-1این اتوبوس بسیار توانمند Catalyst E2 نام گرفته و توسط شرکت خودروسازی Proterra آمریکا ساخته شده است و قرار است تا برای حمل و نقل عمومی مورد استفاده قرار بگیرد.گفتنی است این اتوبوس قرار است تا سال آینده میلادی مورد بهره برداری قرار بگیرد.از نکات قابل توجه درباره Catalyst E۲ می توان به توانایی پیمایش ۹۶۶ کیلومتر به ازای هر بار شارژ کامل و آلایندگی صفر آن اشاره کرد که به نوبه خود تحسین برانگیز است.قدرت ذخیره باتری این اتوبوس ۴۴۰ تا ۶۶۰ کیلووات در ساعت بوده و با هر بار شارژ کامل بین ۳۱۲ تا ۵۶۳ کیلومتر است.Catalyst E۲ می تواند جایگزین مناسبی برای اتوبوس هایی باشد که با سوخت فسیلی کار می کنند.
نباید فراموش کرد که همه این قابلیت ها هزینه بالایی نیز برای ناوگان عمومی شهرهای مختلف دربرخواهد داشت، چون قیمت Catalyst E۲ در حدود ۸۰۰ هزار دلار است.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : با جدیدترین محصول دنیای خودروهای برقی آشنا شوید / Catalyst E2 قدرتمند و توانا

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *