خودروهای خودران Ford برای رانندگی در تاریکی مطلق از رادار لیزری استفاده می کنند

به کارگیری فناوری رادار لیزری در خودروهای خودران Ford

خودروساز آمریکایی معروف Ford پیش از این برای رانندگی خودروهای فوق هوشمند خود از فناوری رادار لیزری استفاده کرده بود و امروز این فناوری را برای حرکت خودرو در تاریکی مطلق جاده و در شرایطی که چشم انسان قادر به تشخیص مسیر نیست به کار برده است.

کارشناسان این شرکت اخیرا یک خودروی خودران هیبریدی مدل Fusion این شرکت را به این فناوری مجهز نمودند و در تاریکی مطلق جاده ای در ایالت آریزونا خودرو را تحت آزمایش قرار دادند که این خودروی خودران با موفقیت از این آزمایش بیرون آمد.

شرکت فورد در اینباره می گوید که نرم افزار راننده ی مجازی به کار برده شده در خودروهای خودران شرکت علاوه بر رادار لیزری از رادار معمولی و نیز دوربین های تعبیه شده در این خودرو برای تشخیص مسیر در تاریکی مطلق استفاده می کنند اما آزمایش های انجام شده ی این شرکت نشان می دهد که فناوری رادار لیزری به تنهایی هم می تواند تا خودرو را در شرایط تاریک جاده راهنمایی کند.

مدیر مسئول دپارتمان خودروهای خودران شرکت فورد در این باره می گوید : “خودروهای خودران در شرایط نور رو ز به کمک دوربین های تعبیه شده در اتومبیل و خط های سفید کشیده شده روی جاده مسر حرکت خود را تشخیص می دهند ، اما در شرایطی که جاده تاریک باشد و چراغهای خودرو هم از کار افتاده باشند خودرو دیگر نخواهد توانست تا مسیر حرکتش را تشخیص دهد ولی با به کارگیری فناوری رادار لیزری مشخص شد که خودرو در شرایط تاریکی مطلق نیز خواهد توانست تا با دقتی که در نور روز دارد به طور خودکار به رانندگی بپردازد. “

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  همکاری هواوی و آئودی برای گسترش خودرو های هوشمند افزایش می یابد

نظرات در مورد : خودروهای خودران Ford برای رانندگی در تاریکی مطلق از رادار لیزری استفاده می کنند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *