نحوه تغییر واچ فیس های اپل واچ

واچ فیس

به نظر شما اولین موردی که در ساعت ها به چشم می خورد، چیست؟ قطعا چهره ی آن هاست که در نگاه اول به چشم می خورد، ساعت های آنالوگ اساسا همیشه یک دید قدیمی را به کاربران القا می نمایند، اما در حال حاضر در جهان با ساعت معرفی ساعت های دیجیتال زندگی افراد دنیا تغییر کرده است و در آن ها گزینه های سفارشی سازی بی حد و حصری به چشم می خورد. زمانی که به شخصی سازی ساعت هوشمند خود می پردازید، قطعا چهره ی پیش فرض صفحه نمایش آن موردی نیست که متناسب با خواسته های شما باشد. ممکن است شما گزینه های بیشتری در Watch Wear OS داشته باشید، اما اپل کمپانی اپل واچ فیس های اپل واچ خود را بسیار گسترده نموده و اکنون شما حق انتخاب بیشتری دارید.

در اصل این کمپانی با ده چهره ی مختلف برای نخستین اپل واچ خود رونمایی شد، اما در حال حاضر این کمپانی انتخاب های کاربرانش را گسترش داده است، در نتیجه واچ فیس های زیادی وجود دارد و اگر می خواهید بهترین باشید، باید بهترین واچ فیس ها را برای اپل واچ خود انتخاب نمایید. اگر می خواهید گزینه های مختلف واچ فیس را مشاهده کنید و یا هر روز از مشاهده ی یک واچ فیس تکراری خسته شده اید، در این بخش ما تصمیم گرفتیم تا نحوه ی تغییر این واچ فیس ها را در اپل واچ به شما شرح دهیم.

واچ فیس های اپل واچ خود را تغییر دهید

از نظر کمپانی اپل این کار، ساده ترین کاری است که شما می توانید در اپل واچ خود انجام دهید. به سادگی با استفاده از چند لمس ساده – بر اساس گفته ی کمپانی اپل – در ساعت شما یک گالری افقی، به صورت رونده مشاهده خواهد شد. در یک تصویر کوچک واچ فیس ها برای شما نمایش داده می شوند، شما می توانید هر یک از آن ها را که می خواهید، انتخاب کنید. شما زمانی که واچ فیس مورد علاقه ی خود را انتخاب کردید، از این پس می توانید به راحتی در زمان آماده به کار اپل واچ در صفحه ی اصلی آن را مشاهده کرده و از دیدن آن لذت ببرید.

واچ فیس

نحوه شخصی سازی واچ فیس های اپل واچ

شخصی سازی رنگ ها، صفحه ی شماره گیری، اعلان ها و سایر موارد را با لمس گزینه ی «customize» در قسمت پایینی صفحه نمایش در حالت ویرایش، کاملا راحت می باشد. در این بخش شما قادر خواهید بود تا از طریق عناصر مختلف واچ فیس های چپ یا راست را انتخاب کنید و با تغییر صفحات به سمت چپ یا راست، انواع واچ فیس ها را مشاهده نمایید. تمامی واچ فیس ها به شما نمی امکان را نمی دهند تا عناصر موردنظر خود را در واچ فیس قرار دهید، اما بیشتر آن ها نظیر Utility و Chronograph به شما این امکان را می دهند تا جزئیات را تغییر داده و حتی رنگ عناصر مختلف را نیز تغییر دهید.

بیشتر بخوانید  نحوه ریست کردن اپل واچ (Apple Watch)

چرخش به سمت چپ نیز این امکان را می دهد تا جزئیات مختلف را انتخاب کنید – بیشتر قسمت های بالایی و پایینی – و شما قادر خواهید بود تا بر روی یکی از واچ فیس ها ضربه بزنید که تغییرات موردنظر شما ذخیره سازی شود. به منظور سفارشی سازی راحت تر، واچ فیس های متحرک به شما این امکان را می دهند تا نوع تصویر متحرک – گل، چتر دریایی یا پروانه ها را تغییر دهید – و اجازه می دهند تا شما تصمیم بگیرید که آیا می خواهید تاریخ در صفحه ی اصلی برای شما نمایان گردد یا خیر؟.

هنگامی که واچ فیس خود را انتخاب کردید، در گالری گزینه هایی که می توانید میان آن ها تغییر ایجاد کنید، ظاهر می شود. اگر می خواهید یک واچ فیس جدید ایجاد کنید، می توانید با لمس صفحه نمایش و کشیدن آن به سمت راست، وارد گالری اپل واچ خود شوید.

واچ فیس

نحوه افزودن تغییرات خاص به واچ فیس های اپل واچ

به منظور انجام این کار،  پروسه کمی پیچیده تر بوده و شما باید آیفون خود را نیز شارژ نمایید. شما تصمیم باید پوشه ی My Watch را در اپلیکیشن Apple Watch خود بر روی آیفون باز کنید، و سپس گزینه ای به نام Complications را در این بخش مشاهده خواهید کرد و شما باید بر روی گزینه ی orange Edit در بالا سمت راست کلیک کنید. در این بخش شما می توانید واچ فیسی که می خواهید را انتخاب کنید. معمولا گزینه هایی نظیر عمر باتری، تاریخ و چند گزینه دیگر در میان آن ها وجود دارد، اما این موارد تنها می تواند به چهره های خاص مربوط گردد و برخی دیگر از چهره ها ارتباطی نداشته باشد.

برای انجام این کار باید بر روی کلید سبز رنگ که در داخل آن یک نماد سفید رنگ وجود دارد، ضربه بزنید. سپس شما باید اپل واچ خود را برداشته، به واچ فیس آن نگاه کنید و دو بار آن را لمس کنید تا واچ فیس فعال بر روی صفحه اصلی را مشاهده کنید. در این بخش شما می توانید گزینه ی customize را انتخاب کنید و تصمیم بگیرید که باید در کجا ذخیره سازی گردد. این موارد از قابلیت های غیر ضروری است، اما شما می توانید از این طریق واچ فیس های مورد علاقه ی خود را هر زمان خواستید از حافظه انتخاب نمایید.

همچنین در این بخش شما می توانید قابلیت های شخص ثالث را نیز اضافه کنید، در صورتی که در اپل واچ خود پلتفرم watchOS 5 را اجرا می نمایید. بدان معنی است که شما به سرعت می توانید از اپلیکیشن های محبوب نظیر اپلیکیشن های Citymapper، Lifesum، Carrot Weather، ETA، Pokemon Go و … در این فرآیند استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

 

منبع: techradar

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نحوه تغییر واچ فیس های اپل واچ

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *