اپل در مورد باتری های غیر اصل در آیفون هشدار میدهد

اپل در مورد باتری های غیر اصل در آیفون هشدار میدهد

اپل به تازگی برای دارندگان آیفون که باتری دستگاه خود را عوض کرده اند، پیام هشدار میدهد. این پیام را میتوان ابزاری برای افزایش امنیت دستگاه های کاربران دانست. اپل با اینکار خود عملکرد جالب توجه و انتقاد برانگیزی برای دستگاه های تولیدی خود ایجاد کرد. این پیام هشدار در سیستم عامل ios به گونه ای طراحی شده که در صورت اصل نبودن باتری در آیفون برای کاربران نشان داده شود. کاربران بسیاری در شبکه های اجتماعی گزارش داده اند که بعد از تعمیر آیفون خود و تعویض باتری آن بوسیله تعمیرکار متفرقه، در صفحه نمایشگر خود با پیغام هشدار جدید در مورد سلامت باتری روبرو شده اند. این اعلان اپل در مورد باتری های غیر اصل در آیفون هشدار میدهد . همینطور در پی آن وضعیت سلامت باتری هم دیگر نشان داده نمی شود.

اپل در مورد باتری های غیر اصل در آیفون هشدار میدهد

این اقدام اپل برای هشدار به کاربران در صورت استفاده نکردن از باتری اصل، انتقادهای شدیدی را به دنبال داشت. کاربران و کارشناسان مختلف میگویند که چنین کاری به معنی اجبار کردن مصرف کننده به تعمیرات گران تر است. در حقیقت کاربران با دیدن این هشدارها امکان دارد گوشی های خود را به مراکز اصلی اپل ببرند که هزینه تعمیر بیشتری نسبت به تعمیرکارهای دیگر خواهد داشت. کوپرتینویی ‌ها در جواب به این انتقاد گفته که پیغام هشدار فقط برای امنیت خود کاربران ایجاد شده است. همینطور بهتر است بدانید در صورتی که از باتری اصلی اپل نیز استفاده می کنید، در صورت تعمیر کردن توسط تعمیرکارهای دیگر، این پیام هشدار را خواهید دید. این پیام هشدار از میکروکنترلر دستور می گیرد که فقط تعمیرکارهای قابل قبول اپل میتوانند آن را تنظیم کنند. اگر iOS نتواند تنظیمات درست میکرو کنترلر را شناسایی کند، این پیام برای کاربر نشان داده می شود.

اپل در مورد باتری های غیر اصل در آیفون هشدار میدهد

سخنگوی اپل در جواب به انتقاد ها و طی یک بیانیه به رسانه The Verge اینطور گفت :

” اولویت ما امنیت بیشتر مشتریان است و باید اطمینان پیدا کنیم که هرگونه تعویض باتری به شکل مناسب و درست انجام می شود. اکنون بیشتر از 1800 تعمیرگاه قابل قبول و تایید شده اپل در آمریکا فعالیت می کنند، بنابراین کاربران به تعمیرکارهای باکیفیت و مطمئن دسترسی راحت خواهند داشت.

ما سال گذشته این ویژگی را اضافه کردیم تا به کاربران خود در مورد باتری و طرز عوض کردن آن هشدار بدهیم. در این ویژگی در صورتی که نتوانیم اصلی بودن باتری و خود تعمیرکار و همینطور نحوه تعویض را تایید کنیم، برای کاربر هشداری نشان داده می شود. این اطلاعات با این هدف به کاربران داده می شود که از نصب باتری های خراب، کم کیفیت و مستعمل دوری کنند. نصب قطعاتی به این شکل احتمال بروز مشکلات ایمنی و کارایی را بیشتر می کند. در هر صورت بعد از تعمیر آیفون در این چنین وضعیت هایی، باز هم فقط هشدار نشان داده می شود و مشکلی برای ادامه کارایی دستگاه نیست.”

سخنگوی اپل در جواب به انتقاد ها و طی یک بیانیه به رسانه The Verge اینطور گفت

در ادامه تصمیم اپل برای نشان ندادن اطلاعات کاربردی سلامت باتری هم باعث بروز واکنش های بسیاری شد. در هر صورت اپل میتوانست در کنار نمایش این هشدار برای باتری غیر اصلی، عمر آن را هم نشان دهد تا کاربران برای تعویض آن در زمان مورد نیاز اقدام کنند. اما در حال حاضر کاربرانی که باتری غیر اصل دارند، این اطلاعات را دریافت نمی کنند. به جای نمایش این اطلاعات، یک پیام تعمیر (service) برای کاربران نشان داده می شود که تا زمان تعویض باتری با سخت افزار اصلی شرکت به همان شکل باقی خواهد ماند.

بیشتر بخوانید  آیتونز (iTunes) از دنیای نرم افزاری اپل حذف شد!

سخنگوی اپل در جواب به انتقاد ها و طی یک بیانیه به رسانه The Verge اینطور گفت

بهتر است بدانید که باتری های لیتیوم یونی اگر از منابع ناشناس تهیه شوند، خطرات بسیاری خواهند داشت. حتی باتری های اصلی شرکت ها نیز گاهی اوقات مشکلات بسیاری برای کاربران ایجاد می کنند. به همین خاطر است که اپل تلاش می کند اعتماد کاربران را به قطعات سخت افزاری خود بیشتر کند. مدیران اپل ادعا می کنند که از باتری هایی با طراحی بسیار حرفه ای، آزمایش های مختلف و ساخت برطبق استانداردهای سختگیرانه اپل در دستگاه های خود استفاده می کنند. کاربران بسیاری در سراسر دنیا به همین ادعاهای اپل اعتماد کرده اند و تعمیرات خود دستگاه های اپلی خود را به مراکز رسمی شرکت میسپارند. از سمتی دیگر بعضی افراد به خدمات و قطعات اصلی شرکت دسترسی ندارند و از لوازم متفرقه استفاده می کنند. اینگونه کاربران باید به این خطای جدید اپل که در مورد باتری های غیر اصل در آیفون هشدار میدهد عادت کنند و در واقع آن را تحمل کنند.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : اپل در مورد باتری های غیر اصل در آیفون هشدار میدهد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *