آنتی ویروس پادویش

مهندسین اپل: در صورت رای دادگاه بر علیه اپل استعفا خواهیم داد!

دعوای حقوقی اپل و اف بی آی

خبرهایی اخیرا از سوی روزنامه new york times به گوش رسیده است که حاکی از آنند که مهندسین نرم افزاری شرکت اپل به دنبال بحث و گفتگو در خصوص گزینه های موجود خود در صورت باخت این شرکت در مقابل پلیس فدرال در دادگاه روز سه شنبه هستند. در جلسه روز سه شنبه دادگاه قرار است وکلای حقوقی پلیس فدرال دلایل خود را مبنی بر لزوم همکاری شرکت اپل با پلیس فدرال در خصوص رمزگشایی دستگاه iphone 5c ای که سابقا توسط سید رضوان فاروق، یکی از دو تروریست حمله اخیر کالیفرنیا، مورد استفاده قرار گرفته بود اظهار کرده و در مقابل شرکت اپل نیز دفاعیه خود را درباره عدم رغبت خود برای همکاری در زمینه این موضوع به دادگاه ارائه دهد.

در واقع همانطور که پیشتر آقای تیم کوک مدیر عامل کنونی شرکت اپل اعلام کرده بود، این شرکت هیچگونه نرم افزاری که بتواند یک دستگاه رمزگزاری شده را رمزگشایی نماید، در دسترس ندارد. مگر اینکه تیم نرم افزاری این شرکت به برنامه نویسی نوعی سیستم عامل بپردازد که بتواند در صورت نیاز به رمزگشایی دستگاه های مربوطه اقدام نماید. از آنجایی که چنین اقدامی ممکن است منجر به سوء استفاده گردد و در اینصورت حریم خصوصی همه کاربران سیستم عامل ios به خطر خواهد افتاد، این شرکت حفاظت از حریم خصوصی کاربران را به همکاری با دستگاه های امنیتی ترجیح داده است.

به هر حال در صورتی که دادگاه بر علیه اهالی کوپرتینو رای دهد، عده ای از مهندسان نرم افزاری این شرکت که در ساخت و توسعه سیستم عامل ios نقش داشته اند تصمیم به عدم همکاری با دستگاه های امنیتی گرفته و باقی نیز قصد دارند در اینصورت از سمت خود در شرکت استعفا دهند.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  اف بی آی می گوید تا راهی برای شکستن قفل آیفون تروریست حمله ی کالیفرنیا پیدا کرده است

نظرات در مورد : مهندسین اپل: در صورت رای دادگاه بر علیه اپل استعفا خواهیم داد!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *