پادویش

آمازون در خودروهای تحویل کالا، دوربین نصب می کند

آمازون در خودروهای تحویل کالا، دوربین نصب می کند

آمازون در خودروهای تحویل کالا، دوربین نصب می کند. رانندگان آمازون نصب دوربین ها را تنها دلیلی برای جریمه و در نظر گرفتن آن ها می دانند!

به گزارش مجله خبری زوم تک به نقل از وبسایت ، کمپانی آمازون می خواهد به زودی در تمامی خودروهای تحویل کالا دوربین کار بگذارد. آمازون می گوید این اقدام، امنیت کالاها را تضمین می کند، اما رانندگان از این تصمیم آمازون خشنود نیستند.

کمپانی آمازون در روز چهارشنبه از تصمیم این کمپانی برای مجهز کردن تمامی ون های مختص انتقال کالا به دوربین های مداربسته مجهز به هوش مصنوعی حبر داد. این کمپانی دلیل این تصمیم را تضمین امنیت کالا و رضایت مشتریان خواند. بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی جهان « آمازون» به تازگی به کارگیری تکنولوژی هوش مصنوعی را در ون های تحویل کالا این کمپانی آغاز کرده است.

ویدیویی که پیش تر توسط The Information گزارش شده بود حاکی از آغاز دوره آموزشی آٖمازون برای خودروهای تحویل کالا است.

 

آمازون در خودروهای تحویل کالا، دوربین نصب می کند

در ادامه ویدیو هارالدسدوتیر از تصیمم این کمپانی و مزایا این دوربین ها در بهبود عملکرد راننده و پشتیبانی از راننده ها در هنگام رانندگی و قابلیت کنترل کردن تصادف های رانندگی در صورت اتفاق خبر داد.

دوربین های Netradune « درایوری Driveri» نامیده شده اند. این دوربین ها دارای 4 سنسور HD هستند که 4 مسیر مختلف را دربرمی گیرند. یک سنسور دوربین به سمت راننده است، یک سنسور مسیر جلویی را پوشش می دهد و 2 سنسور دیگر در کنار خودرو تعبیه می شود تا اطراف خود را نیز تحت پوشش قرار دهند. هارالدسدوتیر می گوید سنسوری که به سمت راننده تعبیه شده است، می تواند رفتار و حالت های خوب و بد راننده را نیز بفهمد.

هارالدسدوتیر در ادامه گفت که این دوربین ها به طور پیوسته فعال هستند، اما در تنها در صورت اتفاق افتادن یکی از 16 مورد، ویدیوها توسط دوربین ها آپلود می شوند. در ویدیو، از این 16 مورد می توان به عدم توجه به علائم توقف، رانندگی در حین مستی یا حواس پرتی و سرعت غیرمجاز اشاره کرد.

سخنگوی کمپانی آمازون در یک مصاحبه اعلام کرد این تکنولوژی می تواند هشدارهای امنیتی را یادآورد کند تا حین رانندگی در جاده ها مشکلی را تجربه نکنند.

در طرف دیگر، برخی از رانندگان ون های تحویل کمپانی آمازون اعتقاد دارند که این دوربین ها خطر برای حریم خصوصی به شمار می آیند. در یک گروه تحویل کالا رانندگان آمازون؛ این سیستم را به داستان معروف «بزرگ برادر» جورج اورول تشبیه کردند و پیشنهادهایی را در مورد پنهان کردن لنزها ارائه دادند!

یکی از کاربران ردیت، صحبت های کمپانی آمازون در خصوص نصب دوربین ها برای افزایش امنیت حین را رانندگی را بی اساس خواندند و از پذیرش آن سرباز زدند. یک کاربر در آن گروه «نه» نوشت و نصب دوربین ها را تنها دلیلی برای جریمه و در نظر گرفتن رانندگان برای کوچک ترین کارهایی که می کنند، دانست.

 

 

منبع: cnet

 

 

در ادامه در مجله خبری زوم تک بیشتر بخوانید:

استرالیایی ها در صورت تحریم گوگل، از بینگ استفاده خواهند کرد

تحریم ها علیه هوآوی توسط چین بی پاسخ نمی ماند!

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آمازون در خودروهای تحویل کالا، دوربین نصب می کند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *