پادویش

تفاوت پنجره آلومینیومی با upvc

upvc-آلومینیومی

تفاوت پنجره آلومینیومی با upvc : امروزه استفاده از پنجره های یو پی وی سی بسیار رایج شده است تا جایی که شما کمتر ساختمانی را می بینید که از این پنجره ها استفاده نکند. در ادامه این پست به تفاوت پنجره آلومینیومی با upvc پرداخته ایم. با زوم تک همراه شوید…

فرادرس

1)میزان مقاومت

پنجره های UPVC از نظر مقاومت در برابر گازها، هوا و کودهای شیمیایی بسیار خوب عمل می کنند و سریع دچار پوسیدگی نمی شوند و همچنین به مرور زمان رنگ شان تغییر نمی کند. اما پنجره های آلومینیومی دچار خوردگی و پوسیدگی می شوند و ممکن است در شرایط آب و هوایی بد دچار شکستگی فریم گردند . پنجره های UPVC دارای مقاومت زیادی هستند چون اتصال های آن ها به یکدیگر جوش می خورد.  به صورت کلی می توان گفت که پنجره های یو پی وی سی از نظر مقاومت بهتر از آلومینیومی ها هستند.


مقاله مرتبط : معایب پنجره یو پی وی سی


2)زیبایی

اگر به زیبایی پنجره های UPVC دقت کنید قطعا رنگ سفید و روکش های لمینیت طرح دارشان نظر شما جلب می کنند و قطعا مقاومت این روکش ها از رنگ های آلومینیومی نیز بیشتر است .

پنجره های آلومینیومی- پنجره های UPVC

3)عایق بودن

پنجرهای UPVC به گونه ی هستند که از تبادل انرژی جلوگیری می کنند ولی پنجره های آلومینیومی حرارت را از خودشان عبور داده و به عنوان یک رسانایی گرمایی به شمار می روند و معمولا تولیدکنندگان برای اینکه این مشکل را برطرف کنند از ترمال بریک استفاده می کنند و به این وسیله عایق بودن را افزایش می دهند اما قیمت آن بالا می رود و پنجره یکپارچگی اش را از دست خواهد داد.

4)مقاومت در مقابل اشتعال

پنجره های UPVC در برابر حرارت آسیب نمی بینند و سبب زیاد شدن آتش نمی شوند ولی پنجره های آلومینیومی در مقابل حرارت از بین می روند یا آسیب های زیادی می بینید.

5)اهمیت و حفاظت محیط زیست

زمانی که پنجره های آلومینیومی را می سازند ماده ی شیمیایی سمی در تمام مراحل استفاده می شود که طبق گفته سازمان بهداشت تمامی این مواد سمی و سرطان زا هستند اما در ساخت پنجره های UPVC از ماده های پایداری استفاده شده که جایگزین این مواد شیمیایی و سمی شده اند.


مقاله مرتبط :  بهترین مارک پنجره دوجداره


 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : تفاوت پنجره آلومینیومی با upvc

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *