آنتی ویروسی بدون نیاز به آپدیت در راه است !

نرم‌افزار آنتی ویروس نرم‌افزاری است که با مشاهده و بررسی محتوای پرونده‌ها به دنبال الگوهای آشنای ویروس‌ها یا کرم‌های اینترنتی می‌گردد و در صورت مشاهده این الگوها که به آن امضای ویروس (Virus Signature) گفته می‌شود، از ورود آن به کامپیوتر شما و اجرا شدن‌اش جلوگیری می‌کند و یا به شما هشدار لازم را می‌دهد و از شما دستور می‌گیرد که آیا فایل را حذف کند و یا سعی نمایند آن را اصلاح و پاکسازی کند.

شرکت‌های سازنده نرم‌افزارهای ضدویروس، با ساخته شدن ویروس‌های جدید، الگوهای نرم‌افزاری آنها را کشف و جمع‌آوری می‌کنند و به همین علت اغلب لازم است تا این نرم‌افزارها هر از چندگاهی به‌روزرسانی (Update) شوند تا الگوهای جدید ویروسها را دریافت کنند.

اگر نرم‌افزار آنتی‌ویروس آپدیت نشده باشد ممکن است که الگوهای جدید را شناسایی نکند و سیستم گرفتار ویروس ها شود.محققان برای رفع این مشکل با استفاده از الگوریتم یادگیری عمیق و بدون نیاز به آپدیت پایگاه داده، کدهای مخرب را شناسایی می‌کنند و این اتفاق از این مسئله نشات می گیرد که شبکه‌های عصبی مصنوعی ای که برای تشخیص چهره کاربرد دارند، می توانند در تشخیص کدهای مخرب هم استفاده شوند.

anti virus

در حال حاضر طراحان در حال ساخت یک مجموعه آنتی‌ویروس یادگیری عمیق هستند که میزان دقت آن در حفاظت، 20 درصد بیشتر از بهترین نرم‌افزارهای حفاظتی امروزی است.

در آزمایشی محققان توانستند، 95 درصد از نرم‌افزارهای مخرب جدید بدون به‌روزرسانی را تشخیص دهند که این بسیار دلگرم‌کننده است. فناوری مبتنی بر یادگیری عمیق با اینکه در مراحل اولیه است، اما در صورت موفقیت تحولی بزرگ در برنامه‌های آنتی‌ویروس‌ها ایجاد خواهد کرد.

techworm

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  آنتی ویروس Bitdefender موبایل - هر چیزی که باید در مورد آن بدانید

نظرات در مورد : آنتی ویروسی بدون نیاز به آپدیت در راه است !

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *