7 روش حل فریز شدن دوربین آیفون

7 روش حل فریز شدن دوربین آیفون

قطعا اگر از یک گوشی هوشمند آیفون داشته باشید، چند باری شاهد فریز شدن اپلیکیشن دوربین آن بودید. موضوعی که بسیار رنج آور بوده و راه حل مناسبی هم برای برطرف کردن آن ندارید تا به خرج دهید.

اخیراً ، متوجه شدم که دوربین آیفونم به طور تصادفی در حال انجماد است. در بعضی مواقع ، برنامه دوربین فقط یخ می زند یا یک صفحه سیاه نشان می دهد ، و در اجرا راه نمی افتد. در مواقع دیگر ، دکمه شاتر پاسخ نمی دهد و نمی گذارد عکسها را کلیک کنم. مشکل انجماد دوربین در آیفون من چنان ادامه داشت که مجبور شدم برای مدتی دیگر از برنامه دوربین استفاده نکنم. خوشبختانه ، من تنها نبودم که با این مشکل روبرو شدم ، و صاحبان آیفون دیگر نیز طی سالیان گذشته با آن روبرو شده اند. و iOS 14 مانند نسخه های قبلی خود این مشکل را برطرف نکرده است. اما همانطور که در مورد مشکلات رایج iOS وجود دارد ، چند نکته و ترفند قابل اعتماد برای رفع مشکل انجماد دوربین آیفون وجود دارد. بنابراین بیایید دیگر وقت تلف نکنیم و این راه حل های مناسب را امتحان کنید تا دوربین iPhone شما دوباره کار کند!

در مرحله اول، بهتر است که به ریشه این مشکل بپردازیم ، سعی کنیم دلایل متوقف شدن کارکرد یا انجماد برنامه دوربین آیفون را بیابیم.

چرا دوربین آیفون فریز می شود؟

هیچ پاسخ قطعی در مورد دلیل انجماد برنامه دوربین در آیفون به طور تصادفی وجود ندارد. اما ، برخی از دلایل احتمالی وجود دارد که باعث می شود برنامه دوربین سهام در دستگاه iOS پاسخ ندهد. با توجه به آنچه می توانم براساس تجربه شخصی خودم بگویم ، اشکالات گاه به گاه نرم افزاری است که باعث بروز این مشکل می شود.

علاوه بر این ، نباید احتمال اشکال در جلوگیری از عملکرد عادی برنامه دوربین را رد کنید. بیایید هر جنبه را بررسی کنیم و سعی کنیم برنامه دوربین نامناسب را در iPhone خود عیب یابی کنیم. شایان ذکر است که اکثر این ترفندها همچنین در حل مشکل مشکل برنامه دوربین در iPad کار می کنند. بنابراین ، مهم نیست که در iPhone یا iPad با مشکلات دوربین روبرو هستید ، برای رفع مشکل این نکات را بررسی کنید.

1-راه اندازی مجدد برنامه دوربین

در برخی مواقع ، می توانید با خاموش کردن برنامه دوربین و راه اندازی مجدد آن ، مشکل انجماد دوربین آیفون را برطرف کنید. بنابراین ، مطمئن شوید که این ترفند جالب را قبل از استفاده از راه حل های دیگر امتحان کنید

مجبور کردن برنامه دوربین در iPhone با شناسه Face: صفحه را از پایین بکشید و سپس در وسط صفحه نگه دارید. سپس ، روی کارت برنامه به سمت بالا بکشید تا برنامه دوربین بسته شود.

مجبور کردن برنامه ها در iPhone با Touch ID: دو بار دکمه صفحه اصلی را فشار دهید و سپس روی کارت برنامه را به سمت بالا بکشید تا برنامه را ترک کنید. وقتی برنامه های زیادی در پس زمینه باز می مانند ، باعث ایجاد مشکلاتی می شود و با گذشت زمان آیفون شما را کند می کند. بنابراین ، من همچنین به شما توصیه می کنم که مجبور شوید تمام برنامه های باز را در iPhone خود ترک کنید. اکنون ، یکبار دیگر برنامه Camera را راه اندازی کنید تا ببینید آیا همانطور که انتظار می رود کار کرده است یا خیر.

7 روش حل فریز شدن دوربین آیفون

2-ریستارت کردن آیفون

یک ترفند ساده دیگر که باید برای رفع مشکل مسدود شدن یا عدم کارایی دوربین تلاش کنید ، راه اندازی مجدد آیفون است. بعضی اوقات ، برای رفع برخی از مشکلات نرم افزاری متفرقه ، تمام راه اندازی مجدد سریع است.

آیفون خود را با Face ID راه اندازی مجدد کنید: دکمه تنظیم صدا و دکمه کناری را به یک باره فشار داده و نگه دارید. سپس ، لغزنده “خاموش شدن” را بکشید تا iPhone شما خاموش شود. اکنون ، مدتی صبر کنید و سپس دکمه کناری را برای راه اندازی مجدد دستگاه نگه دارید.

آیفون خود را با Touch ID راه اندازی مجدد کنید: دکمه روشن / خاموش را فشار داده و نگه دارید و سپس نوار لغزنده “خاموش شدن” را بکشید تا آیفون شما خاموش شود. سپس ، دکمه روشن / خاموش را دوباره فشار دهید و نگه دارید تا دستگاه روشن شود. امیدوارم این مسئله باید تاخیر دوربین ، انجماد و سایر موارد مشابه را برطرف کند.

3-ریست سخت افزاری آیفون

هر زمان که آیفون من با یک مشکل مشترک روبرو می شود ، من معمولاً برای رفع اشکالات تصادفی نرم افزار به سراغ تنظیم مجدد سخت می روم و در بیشتر موارد مرا ناامید نمی کند. با توجه به قابلیت اطمینان بالا ، من برای حل مشکل یخ زدگی دوربین نیز روی آن حساب می کنم. به خاطر داشته باشید که روند بازنشانی سخت براساس مدل های iPhone متفاوت است. بنابراین ، دستورالعمل های زیر را بررسی کنید.

  • تنظیم مجدد سخت آیفون 8 یا بالاتر ، از جمله آیفون با Face ID: دکمه افزایش صدا را فشار داده و به سرعت رها کنید. سپس ، دکمه کاهش صدا را فشار داده و به سرعت رها کنید. پس از آن ، دکمه کناری را نگه دارید تا صفحه سیاه شود و آرم Apple نشان داده شود.
  • تنظیم مجدد سخت آیفون 7 و 7 پلاس: دکمه کناری و دکمه کاهش صدا را بطور همزمان فشار داده و نگه دارید تا زمانی که آرم Apple را روی صفحه مشاهده کنید.
  • تنظیم مجدد سخت آیفون 6s یا بالاتر: دکمه روشن / خاموش و دکمه صفحه اصلی را بلافاصله نگه دارید تا آرم Apple در صفحه ظاهر شود.
بیشتر بخوانید  آیفون 5 اس 8 گیگابایتی در دسامبر عرضه خواهد شد

4-تمامی تنظیمات را مجددا راه اندازی کنید

وقتی ترفندهای ساده نتوانند مشکلات دائمی iOS را برطرف کنند ، من بیشتر به دنبال این راه حل اساسی هستم. و من باید به آن اعتبار دهم که در چندین مورد نجاتم داده است. به خاطر داشته باشید که همه تنظیمات موجود را برداشته و دوباره به حالت پیش فرض کارخانه تغییر می دهد. بنابراین ، مجبور خواهید شد که دردست تنظیم مجدد همه چیز را متناسب با نیاز خود تحمل کنید.

به برنامه تنظیمات در دستگاه iOS خود بروید-> عمومی -> بازنشانی -> بازنشانی همه تنظیمات. اکنون ، iOS همچنین ممکن است از شما بخواهد رمز عبور Screen Time خود را تنظیم کنید. در آخر ، دکمه “بازنشانی همه تنظیمات” را بزنید تا تمام شود.

5-آیفون خود را پاکسازی کنید

اگرچه به نظر نمی رسد شسته شدن آیفون یک راه حل مطمئن برای رفع مشکل انجماد دوربین آیفون باشد ، اما به هر طریقی یا قضیه دیگر مربوط است. همه ما می دانیم که یک دستگاه بهم ریخته چقدر غیر عادی و کند است. اگر دستگاهی فضای خالی کافی نداشته باشد ، با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد ، از جمله گرم شدن بیش از حد ، خراب شدن ، تخلیه باتری ، یخ زدگی و صفحه سیاه ترسناک مرگ. بنابراین ، فکر نکنید که با این یکی در تاریکی تیراندازی می کنید!

قبل از پاک کردن اطلاعات اضافی ، به برنامه تنظیمات -> عمومی -> ذخیره سازی iPhone بروید. اکنون ، iOS مختصری از نحوه استفاده از فضای ذخیره سازی در iPhone را ارائه می دهد. علاوه بر این ، شما همچنین می توانید میزان مصرف هر برنامه را بررسی کنید. این کار نه تنها به شما کمک می کند تا متهمان ذخیره سازی را خنثی کنید بلکه به شما یک دیدگاه منصفانه در مورد آنچه برای پاکسازی نیاز دارید ، می دهد.

6-آپدیت نرم افزاری داشته باشید

اگر هیچ یک از ترفندهای ذکر شده در بالا به رفع انجماد دوربین در دستگاه iOS شما کمک نکند ، احتمال زیاد این مسئله به دلیل یک اشکال خاص نرم افزار است. از آنجا که اپل مرتباً iOS را با به روزرسانی مکرر و رفع اشکال اصلاح می کند ، برای حل مشکلات دوربین در iPhone خود روی به روزرسانی نرم افزار حساب می کنید.

به برنامه تنظیمات در iPhone خود -> عمومی -> به روزرسانی نرم افزار بروید. بعد ، آخرین نسخه iOS را روی iPhone خود بارگیری و نصب کنید. این می تواند برای حل مسدود شدن دوربین ، صفحه سیاه یا سایر مشکلات دستگاه iOS شما مفید باشد.

7-ریستور کردن آیفون

بله ، ما دوباره دوباره به یک بازگشتیم! اگر هنوز در تلاش برای حل مشکل مشکل یا مشکل مسدود شدن برنامه دوربین در iPhone خود هستید ، من به شما توصیه می کنم دستگاه خود را به عنوان جدید بازیابی کنید. با توجه به قابلیت اطمینان بالای این روش ، متخصصان آن را یک راه حل هسته ای می دانند زیرا این توانایی در عیب یابی حتی مشکلات پیچیده آیفون را دارد.

اما قبل از اینکه به سراغ این راه حل اساسی بروید ، مطمئن شوید که با موفقیت از طریق iCloud یا iTunes / Finder از آیفون خود پشتیبان تهیه کرده اید. هنگامی که از دستگاه خود نسخه پشتیبان تهیه کردید ، iTunes را در Mac خود با MacOS Mojave یا نسخه قبلی یا PC با ویندوز باز کنید.

توجه داشته باشید که باید Finder را در Mac خود با MacOS Catalina یا نسخه های بالاتر راه اندازی کنید. در مرحله بعد ، دستگاه خود را انتخاب کنید و سپس بر روی Restore iPhone کلیک کنید. پس از آن ، دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا iPhone خود را بازیابی کنید و مشکل انجماد دوربین را برطرف کنید.

همچنین می توانید دستگاه خود را بدون رایانه بازیابی کنید. به برنامه تنظیمات بروید -> عمومی -> بازنشانی -> پاک کردن همه محتوا و تنظیمات. پس از آن ، دستگاه خود را دوباره راه اندازی کنید. در طول راه ، آیفون خود را از پشتیبان گیری iCloud بازیابی کنید.

نکات حرفه ای برای رفع مشکل برنامه دوربین که در iPhone کار نمی کند

خودشه! حدس می زنم برنامه دوربین دوباره در iPhone شما رفتار عادی داشته باشد. من خودم که با این مسئله روبرو شده ام ، می توانم به زنده ماندن راه حل های ذکر شده در بالا در عیب یابی مشکلات انجماد دوربین در آیفون اطمینان بدهم. بنابراین ، من کاملاً مطمئن هستم که لبخند به لب شما بازگشته است ، و تلاش های عکاسی تلفن همراه پر از سرگرمی شما نیز. در این صورت ، بهترین برنامه های ویرایش عکس را بررسی کنید و سلفی های خیره کننده خود را در برنامه هایی مانند اینستاگرام ارسال کنید.

 

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : 7 روش حل فریز شدن دوربین آیفون

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *