پادویش

6 برنامه Android که دستگاه شما را تمیز می کنند

6 برنامه Android که دستگاه شما را تمیز می کنند

اکثر مردم تنها زمانی به فکر تمیز کردن تلفن خود می افتند که مشکلی پیش بیاید. دستگاه های Android به اندازه کافی هوشمند هستند که نیاز به تعمیر و نگهداری منظم ندارند ، اما هنوز هم ایده خوبی است که هر چند وقت یکبار تنظیمات  را برای کلین کردن اندروید انجام دهید.

فرادرس

تمیزکردن تلفن اندروید

در بهترین حالت ، یک برنامه تمیز کننده بد، فضای ذخیره سازی را هدر می دهد. در بدترین حالت ، ممکن است شما را با بدافزار آلوده کند و با تبلیغات شما را اسپم کند. با این حال، همه برنامه های تمیز کننده اندروید بی فایده نیستند ، ما در این مقاله به شما کمک می کنیم برنامه هایی را که ارزش استفاده دارند را پیدا کنید.

در اینجا بهترین برنامه های تمیز کردن گوشی ها و رایانه های لوحی اندرویدی وجود دارد که آن را معرفی می کنیم:

1-  Files by Google

6 برنامه Android که دستگاه شما را تمیز می کنند

دارای ابزارهای ساده ای است که آن را به اولین پاک کننده زباله اندروید تبدیل می کند که هر کسی باید امتحان کند. برای دسترسی به این گزینه ها ، برنامه را روشن کرده و به برگه Clean در پایین بروید.

در اینجا چندین ناحیه را خواهید دید که برنامه به عنوان اتلاف فضا تشخیص می دهد. اینها شامل فایل های ناخواسته ، نسخه های تکراری ، عکس های پشتیبان و برنامه های استفاده نشده است. گزینه ای را انتخاب کنید تا ببینید چه چیزی بیشترین فضا را اشغال می کند ، آنچه را که می خواهید حذف کنید بررسی کنید و تأیید کنید که برنامه به بقیه موارد رسیدگی می کند.

در حالی که همچنین می توانید از برگه مرور برای کاوش دستی فضای ذخیره سازی تلفن خود استفاده کنید.

همانطور که خواهیم دید ، بسیاری از برنامه های زیر دارای ویژگی های تمیز کردن مفید هستند ، اما دارای بهینه ساز RAM و سایر مزخرفاتی هستند که به آنها احتیاج ندارید. فایلها پاسخ خوبی برای این موارد است. این یکی از بهترین راه ها برای تمیز کردن Android با یک برنامه ساده و رایگان است که با موارد اضافی غیر ضروری نفخ نمی کند.

2- Droid Optimizer

6 برنامه Android که دستگاه شما را تمیز می کنند

Droid Optimizer یکی از شناخته شده ترین ابزارهای پاک کننده اندروید است که بیش از یک میلیون بار در فروشگاه Google Play بارگیری شده است. استفاده از آن بسیار ساده است ، مخصوصاً برای مبتدیان ، دارای یک صفحه معرفی که مجوزها و ویژگی ها را به شما نشان می دهد.

این سیستم “ranking system” را ارائه می دهد که به شما انگیزه می دهد تا دستگاه خود را در حالت عالی نگه دارید. Droid Optimizer بهترین پاک کننده اندروید برای شماست.

تنها یک کلیک تنها چیزی است که برای پاکسازی گوشی لازم دارید. شما آمار خود را در بالای صفحه مشاهده خواهید کرد ؛ فضای خالی و RAM در کنار نمره “ranking system” شما نشان داده می شود ، جایی که برای اقدامات پاکسازی خود امتیاز دریافت می کنید.

Droid Optimizer به شما امکان می دهد پاکسازی بصورت خودکار را تنظیم کنید. این پاکسازی خودکار حافظه پنهان شما را پاک می کند، برنامه های پس زمینه را متوقف می کند و هرگونه فایل غیر ضروری را حذف می کند. همچنین برای صرفه جویی در مصرف انرژی ، “good night scheduler” ارائه می شود و در صورت فعال نبودن ویژگی هایی مانند Wi-Fi شما به طور خودکار غیرفعال می شود.

Droid Optimizer همچنین می تواند برنامه ها را به صورت دسته جمعی حذف کند که اگر به دنبال خالی شدن سریع فضا هستید، مفید خواهد بود.

نمی گویم این برنامه جذابترین است، اما کار می کند. اگر به دنبال بهترین برنامه پاک کننده تلفن Android هستید و نمی خواهید کارهای زیادی را خودتان انجام دهید ، Droid Optimizer باید در لیست کوتاه شما باشد.

3- CCleaner

6 برنامه Android که دستگاه شما را تمیز می کنند

همان برنامه دسکتاپ معروف برای بازیابی فضای دیسک نیز در Android موجود است.از بسیاری از برنامه های دیگر پاک کننده اسپم برای Android بهتر است.

در واقع ، CCleaner در Android یک برنامه چند منظوره است که تمام تلاش خود را برای تجزیه و تحلیل و پاکسازی فایل های سرگردان با اشغال فضای گرانبها انجام می دهد. عملکرد اصلی این ویژگی پاک کننده است که می تواند داده های حافظه پنهان را از برنامه ها پاک کند ، پوشه های خالی را پاک کرده و تاریخچه های مختلف را حذف کند.

همچنین دارای یک مدیر برنامه است که رابط کاربری ساده ای را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد چندین برنامه را برای حذف نصب انتخاب کنید. در نهایت ، صفحه System بر منابع گوشی شما (CPU ، RAM ، جزئیات دستگاه) نظارت می کند تا بتوانید در یک نگاه سریع ببینید چه اتفاقی می افتد.

روت لازم نیست و رایگان است ، اگرچه می توانید برای چند مورد اضافی به اشتراک Pro ارتقا دهید. ممکن است ویژگی ها کمی بهتر باشد، اما اگر تنها چیزی که نیاز دارید راهی سریع برای بازپس گیری فضای ذخیره سازی تلفن شما باشد ، این کار را انجام می دهد.

4-All-in-One Toolbox

6 برنامه Android که دستگاه شما را تمیز می کنند

پاکسازی تلفن خود از فایل های غیر ضروری تنها یک بخش از کار این برنامه است. در مورد نظارت بر باتری ، دمای CPU یا تبلیغات مزاحم تلفن همراه چطور؟ جعبه ابزار All-In-One که مناسب نامگذاری شده است در اینجا همه کارها را انجام می دهد.

این برنامه می تواند فایل های موقت را در دستگاه Android شما پاک کند ، حافظه پنهان شما را پاک کند و پوشه های خالی را حذف کند. فقط یک کلیک برای تجزیه و تحلیل دستگاه شما لازم است ، سپس یک کلیک دیگر برای حذف ، و کار تمام است. سایر بخش های برنامه نیز این فرایند مشابه هست.

عملکرد Boost حافظه پنهان سیستم شما را پاک می کند و برنامه های پس زمینه را دوباره با دو کلیک می بندد. در صورت تمایل می توانید این کار را با عملکرد Boost+ تنظیم کنید ، اما انجام این کار نیاز به خرید درون برنامه ای دارد

5- SD Maid

SD Maid ادعا می کند که به عنوان پاک کننده دیجیتال تلفن Android شما در خدمت شما است. تجربه کار با این برنامه ساده می باشد. باز کردن برنامه به شما چهار ویژگی سریع عمل می دهد که می توانید برای مرتب کردن دستگاه خود استفاده کنید.

اولین ، CorpseFinder ، هر پرونده یا پوشه های خالی را که از حذف یک برنامه باقی مانده است ، جستجو کرده و پاک می کند. SystemCleaner یکی دیگر از ابزارهای جستجو و حذف است ، این بار به دنبال فایل ها و پوشه های رایجی است که SD Maid معتقد است می تواند با خیال راحت آنها را حذف کند.

AppCleaner همان عملکرد را برای برنامه های شما انجام می دهد. برای استفاده از این ویژگی ، باید SD Maid Pro را ارتقا دهید. همچنین یک بخش پایگاه داده برای کمک به بهینه سازی پایگاه داده های برنامه در حال استفاده وجود دارد در آزمایش صورت گرفته، 40 مگابایت از Spotify به این روش پاک شد.

همچنین ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل ذخیره سازی (برای پیدا کردن و حذف فایل های بزرگ) و حذف یکباره برنامه ها در صورتی که به دنبال تنظیم بهتر تلفن هستید ، وجود دارد.

6-Norton Clean

6 برنامه Android که دستگاه شما را تمیز می کنند

گذشته از CCleaner (متعلق به Avast) ، هیچ یک از این برنامه های پاک کننده از شرکت های امنیتی درجه یک نمی آیند.

نورتون ادعا می کند ” remove the clutter ” را از دستگاه Android شما حذف می کند. مانند سایر ورودی ها ، حافظه پنهان شما را جستجو کرده و پاک می کند ، فایل های ناخواسته را حذف می کند و به شما کمک می کند برنامه های بلااستفاده ای را که نصب کرده اید به سرعت حذف کنید. بخش مدیریت برنامه ها همه برنامه های شما را لیست می کند و به شما امکان می دهد آنها را بر اساس آخرین استفاده ، تاریخ نصب یا میزان ذخیره سازی مورد استفاده مرتب کنید.

برنامه از رویکرد ساده ای استفاده می کند. در مقایسه با برنامه های دیگر ، Norton Clean یکی از تمیزترین ، درخشان ترین و مدرن ترین رابط های کاربری را دارد. همه چیزهایی که شما نیاز دارید یک یا دو کلیک  است ، به این معنی که نیازی نیست یک حرفه ای Android باشید تا بتوانید با آن کار کنید.

این برنامه فقط یک پاک کننده فایل و حذف کننده برنامه است ، با تبلیغات برجسته برای سایر برنامه های Norton. اگر نگران فضا هستید ، Norton Clean به اندازه کافی آسان است که به شما کمک می کند تا آن را بازیابی کنید. و هیچ گونه خرید درون برنامه ای یا اشتراک ندارد که نگران آن باشید.

هشدار در مورد تسک کیلرها

بسیاری از برنامه های تمیز کننده برای Android افزایش RAM و از بین بردن وظایف را به عنوان یک ویژگی ارائه می دهند.حتی برخی از آنها در این لیست هستند، مانند CCleaner. با این حال ، این عملکرد می تواند مضر باشد ، زیرا تسک کیلرها می توانند به عملکرد دستگاه شما آسیب برساند.

در اندروید ، استفاده از رم کامل لزوماً مشکلی ایجاد نمی کند. در حقیقت ، اندروید عمداً میزان رم خود را برای حداکثر کارایی بالا نگه می دارد. سیستم عامل Android به اندازه کافی هوشمند است که می داند چگونه برنامه های باز خود را برای عملکرد مطلوب کنترل کند. دخالت در این فرایند می تواند باعث شود بیشتر از اندروید آنچه نیاز دارد کار کند ، که در نهایت باعث کند شدن دستگاه شما می شود به خصوص اگر برنامه های سیستم پس زمینه را می بندید.

اکثر برنامه های مدرن Android نیز نباید بر عملکرد باتری شما تأثیر زیادی بگذارند. اگر چنین شد ، اندروید باید به شما در مورد مشکل (با فرض داشتن دستگاه مدرن) هشدار دهد. شما می توانید با محدود کردن استفاده از پس زمینه با استفاده از خود Android  و نه با استفاده از یک تسک کیلرها یا برنامه هایی با ویژگی های کیل کارها این کار را انجام دهید.

این برنامه ها برای حذف فایل های قدیمی و پاک کردن داده های حافظه پنهان مفید هستند ، اما باید مراقب باشید که به آنها اجازه ندهید برنامه ها یا سرویس های اجرا شده بر روی دستگاه شما را کنترل کنند. چشم انداز Android از این راه حل های بهینه سازی عبور کرده است  دستگاه ها سریعتر هستند و Android در مدیریت منابع سیستم بهتر است.

تمیز و مرتب نگه داشتن اندروید

تعمیر و نگهداری منظم برای اکثر کاربران Android ضروری نیست ، اما می تواند به کارکردن همیشگی دستگاه شما کمک کند. بله ، درست است  دستگاه شما باید به کار خود ادامه دهد حتی اگر زمانی را برای پاکسازی آشغال ها صرف نکنید. اکثر دستگاه های اندرویدی مدرن دارای مقدار زیادی RAM و حافظه دستگاه برای مقابله با هر چیزی که نصب یا ذخیره کرده اید هستند. همچنین لازم نیست روزهای خود را صرف پاکسازی حافظه پنهان برنامه کنید.

با این وجود ، اگر متوجه شدید دستگاه Android شما مشکلی دارد ، یک پاک کننده Android می تواند فضای آن را کمی افزایش دهد. اگر این کار نمی کند ، ممکن است لازم باشد در مرحله بعد پاکسازی دستی را امتحان کنید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : 6 برنامه Android که دستگاه شما را تمیز می کنند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *