دادگاه اپل و اپیک گیمز به سود اپل به پایان رسید

دادگاه اپل و اپیک گیمز

دادگاه اپل و اپیک گیمز، در حالی در روز گذشته برگزار شد که هر یک از طرفین یک دیگر را متهم به نقض قوانین کردند. اپل پیروز از دادگاه درآمد!

به گزارش زوم تک به نقل از وبسایت washingtonpost، شرکت اپل با یکی از مهم‌ترین چالش‌های دادگاهی خود در طی این سال‌ها مواجه شده است که می‌تواند منجر به ضرر میلیاردی برای کوپرتینی‌ها شود. ماجرا از زمانی آغاز شد که اپل از شرکت «اپیک گیمز» خواست که مبلغ کمیسیون خود به اپ استور را افزایش و شیوه پرداخت اپل پیمنت را جایگزین شیوه پرداخت بومی در بازی محبوب فورتنایت کند، که با مخالف جدی اپیک گیمز همراه بود.

دادگاه اپل و اپیک گیمز

دعوای‌ بین اپل و اپیک گیمز بالاخره منجر به تهدید به حذف فورت نایت و سایر بازی های اپیک گیمز از اپ استور شد. دادگاه بین اپل و اپیک گیمز در حالی در روز گذشته برگزار شد که در صورت پیروزی اپیم گیمز، به گفته کاشناسان، اپل حق انحصار اپل بر دنیای برنامه‌های دیجیتالی از دست خواهد رفت و سالانه میلیاردها دلار ضرر مالی نصیب اپل خواهد شد.

اولین جلسه دادگاه بین اپل و اپیک گیمز در حالی در روز گذشته برگزار شد که مدیرعامل اپیک گیمز هم در این جلسه حضور داشت. شرکت اپیک گیمز سعی دارد که قوانین سرسختانه اپل مرسوم برای اپ استور را شکسته و انحصار اپل را از بین ببرد. اپل از خریدهای درون فروشگاهی اپ استور بین 15 تا 30 سود را از آن خود می‌کند که سالانه مبلغی در حدود  15 تا 18 میلیارد دلار می‌شود. در صورت به پایان رسیدن دادگاه به سود اپیک گیمز، اپل شاهد ضرر میلیاردی خواهد بود.

سال گذشته، شرکت اپیک گیمز با وجود پرداخت مبلغی تخمینی 30 میلیارد دلاری به شرکت اپل، به جای استفاده از شیوه پرداخت درون برنامه‌ای اپل، درگاه پرداخت بومی دیگری را جایگزین کرد که قوانین اپل را دور می‌زد. در پی این اقدام اپیک گیمز، اپل تصمیم گرفت که فورت نایت و سایر بازی های اپیک گیمز را اپ استور حذف کند. این اقدام اپل موجب شد که اپیک گیمز اپل را انحصار طلبی و حذف رقبا متهم کند، در حالیکه، اپل می‌گوید که 2 میلیارد گوشی هوشمند دیگر را گوشی‌های اندرویدی تشکیل می‌دهند و این نشان دهنده‌ی عدم «زیر پا گذاشتن قوانین ضد انحصار» است.

اولین جلسه دادگاه به نفع اپل به اتمام رسید، اما به نظر می‌رسد که جلسه‌های دادگاه تا ماه اواسط ماه مه ادامه پیدا کند و نتیجه نهایی هنوز مشخص نشده است. برای اطلاع از اخبار اپل، زوم تک را دنبال کنید. در ابتدای داادگاه، مدیرعامل شرکت اپیک گیمز ()، اپل را متهم به سواستفاده از فروشگاه اپ استور برای اهداف ضد انحصار کرد، اما اپل این اتهمات را نپذیرفت و آن را بی‌اساس خواند؛ آن طور که واشنگتن پست می‌نویسد، مدیران اپل تلاش اپیک گیمز برای دوز زدن قوانین اپل را لطمه به اپ استور و دستگاه iOS اپل و سوق دادن کاربران به برنامه‌های آغشته به بدافزار خواند.

قاضی  ایوان گونزالس راجرز (Yvonne Gonzalez Rogers) باید بررسی کند که آی اقوانین اپ استور اپل در تعریف دقیق قانونی انحصار قرار می گیرد یا خیر؛ وی هم چنین باید رفتار نقض کننده قوانین ضد انحصار اپل را برای رای نهایی بررسی کند.

در همین موضوع:

« ویژگی‌های جدید اپل واچ؛ تشخیص قند خون، فشار خون، الکل در خون

« سامسونگ به پشتیبانی از سری گلکسی اس 8 پایان داد

« آیفون 13 پرو اپل به نمایشگر 120 هرتز LTPO سامسونگ مجهز است

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : دادگاه اپل و اپیک گیمز به سود اپل به پایان رسید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *