پادویش

جیلبریک : فرار از زندان اپل ، هر آنچه در مورد جیلبریک میخواهید بدانید

گوشی های آیفون و تبلت های آیپد اصولا وسایلی قفل شده هستند . شما فقط می توانید برنامه هایی که توسط اپ استور منتشر می شوند نصب کنید و برنامه هایی که مخصوص لینوکس ، ویندوز و مک نصب می شوند را نمی توانید در این وسایل نصب کنید. در زیر شما را با جیلبریک آشنا می کنم.

jailbreak

شرکت اپل جیلبریک کردن را دوست ندارد و آنها غیرقانونی می داند. این کار با روت کردن و قفل شکستن متفاوت است اما کاری مشابه آنها را انجام می دهد. آیفون ، آیپد و آیپاد ها به غیر از سایر دستگاه های موجود وسایلی قفل شده هستند در واقع این کار جیلبریک عملی است که بواسطه ی آن می توان دستگاه آی او اس خود را بهبود کرد.

چرا بعضی از کاربران جیلبریک می کنند؟

قفل بودن وسایل شرکت اپل به این معنی است که کارهایی که اپل به شما اجازه داده است را می توان انجام دهید. برای مثال نمی توانید برنامه ایمیل یا مرورگر اینترنت پیش فرض را تغییر دهید. شما حتی نمی توانید برنامه هایی که غیر از اپ استور باشند را نصب کنید یا بسیاری از کارهایی که از نظر اپل غیر قانونی هستند.

بعضی از کاربران این کار را انجام میدهند چون آنها به کارهایی بیشتر از آنچه اپل اجازه می دهد احتیاج دارند یا حتی شما احتیاج دارید از سطح پایین سیستم استفاده کنید یا حتی می خواهید از کروم و جیمیل به عنوان برنامه های پیش فرض انتخاب کنید.جیلبریک کردن این قدرت را در دستان شما قرار می دهد تا هر کاری می توانید با اپل بکنید.

iphone-jailbreak-theme

چگونه میشود جیلبریک کرد ؟

قبل از این کار شما باید حتما از دستگاه خودتان نسخه پشتیبان دریافت کنید. با فرض این که جیلبریک کردن در وسیله ی شما سازگار است ، احتیاج دارید تا ابزار جیلبریک را داشته باشید . اولین برنامه evasi0n می باشد که آی او اس 7 نیز پشتیبانی می کند. روند کار به این صورت است که برنامه را در مک یا کامپیوتر ویندوزی نصب کنید و وسیله اپل خود را به آن متصل کنید و سپس برنامه را باز کنید. بدون هیچ گونه مشکلی این کار را انجام می دهد.

بیشتر بخوانید  سری آیفون 15 به پورت USB-C مجهز می شود

برنامه ی دیگر Cydia است که باید آن را در گوشی خود نصب کنید که اپل ایم برنامه را حتی در اپ استور خود قرار نداده است چون غیر قانونی می باشد. برای مثال برنامه هایی برای تغییر تم و اضافه کردن ویجت ها پیدا می کنید. برای این که بخواهید مرورگر پیشفرض را عوض کنید باید برنامه ی Browser Chooser را از Cydia نصب کنید.

evasi0n-ios-7-jailbreak

توصیه زوم تک به شما این است که اگر انتظار زیادی از وسیله ی اپل خود ندارید نیازی به جیلبریک کردن ندارد ، چون با جیلبریک کردن تمام وسیله ی شما در برابر انواع ویروس ها و حملات سایبری افزایش پیدا می کند.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : جیلبریک : فرار از زندان اپل ، هر آنچه در مورد جیلبریک میخواهید بدانید

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. فرار از زندان اپل که هست اما خیلی آسیب‌ها به گوشی میرسونه و از لحاظ امنیتی به نظرم اصلا خوب نیست