اپل به دنبال ضربه زدن به سامسونگ در خانه است

جنگ اپل و سامسونگ

اپل به دنبال ضربه زدن به سامسونگ در خانه است : کمپانی اپل یکی از پر قدرت ترین شرکت های برتر تولید کننده دستگاه های الکترونیکی در دنیا می باشد ، به گزارش گروه علم و فناوری زوم تک به نقل از PCWorld اپل به دنبال ضربه زدن به سامسونگ در خانه این شرکت است. این اقدام با برنامه ریزی اپل برای فروش بیشتر در کشور کره است.

جنگ بزرگ سامسونگ و اپل

همانطور که قبلا هم مقالاتی از رقابت و جنگ بی پایان سامسونگ و اپل خبر هایی منتشر کرده ایم این بار هم مخاصمه ای رو در رو را از سمت اپل با  سامسونگ شاهد هستیم.

پیشینه جنگ اپل و سامسونگ

برای آشنایی با روابط خصمانه این دو شرکت می توانید خبر های اختلافات سامسونگ و اپل فقط با توافق دو جانبه به پایان می رسد ، اپل به دنبال گرفتن ۲۲ میلیون دلار هزینه های دادرسی از سامسونگ است و شرکت سامسونگ در دادگاه از اپل شکست خورد را بخوانید تا به عمق فاجعه بین این دو شرکت پی ببرید.

آمار فروش اپل در کره

با خوانده اخبار بالا مطمئنا پیشینه عجیب غریب روابط خصمانه سامسونگ و اپل را پی خواهید برد. اما این بار اپل شمشیر خود را از رو بسته است و مطمئنا این تقابل با سر رو صدای زیادی ادامه خواهد یافت. براساس آخرین آمار رسیده به دست ما شرکت اپل در سه ماهه آخر سال 2014 توانسته است 20 درصد بازار تکنولوژی های هوشمند بخصوص گوشی را از آن خود کند. این اتفاق مطمئنا باعث سرافکندگی زیادی برای شرکت سامسونگ خواهد بود. براساس این آمار که توسط خبرگزاری های بسیاری منتشر شده است ، اپل رشد 11 درصدی نسبت به سال های گذشته در فروش خود داشته است.

این آمار از فروشگاه های گوشی های هوشمند در کره شمالی جمع آوری شده است. یکی از مسئولان بلند رتبه اپل طی یک سخنرانی اعلام کرد ما براساس تجزیه تحلیل هایمان به این نتیجه رسیدیم که باید فروش در مراکز تجاری آسیا را گسترش دهیم چرا که براساس آمار اشاره شده کاربران زیادی در آسیا به دنبال خرید دستگاه های هوشمند اپل در آسیا هستند.

به گفته محققان ، سهم بازار داخلی سامسونگ در گوشی های هوشمند 61 درصد در ماه سپتامبر ، 46 درصد در ماه نوامبر بوده است که این کاهش فروش سامسونگ در بازار داخلی کره را نشان می دهد ، و این در حالی است که رقیب سر سخت وی سعنی اپل از 7 درصد به 33 درصد افزایش فروش در کشور کره داشته است.

بیشتر بخوانید  انتشار تصویر شماتیکی آیفون 16

براساس آمار ارائه شده کاربران در کشور های ژاپن ، چین ، کره همیشه به دنبال خرید گوشی های هوشمند با صفحه نمایش بزرگ تر بوده اند و ارائه گوشی های هوشمند آیفون با اندازه بزرگ در سال 2014 باعث شده بسیاری از کاربران دوباره بسوی خرید این برند مشهور بازگردند.

فروش اپل در ژاپن

افزایش اندازه صفحه نمایش گوشی های آیفون مطمئنا تاثیر بسیار زیادی در بازار آینده خواهد داشت. براساس آمار منتشر شده با توجه به فروشگاه های لوازم الکترونیکی در ژاپن ، برای اولین بار فروش گوشی های آیفون 6 و آیفون 6 پلاس با فروش قابل توجهی روبرو شده است و محصولات اپل در فروشگاه های ژاپن آمار 57 درصد سهم بازار را از آن خود کرده است. این آمار فروش کمتر شارپ و سونی را در کشور خود نشان می دهد.

این آمار باعث ایجاد هیجان جالبی در بازار آسیا شده است و تمامی مسئولان سامسونگ و سایر برند های آسیایی را به فکر وا داشته است. براساس آخرین آمار ارائه شده توسط کمپانی اپل این شرکت بالغ بر 74.5 میلیون از گوشی های آیفون 6 را بفروش رسانده است .

نظر شما در مورد این رقابت سرسخت بین این دو برند چی هست؟ بنظر شما کدام برند در جنگ تکنولوژی پیروز میدان خواهد بود؟

منبع : PCworld & Zoomtech.ir

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : اپل به دنبال ضربه زدن به سامسونگ در خانه است

5 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *