پادویش

سری بازی های Scorpio ایکس باکس با رزولوشن طبیعی 4K اجرا می شوند

سری بازی های Scorpio ایکس باکس با کیفیت طبیعی 4K اجرا می شوند

بعد از اجرایی شدن پروژه Scorpio مایکروسافت، تولید کنندگان بازی های ویدئویی می توانند طبق هدف این پروژه و با تضمین شرکت مایکروسافت بازی های خود را از این پس با کیفیت تسخیر کننده 4K بسازند.

این اخبار از طریق مصاحبه ی Shannon Loftis مدیر استودیو ایکس باکس مایکروسافت با یکی از روزنامه های معتبر آمریکایی رسیده است که در آن گفته است:”با توجه به راه اندازی پروژه Scorpio از این پس همگی مطمئن باشند که هر بازی ای که هم اکنون برای ایکس باکس منتشر می شود دارای کیفیت طبیعی 4K خواهد بود”.

این خبر در حالی رسید که شرکت سونی تایید کرده بود که در کنسول بازی PS 4 PRO تنها بعضی از بازی ها می توانند از کیفیت 4K پشتیبانی کنند.

این مسئله همواره واضح است که بازی های PS 4 PRO در مدل قبلی یعنی PS4 قابل اجرا خواهند بود، البته با توجه به بهبود سخت افزاری PS4 PRO انتظار می رود تا سونی سود خوبی از سری PS4 PRO داشته باشد و انتشار بازی های نسخه PRO تنها برای مدتی می توانند در PS4 پشتیبانی شود و پس از مدتی بازی ها تنها در PS4 PRO قابل اجرا خواهند بود.

مایکروسافت با پروژه Scorpio هنوز با مشکلاتی مواجه است، کیفیت 4K بسیار بالاست و برای همین نیاز به تلویزیون هایی با قابلیت پشتیبانی از 4K می باشد که البته در هر تلویزیون از فناوری های گوناگونی استفاده شده است که با این وجود می تواند کیفیت های متفاوتی در اجرای بازی ها داشته باشد و البته تجربه که شما از بازی خواهید داشت به ویژگی HDR تلویزیون شما نیز بستگی دارد.

مشکل دیگری که مایکروسافت با آن مواجه است قیمت بالاتر کنسول بازی و همچنین بازی هایش نسبت به PS4 است که همین باعث می شود تا افراد زیادی به سمت محصولات شرکت سونی بروند.

امروزه با افزایش قابلیت های کنسول ها روند انتخاب یک کنسول مناسب پیچیده تر شده، در حالی که در گذشته تنها قدرت کنسول و پشتیبانی شرکت تولیدکننده از آن مدنظر بود. مایکروسافت و سونی امروزه بیشتر به دنبال الهام گرفتن از بازی های PC و گوشی های هوشمند هستند و بازاری رقابتی را بین خود ایجاد کرده اند. به همین دلیل روزگاری که یک کنسول بازی می توانست برای مدت زمان زیادی پشتیبانی شود از بین رفته است.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  نحوه پاکسازی بازی روی ایکس باکس سری ایکس یا اس

نظرات در مورد : سری بازی های Scorpio ایکس باکس با رزولوشن طبیعی 4K اجرا می شوند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *