Xaiomi Mi 5 اولین تلفن مجهز به فناوری تشخیص اثر انگشت ۳D

Xaiomi Mi 5

هرچه به زمان معرفی و عرضه پرچمدار جدید Xiaomi با عنوان Xiaomi Mi 5 نزدیک تر می شویم،شایعات پیرامون این تلفن حساس و حساس تر میشوند.
Mi 5 اولین تلفن هوشمندی است که از پردازنده Snapdragon 820 روی آن استفاده شده است. این مدل از پردازنده جدیدترین مدل پردازنده Qualcomm تا به امروز است.احتمال میرود Mi 5 در اواخر سال روانه بازارهای جهانی شود.

بر اساس شایعه جدیدی که از چین منتشر شده، Xiaomi Mi 5 اولین تلفنی است که از فناوری جدید Qualcomm برای تشخیص اثر انگشت بر پایه چیپ جدید Snapdragon 820، بهره می برد. در ماه مارس بود که Qualcomm تکنولوژی جدید درک اثر انگشت با دقت بالاتر و بدون نیاز به سنسور الکتریکی معرفی کرد. این شرکت نام این تکنولوژی را Snapdragon Sense ID 3D نامیده است.

The-Xiaomi-Mi-5 technologyعملکرد این تکنولوژی بدین شکل است که سنسور مدلی سه بعدی از انگشت شما با تمام جزئیات مهم و ضروری تهیه میکند و در هنگام نیاز برای بازگشایی دوباره این اسکن سه بعدی انجام و با مدل قبلی تطبیق داده میشود. بر اساس گفته های Qualcomm این فناوری میتواند در شرایط مرطوب و … نیز عمل کند.

Xiaomi-Mi5-displayهمان طور که ذکر شد این سنسور نیاز به هیچ قطعه سخت افزاری ندارد و میتواند از پشت هر جسمی از انگشت مدل سه بعدی تهیه کند. بنابراین قادر خواهید بود تنها با گرفتن دست بالای صفحه نمایش قفل دستگاه را باز کنید. این فناوری کمک شایانی به ارگونومی دستگاه خواهد کرد و مطمئنا به کمک این فناوری ها شاهد تلفن های هوشمندی با کمترین دکمه فیزیکی در آینده نزدیک خواهیم بود.
منبع: Phonearena

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : Xaiomi Mi 5 اولین تلفن مجهز به فناوری تشخیص اثر انگشت ۳D

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *