آنتی ویروس پادویش

ماجرای کشور شدن قم چیست؟

کشور شدن قم

ماجرای کشور شدن قم چیست؟ اخیرا خبری بر این مبنا در فضای مجازی پیچیده است که سبب شده تا افراد زیادی از این خبر تعجب کنند. البته این خبر در اوایل در قالب طنز بین کاربران بود ولی پس از اینکه نامه ی توسط یکی از روحانیون در این باره در خبرگزاری انتشار گردید ، کشور شدن شهر قم مورد بحث قرار گرفت.

طی یادداشتی توسط یکی از روحانیون به نام حجت الاسلام و المسلمین احمد زادهوش، پیشنهادی مطرح شده که در آن تشکیل کشوری به نام قم و تبدیل حوزه علمیه قم به کشوری جدا وجود داشته است.

به گزارش زوم تک به نقل از قم نیوز ، این روحانی درخواست تشکیل کشوری شدن به نام قم و تبدیل شدن حوزه عملیه به کشوری جداگانه را مثل واتیکان داده تا حوزه علمیه قم به نظام رهبری دینی شیعیان جهان شناخته شود.

خلاصه نامه کشور شدن قم

جزئیاتی از این نامه را به صورت خلاصه و با  کمی اصلاح املایی در مورد کشور شدن قم مشاهده می نمایید :

احمد زادهوش، مدیر جامعه المرتضی : اکنون زمان آن شده تا حوزه علمیه قم به عنوان کشوری مستقل معرفی شود ؛کشوری که مرزهای جغرافیای معین، پرخم خاص ،قانون اساسی و پذیرفته شده در جامع بین‌المللی و همچنین پذیرنده سفیران کشورهای متفاوت باشد.

در واقع منظور از حوزه علمیه قم این است که مجموعه ی تشکیل شود که از شورای عالی، تشکیلات و نظام مدیریت حوزه ، نهاد مرجعیت،شورای گسترش، نهاد مرجعیت ، جامعه مدرسین ، هادهای اقماری حوزه مثل جامعةالمصطفی ص و همچنین حوزه خواهران می باشد.

اگر حوزه علمیه قم در قالب یک کشور جداگانه استقلال داشته باشد موجب می شود تا تبدیل حوزه علمیه قم به نظام رهبری دینی شیعیان صورت گرفته شود و پیشرفت های داشته باشد. اگر به این موضوع دقت داشته باشیم که حوزه ها و تشکیلات اهل سنت مانند  الازهر و جامع مکه و… به دلیل وابستگی های زیادی که به حکومت ها دارند و همچنین اختلاف های که بین آنها وجود داشته است به بلوغ خود نرسیده اند ، کشور قم می تواند با نظام دیپلماسی و با پذیرفتن سفیران خارجی مانند یک نقش رهبری در دنیای اسلامی به ایفای نقش بپردازد.

زمانی که در مجلس شورای اسلامی کشور شدن قم به تصویب برسد و یا حتی به رائ مردم مستند گردد، اعتبار برخی از واحدهای اقتصادی می تواند سبب تامین نیازهای مالی این بخش شود و البته با مشارکت های مردمی می تواند به امکانات زیادتری برسد.

ماجرای کشور شدن قم چیست؟ در اخر این نامه از همه ی اندیشمندان درخواست شده است تا با حمایت هایشان برای به تحقق رسیدن این امر ، تلاش کنند.

نظر شما در مورد کشور شدن قم چیست ؟ با زوم تک بروز باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : ماجرای کشور شدن قم چیست؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *