دلیل افزایش قیمت سکه چیست؟

سکه

دلیل افزایش قیمت سکه چیست؟ حتما شما هم می دانید که این روزها بازار نرخ سکه روز به روز در حال افزایش است و قیمتها نیز در طی این مدت شاهد تغییرات زیاد و گسترده بوده اند به صورتی که می توانیم بگوییم افزایش این میزان قیمت در بازار قطعا بی سابقه بوده و برای اولین بار است که چنین روندی در بازار مشاهده می شود. آیا می دانید دلیل افزایش قیمت سکه چیست؟

آخرین قیمت سکه و دلیل افزایش قیمت سکه

آنطور که عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران گفته است یکی از اصلی ترین دلایل برای این تحولات و تغییرات قیمتها، رشد قیمت دلار و میزان افزایش تقاضا در بازار بوده است.

به دلیل اینکه رشد تقاضا بازار افزایش پیدا کرده و همچنین قیمت ارز نیز دچار تحولاتی شده است ،با افزایش قیمتها روبرو شده ایم… 

همانطور که اشاره کرده ایم یکی از دلایل مهمی که سبب شده قیمت سکه دچار تغییرات و تحولات زیاد شود ، افزایش قیمت دلار بوده است که موجب شده بازار سکه نیز تحت تاثیر این تغییرات قرار بگیرد. در تصویر زیر می توانید آخرین تحولات مرتبط با قیمت سکه را مشاهده کنید و همچنین قیمت سکه ،نیم و ربع سکه را ببینید.

آخرین قیمت سکه

دلیل افزایش قیمت سکه چیست؟ افزایش قیمت سکه به دلیل وضعیت نرخ ارز و همچنین افزایش پانزده دلاری قیمت هر اونس طلا بوده ست که این روزها نرخ ارز به بیشتر از 4900تومان نیز رسیده و ما شاهد روند افزایش روزانه قیمت سکه بوده ایم.

محمد کشتی آرای گفته است صرف نظر از اینکه اگر قیمت جهانی طلا در این امر دخالت ندهیم می توانیم بگوییم که زیادترین عاملی که سبب افزایش قیمت سکه شده است، دلار می باشد. می توان اینگونه گفت که بر روی سکه یک حباب حدودا نود هزار تومانی حاکم شده است.

نباید از میزان تقاضا در بازار هم غافل شویم چون بسیاری از واحدها همواره از این ترس دارند که از میزان فروش و بازار عقب بمانند و این میزان تقاضا را نیز نباید از دلایل اصلی افزایش قیمت سکه فراموش کنیم.بسیاری از مردم اینگونه فکر می کنند با چنین وضعیتی از میزان ارزش پولی شان کم می شود و به همین دلیل سعی می کنند تا حتی سرمایه های کم خود را در سکه و ارز انجام بدهند و به همین دلیل موجب شده تا قیمت سکه و طلاهم به صورت غیرقابل پیش بینی دچار این افزایش ها شود.

از اصلی ترین دلایلی که سبب شده تا قیمت سکه در این ایام دچار جهش شود ،افزایش قیمت طلای جهانی و قیمت ارز بوده است. 

حال باید منتظر ماند و دید که واقعا چنین روند افزایشی و تغییرات تا چه زمانی در خصوص بازار سکه وجود داشته است و همچنین ثبات قیمت ها در این خصوص چه زمانی مشاهده خواهد شد.

خرید و فروش طلای آب شده

عده ی اقدام به خرید طلای آب شده می نمایند که این حرکت را در خصوص تبدیل نقدینگی طلا انجام می دهند تا هیچ نوع اجرتی را پرداخت نکنند و همچنین زمانی که می خواهند آن را بفروشند به قیمت هر گرم طلای 18 عیار روز باشد ولی آنگونه که کشتی آرا در این رابطه ذکر کرده است برای اینکه در خصوص طلای آب شده این افراد دچار هیچ نوع ضرری نشوند نیاز است که از مشاوره های اقتصادی کمک بگیرند.

به صورت کلی می توان اینگونه گفت که این نوع سبک از سرمایه گذاری به افراد اصلا توصیه نمی شود چون ممکن است در زمان فروش آن ها با مشکلاتی روبرو شوند و نتوانند به خوبی این کار را انجام بدهند.

به نظر شما چرا این روزها با این میزان افزایش قیمت ها روبرو شده ایم و چه موارد دیگری را می توانیم از اصلی ترین دلایل افزایش قیمت سکه بدانیم؟

حتما بخوانید : علت گرانی دلار در روزهای اخیر

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : دلیل افزایش قیمت سکه چیست؟

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *