جریان ویس های پخش شده محمد معصومی در فضای مجازی چیست؟

جریان ویس های پخش شده محمد معصومی در فضای مجازی چیست؟  زلزله یکی از موضوعاتی است که این روزها بسیار شنیده می شود و خبرهای زیادی در مورد آن به گوش می رسد البته نباید فراموش کرد که بازار شایعه نیز داغ است و حرف های زده می شود که واقعا از شنیدن آنها تعجب می کنیم.اخیرا ویس های در فضای مجازی پخش شده است که صاحب صدای ویس ها محمد معصومی می باشد که برخی می خواهند بدانند که جریان ویس های پخش شده محمد معصومی در فضای مجازی چیست؟ و چرا این ویس ها پخش شده اند.

محمد معصومی کارشناس زلزله

محمد معصومی  کارشناس زلزله است که سابقه 25 ساله داشته است و در مورد شایعه های که در رابطه با این ویس ها وجود داشته اند توضیحاتی را بیان کرده است. او می گوید که به دلیل موقعیت مکانی که گسل ماهدشت داشته است این امکان وجود دارد که به دلیل حرکت گسل های اطراف آن، انرژی ذخیره شده اش سبب شود که زلزله پدید بیاید و خسارت های زیادی را بر جای بگذارد.این ویس ها پس از زلزله چهار ریشتری در تهران در شبکه های مجازی پیچید که صاحب صداهای ویس آقای محمد معصومی کارشناس زلزله بود.

محمد معصومی-کارشناس زلزله

او به مردم تاکید دارد که وحشت نکند و نگران نباشد با این وجود که امکان زلزله در تهران وجود دارد ولی قابل مقایسه با زلزله بم و سرپل ذهاب نخواهد بود. زلزله تهران به غیر از بافت های فرسوده ، شاهد کلپس شدن ساختمان ها نخواهد شد.

محمد معصومی گفته است ، افرادی که در زمینه زلزله دارای مهارت هستند و فعال می باشند بر این موضوع معتقدند که اگر فعال سازی گسل ماهدشت رخ بدهد سبب ایجاد خسارت های زیاد و آسیب های جدی می شود ولی در رویارویی با این موضوع چه باید کرد؟

محمد معصومی در جواب به زلزله بزرگی که قرار است در تهران بیاید این گونه بیان می کند که ساختمان های که در تهران هستند با گذشته تفاوت های زیادی دارند و تنها در تهران سی درصد خانه ها دارای استحکام نیستند و اینکه فکر کنیم تهران بعد از زلزله کاملا نابود می شود واقعا اشتباه می باشد و ساختمان با تخریب کمی ، همچنان بر پا می باشند.تنها چیزی که باید در موقع زلزله مورد توجه قرار بدهیم این است که رفتارهای غلطی نداشته باشیم و دستورالعمل های لازم را با کمال خونسردی انجام بدهیم. ترس از زلزله ترس از ویرانی بوده است که واقعا طرز فکر غلطی می باشد و بهترین کار این است که در زمان رخ داد زلزله ، راه های درست را انجام داد.

بیشتر بخوانید  تعیین تسهیلات بانکی برای زلزله زدگان (وام زلزله زدگان کرمانشاه)

محمد معصومی در رابطه با زلزله بم چه می گوید؟

زلزله بم در سال  82 در تاریخ 5 دی و در ساعت 10 شب رخ داد و این زلزله 5 ریشتری بود ولی ساعت 5 صبح زلزله ی بزرگتری اتفاق افتاد که در آن ٤٣٢٠٠  نفر جان خود را از دست دادند. اگر در زلزله سر پل ذهاب آموزش های لازم را دیده بودند میزان تلفات کمتر از آن بود.هر چقدر زمان از 29 آذر بگذرد ، خطر رخ دادن دوباره زلزله نیز کاهش می یابد.

مقالات مرتبط :
به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : جریان ویس های پخش شده محمد معصومی در فضای مجازی چیست؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *