پادویش

مراقب ویروس های صوتی که جدیدا در فضای مجازی انتشار یافته اند باشید؛ پروژه ی حمله ی دلفین

حمله ی دلفین

حمله ی دلفین یکی از جدید ترین پروژه های سودجویان در زمینه انتشار فرامین صوتی برای دستگاه های هوشمند است که در ابتدای کار صدای انسان را به امواج مافوق صوت که برای انشان قابل شنیدن نمی باشد تبدیل می کنند و از طریق آن حتی بسیاری از قفل های هوشمند را که از طریق شناسایی اصوات باز می شوند، به راحتی و به اصلاح “مثل آب خوردن” باز می کنند.

امواج مافوق صوت دارای فرکانس بالای 20هزار هرتز می باشد که از طریق آن می توانند با یک صدایی که گوش های انسان قابلیت شنیدن ان را ندارد، به راحتی یک گوشی هوشمند را به سایت های مخرب راهنمایی کنند. این روزها هم که بازار برنامه های پیام رسان و شبکه های اجتماعی داغ می باشد، حمله ی دلفین بسیار باب شده و باعث از بین رفتن خیلی از ایده های امنیتی که با صوت فعال می شوند، شده است.

حمله ی دلفینمحققان در این زمینه اذعان داشته اند که تمامی دستیارهای صوتی در مقابل امواج مافوق صوت آسیب پذیر می باشند و باید در این مورد بسیار محتاط  عمل کرد.

هزینه فعال سازی و تکمیل این پروژه تنها 3دلار بوده و موضوع نگران کننده در این زمینه استفاده از این روش برای دستیارهای صوتی گوشی های هوشمند مانند گوگل اسیستنت و بیکسبی سامسونگ می باشد که به راحتی یک هکر می تواند با انتشار چنین فرامین صوتی، کنترل دستگاه هوشمند شما را در اختیار خود بگیرد و دستیارهای صوتی مانند الکسای کمپانی آمازون و سیری کمپانی اپل طبق تحقیقات دانشمندان نسبت به این فرمان های صوتی حساس می باشد.

این بار سهل انگاری شرکت های بزرگ می باشد که باعث به وجود آمدن چنین باگی در سیستم های خود شده اند تا اینکه هکر ها بتوانند دنیای مجازی را متشنج نمایند وامیدواریم در فناوری های آینده شاهد برطرف سازی این موضوع باشیم.

با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : مراقب ویروس های صوتی که جدیدا در فضای مجازی انتشار یافته اند باشید؛ پروژه ی حمله ی دلفین

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *