پادویش

استفاده از تلفن هوشمند خود به عنوان میکروفون ویندوز

استفاده از تلفن هوشمند خود به عنوان میکروفون ویندوز

این که آیا با دوستانتان با برنامه Skype گپ می زنید، تاکتیک های خود را در مورد یک بازی صحبت می کنید یا آهنگ های دیگری را تنظیم می کنید، میکروفون می تواند برای رایانه شما بسیار مفید باشد. اما اگر آن را ندارید چه می کنید؟ در حالی که ممکن است برای رایانه خود یک میکروفون نداشته باشید، احتمال اینکه تلفن هوشمند داشته باشید بسیار زیاد است. خوشبختانه راه حل خوبی برای مشکل شما وجود دارد : استفاده از تلفن هوشمند خود به عنوان میکروفون ویندوز ! می توانید از تلفن هوشمند خود به عنوان میکروفون رایانه شخصی استفاده کنید و تنظیم آن نیز بسیار ساده است.

فرادرس

زوم تک در ادامه روشهای مختلف استفاده از تلفن هوشمند خود به عنوان میکروفون را به شما نشان خواهد داد.

استفاده از تلفن هوشمند خود به عنوان میکروفون ویندوز

با استفاده از WO Mic از تلفن خود به عنوان میکروفون استفاده کنید

یکی از بهترین راه های دستیابی به این هدف، استفاده از WO Mic است. با استفاده از این برنامه، می توانید USB  Bluetooth یا Wi-Fi را برای اتصال میکروفون تلفن هوشمند خود به رایانه خود استفاده کنید. استفاده از آن کاملاً رایگان است، دارای تأخیر کمی است و در هر برنامه ای درست مانند یک میکروفون استاندارد کار خواهد کرد.

به وب سایت WO Mic مراجعه کرده و درایور مشتری و رایانه شخصی را دانلود کنید. هر دو را نصب کنید. سپس برنامه را برای اندروید یا iOS دریافت کنید. برنامه PC را راه اندازی کنید. به مسیر Connection > Connect… بروید و یک نوع Transport را انتخاب کنید. در ادامه مراحل مربوط به گزینه های مختلف زیر را جزئیات شرح خواهیم داد.

با استفاده از WO Mic از تلفن خود به عنوان میکروفون استفاده کنید

نحوه استفاده از تلفن هوشمند خود به عنوان میکروفون ویندوز

از طریق بلوتوث متصل شوید

ابتدا بلوتوث را در رایانه خود فعال کنید. برای باز کردن تنظیمات، کلید Windows + I را فشار دهید و به Devices > Bluetooth & other devices بروید. سوئیچ بلوتوث را برای روشن کردن آن بزنید. اکنون رایانه شما برای دیگر دستگاه ها قابل کشف می باشد. سپس بلوتوث را در تلفن خود فعال کنید. مکان دقیق این گزینه در دستگاه های مختلف، متفاوت خواهد بود.

تلفن خود را با رایانه Pair کنید. برای تایید اتصال باید یک نوتیفیکیشن در رایانه شما ظاهر شود. در برنامه Windows WO Mic، بلوتوث را به عنوان نوع ترنسپورت انتخاب کرده و تلفن را از لیست کشویی دستگاه مقصد بلوتوث انتخاب کنید. سپس روی گزینه OK کلیک کنید.

از طریق بلوتوث متصل شوید

از طریق USB متصل شوید

این روش فقط برای اندروید کار می کند. تلفن خود را با استفاده از کابل USB به رایانه متصل کنید. مثل همان موردی که برای شارژ تلفن از آن استفاده می کنید. ممکن است ویندوز از شما درخواست کند که درایور را نصب کنید، بنابراین در این صورت این روند را دنبال کنید. در مرحله بعدی، اشکال زدایی USB را در گزینه های برنامه نویس تلفن خود فعال کنید. سپس تلفن شما توسط ویندوز به عنوان دستگاه شناخته می شود. در برنامه Windows WO Mic ،USB را به عنوان نوع Transport خود انتخاب کنید. سپس روی OK کلیک کنید. در برنامه WO Mic تلفن، روی قفل تنظیمات ضربه بزنید، روی گزینه Transport کلیک کرده و گزینه USB را انتخاب کنید یک صفحه به عقب برگردید و روی آیکون Play ضربه بزنید تا میکروفون تلفن خود را فعال کنید.

از طریق USB متصل شوید

از طریق وای فای متصل شوید

برای این روش تلفن و رایانه شما باید به همان شبکه Wi-Fi متصل شوند. برای تغییر شبکه Wi-Fi خود در ویندوز، کلید Windows + I را فشار دهید تا تنظیمات را باز کنید و به Network & Internet > WiFi بروید. در برنامه تلفن WO Mic، روی قفل تنظیمات ضربه بزنید، روی Transport نیز ضربه بزنید و وای فای را انتخاب کنید. یک صفحه به عقب برگردید و روی آیکون Play ضربه بزنید. یک پیام بنر خاکستری رنگ باید در انتها با یک شماره ظاهر شود. این آدرس IP است.

از طریق وای فای متصل شوید

از طریق وای فای دایرکت وصل شوید

این روش نیاز به تبدیل تلفن به hotspot وای فای و استفاده از داده های شبکه دارد. از این روش به عنوان آخرین راه حل استفاده کنید؛ اگر رایانه شما ارتباط اینترنتی خود را ندارد و سایر روشهای ذکر شده در بالا مناسب نیستند. ابتدا یک hotspot از تلفن خود ایجاد کنید. روش انجام این کار در یک دستگاه متفاوت خواهد بود، اما به تنظیمات نگاهی بیندازید، معمولاً آن را در زیر دسته Connections یا Tethering خواهید یافت.

در مرحله بعد باید کامپیوتر خود را به این hotspot متصل کنید. برای باز کردن تنظیمات، کلید Windows + I را فشار دهید، به Network & Internet > WiFi بروید و hotspot را انتخاب کنید. در برنامه تلفن WO میکروفن، روی قفل تنظیمات ضربه بزنید، روی Trasnport ضربه بزنید و Wi-Fi Direct را انتخاب کنید. یک صفحه به عقب برگردید و روی آیکون Play ضربه بزنید. در برنامه ویندوز WO Mic، وای فای دایرکت را به عنوان نوع Transport خود انتخاب کنید. قسمت آدرس IP Soft AP را در پیش فرض 192.168.43.1 خود قرار دهید.

از طریق وای فای دایرکت وصل شوید

آیا ویندوز صدای شما را تشخیص نمی دهد؟

شما نباید با مشکلی روبرو شوید، اما اگر دستورالعمل فوق را رعایت کردید و ویندوز میکروفون را ردیابی نمی کند، یک راه حل ساده وجود دارد. برای باز کردن تنظیمات، کلید Windows + I را فشار دهید. به System > Sound. Beneath Input بروید. در قسمت ورودی، از منوی کشویی برای انتخاب میکروفون (دستگاه WO WO) استفاده کنید. در تلفن هوشمند خود صحبت کنید تا میزان صدا را در نوار تست میکروفون منعکس ببینید.

آیا ویندوز صدای شما را تشخیص نمی دهد؟

روش های جایگزین برای WO Mic

گزینه های دیگری برای WO Mic وجود دارد ، اما این موارد نیاز به استفاده از جک اتصال صوتی دارد. Megaphone Free برای iOS، میکروفون برای اندروید و میکروفون واقعی برای ویندوز فون باید این ترفند را انجام دهند. این برنامه ها را دانلود کنید، تلفن خود را با استفاده از جک هدفون به رایانه ویندوز وصل کنید و تلفن شما بعنوان یک میکروفون رایانه ای کار خواهد کرد. حتی می توانید یک جفت هدفون را به جک میکروفون رایانه وصل کنید و از آنها استفاده کنید.

منبع : makeuseof.com

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : استفاده از تلفن هوشمند خود به عنوان میکروفون ویندوز

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *