استفاده پهباد ها در کشاورزی

استفاده پهباد ها در کشاورزی

امروزه از پهباد ها استفاده زیادی میشود از تصویر برداری گرفته تا عملیات های نظامی و نجات.اما اینکه بتوان از پهباد در کشاورزی هم استفاده کرد ایده جالبی به نظر میاید. از آنجایی که جمعیت انسانها روز به روز افزایش پیدا میکند و نیاز به خوراک یکی از مشکلات بشر در سالهای آینده خواهد بود.استفاده از روش های نوین همچون پهباد ها برای افزایش بهره وری مزارع کشاورزی امری اجتناب ناپذیر خواهد شد.

استفاده پهباد ها در کشاورزی

تاکنون پهباد ها یا هواپیما های بدون سر نشین به عنوان یک وسیله جنگی بد نام شناخته میشدند.که برای اهدافی چون جاسوس و انداختن بمب بدون نیاز به وجود انسان در محدوده جنگی مورد استفاده قرارر میگرفتند. اما با گذشت زمان آنها  بیشتر از نظر تبلیغاتی مورد توجه قرار گرفتند به عنوان مثال میتوان به قابلیت تحت پوشش قرار دادن منتطقه مورد نظر و دوربین های ویدیویی کنترلی آنها اشاره کرد.هم اکنون با معرفی پهباد های کشاورز صنعت کشاورزی وارد قرن 21 شده و بازده کاری و عملکرد را در چیزی به نام کشاورزی دقیق بالابرده.باتوجه به افزایش رشد جمعیت جهان و برآورده کردن تقاضای مواد خوراکی روی اوردن ما به تکنولوژی برای کمک به صنعت کشاورزی هیچ جای تعجبی باقی نمیگذراد چرا که کار شناسان گفتند که ما تا سال2050 محصولات خوراکی جهان را دو برار خواهیم کرد.تا کنون تراکنور های مجهز به سیستم هدایتی جی پی اس را داشته ایم و هم اکنون پهباد ها را داریم که به دنبال راهیی برای وارد شدن به این عرصه میگردند.از پهباد ها برای نظارت بر محصولات کشاورزی استفاده میکنند و میتواند به کشاورز ها در مدیریت آب و مصرف کود شیمیایی کند .

استفاده پهباد ها در کشاورزی

آنها میتوانند داده هایی را از طریق هوا دریافت کنند و کشاورزان میتوانند با توجه به آنها عملکرد محصول ،ارزیابی سلامت محصول و پوشش الف هرز را از قبل پیشبینی کنند. و شاید مهم تر از همه وقتی موضوع پایداری محیط زیست به میان میایید بتوان به توضیع آب مصرفی و کود شیمیایی و کاربرد هایش نظارت داشته باشند.پهباد همچنین از یک هواپیمای با سرنشین برای تصویر برداری محصول که چیزی حدود 1000 دلار در ساعت است ارزانتر خواهد بود. کشاورزان میتواند هرکدامشان را با قیمتی کمتر از 1000 دلار بخرند. رایان کاندا یک مزرعه دار معروف است که همراه با خانواده اش و باغ انگور بی نظیرشان در دره ی سوناما واقع در شمال سانفرانسیسکو از پهباد کمک گرفته اند تا بتوانند آبیاری کمتر، استفاده از آفت کش های کمترو. در نهایت انگور بهتری را تولید کند . گرچه پهباد یک وسیله جنگی بد نام ، نام گرفته اما ممکن است بزودی نمادی از فناوری سبز شود و به بقیه ی کره ی خاکیمان که در معرض خطر است کمک کند.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  پهباد ژاپنی نیروی جدید پلیس که به تعقیب خلافکاران می پردازد

نظرات در مورد : استفاده پهباد ها در کشاورزی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *