۱۰ سوالی که معمولا همه در مورد ویندوز 8 دارند: سوال 6 و 7

ویندوز 8

سوال 6: Libraries کجا رفته؟

ویندوز 8
ویندوز 8

حالا که ما فهمیدیم که file explorer چگونه هست( در سوال 5) شاید متوجه شده باشید که چیزی را کم داره. پنل سمت چپ شامل Favorites ، Network و This PC (که اخیرا به آن My computer) می گفتند می شود.

Libraries- یک قسمت با قابلیت تنظیم برای  Documents, Music, Pictures, و Videos است که به شما کمک می کند تا اطلاعات خود را سازمان دهی کنید و یکی از ویژگی های جالب ویندوز هستند.

مثلا در Documents شما می توانید اسناد خود را داشته باشید و حتی می توانید فلدر هایی که در جاهای دیگر کامپیوتر هستند را آنجا نشان دهید تا سازماندهی بهتری بر روی اسناد خود داشته باشید.

خبر خوب: ماکروسافت library رو برنداشته است بلکه فقط آن را پنهان کرده است. ولی چرا؟

احتمالا دلیل آن این است که این شرکت دوست ندارد که شما چیزی را بر کامپیوتر خود داشته باشید و می خواهد همه چیز را در سیستم ابری خود به نام OneDrive ذخیره کنید تا از این راه هم به ماکروسافت پول بدهید.

برای برگرداندن آن در  File Explorer به تب View برو و در آنجا به Navigation pane>Show libraries بروید تا آن را از پنهان بودن خارج کنید ودر دست رس شما باشد.

پیشنهاد می کنم ویدئوی زیر رو در مورد این موضوع ببینید.

سوال 7: در Task Manager چه خبره؟

ویندوز 8
ویندوز 8

یکی از بهترین پیشرفت ها.  Task Manager هم همانند  File Explorer از قسمت هایی است که در ویندوز 8 خیلی تغییر کرده است و بهتر هم شده است.

نحوه اجرای آن همانند گذشته است مثلا شما می توانید با راست کلیک کردن بر روی taskbar (منویی که معمولا در پایین صفحه ویندوز است ) Task Manager را انتخاب کنید تا اجرا شود. وقتی باز می شود تا حدودی کوچک شده دیده می شود و فقط لیست برنامه های در حال اجرا و دکمه  End task و دکمه More details  که اگربر روب آن کلیک کنید شما تقریبا تمام اطلاعات موجود در نسخه قبلی را می بینید ولی با این تفاوت که اینجا در جای بهتر و راحت تر برای خواندن است. اگه یک بررسی کنید می بینید که تمام اطلاعات که در ویندوز 7 در دسترس بود اینجا هم قابل دیدن است علاوه بر اینکه یک سری چیزهای جدید هم اضافه شده است.

بیشتر بخوانید  شبکه کردن در ویندوز 8

یکی از تب های مفید تب Startup است که در آن می توانید برنامههایی که به صورت خودکار در شروع ویندوز اجرا می شوند را ببینید.

حتما یه نگاهی هم به ویدئوی زیر در مورد این بخش ویندوز 8 یه نگاه بندازید.

پیشنهاد می کنم سوال ۱ و سوال ۲ و سوال ۳ و 4   و سوال 5 پرسش و پاسخ ویندوز ۸ رو ببینید و اگر می خواهید این نسخه رو آپدیت کنید حتما مقاله آموزش آپدیت کردن ویندوز ۸ به ویندوز ۸٫۱ رو مشاهده کنید.

منبع : PC World

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ۱۰ سوالی که معمولا همه در مورد ویندوز 8 دارند: سوال 6 و 7

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *