سریعترین پهپاد تجاری دنیا معرفی شد / سرعتی بالغ بر 137 کیلومتر بر ساعت!

اگرچه پهپادها در ابتدا تنها با اهداف نظامی و برای جاسوسی از مواضع دشمنان طراحی و ساخته شدند، اما اکنون کاربردی بیش از موارد یاد شده داشته و از کشاورزی و کمک رسانی به مصدومان گرفته تا در تعقیب وگریز مجرمان کاربرد دارند.یکی از ایراداتی که به این دسته از محصولات، یعنی پهپادهای کوچک که با منافع تجاری ساخته می شوند، وارد می شود، سرعت پایین پرواز آن ها است.اما از قرار معلوم تولید جدید محققان شرکتی آمریکایی این مشکل را حل نموده است.

از قرار معلوم سریعترین پهپاد تجاری دنیا به زودی با مبلغ 1299 دلار به فروش خواهد رسید، و این در ازای این هزینه امکان پرواز با سرعت ۱۳۷ کیلومتر بر ساعت به استفاده کنندگان از آن داده خواهد شد.این پهپاد جدید «تیل» نام گرفته و دروازه ای جدید در دنیای پهپادها باز نموده است، بطوری که در زمره سبک ترین پهپادهای تجاری دنیا جای می گیرد.

البته، تنها قابلیت مهم و قابل ذکر آن، سرعت پروازش دستگاه نیست، بلکه دوربین این پهپاد برخلاف سایر مدلهای فعلی که در زیر و به شکلی آویخته قرار دارد، در دل آن جای گرفته و قابلیت فیلمبرداری با فرمت ۴k را دارد.ویدئوهایی که به بدین ترتیب تهیه می شود به تلفن همراه، تبلت یا هدست واقعیت مجازی ارسال شده تا کاربر به طور لحظه ای در جریان اتفاقاتی که در محیط اطراف پهپاد می گذرد قرار گیرد.

تنها ایرادی که به این پهپاد وارد می شود، مصرف بالای انرژی آن است، بطوری که بعد از دست یافتن به سرعت 137 کیلومتر بر ساعت، بخاطر تامین انرژی مورد نیاز برای رسیدن به چنین سرعتی، تنها 10 دقیقه بیشتر پروار نخواهد کرد! از این رو تقویت باتری درونی آن قدم بعدی محققان و تولیدکنندگان آن بشمار می رود.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : سریعترین پهپاد تجاری دنیا معرفی شد / سرعتی بالغ بر 137 کیلومتر بر ساعت!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *