آیرودینامیک توپ های فوتبال جام جهانی در تصاویر متحرک جذاب

فوتبال جام جهانی , تصاویر متحرک جذاب , ناسا , تکنولوژی

در تب داغ رقابت های فوتبال جام جهانی امروز چند تصویر علمی در مورد توپ های فوتبال جام جهانی رو برای شما عزیزان به نمایش خواهیم گذاشت.

سازمان ناسا چند تصویر آیرودینامیک توپ های فوتبال جام جهانی رو منتشر کردند ، گفتنی است این تصاویر جالب از سایت پاپ ساینس انتخاب شده ، این تصاویر در اتاق های تست ناسا گرفته شده ، البته دلیل آزمایش رو این تصویر ها توسط ناسا اعلام نشده است ، شاید برای تفریح شما عزیزان بوده ، در هر حال به خاطر جذابیت این تصاویر در روز های گرم بازی های جام جهانی نتونستم از ارسال این مطلب بگذرم امیدوارم این تصویر ها مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

تصویر نخست مربوط به توپ های جام جهانی 2014 است که جریان هوا اطراف توپ رو نشان می دهد:

تصاویر متحرک جالب از توپ های جام جهانی
تصاویر متحرک جالب از توپ های جام جهانی

البته آزمایش حرکت درست این توپ ها هنگام ضربه بازیکن نکته قابل توجه ای است که ناسا به آزمایش توپ ها پرداخته است ، بطور مثال اگر سطح این توپ ها صاف و صیقل نباشد مطمئنا با ضربه ای که بازیکن به توپ میزنه ، توپ در مسیر مورد نظر بازیکن حرکت نخواهد کرد ، پس احتمالا دلیل ناسا برای این کار کمک به فوتبال توسط علم فیزیک است .

نکته قابل توجه این است که با این حال، در سرعت های خاص، جریان هوا در اطراف هر توپ فوتبال نامنظم و غیر قابل پیش بینی است ، بطور مثال اگر بازیکن یک ضربه به توپ وارد کند گاهی اوقات ، توپ مسیری را که طی میکند با خواست بازیکن هماهنگ نیست ، در این شرایط سرعت نامنظم هوا باعث تغییر مسیر توپ می شود.

تصاویر متحرک جذاب از توپ فوتبال جام جهانی
تصاویر متحرک جذاب از توپ فوتبال جام جهانی

اما در هر حال بازیکنان فوتبال در رقابت های جام جهانی 2010 بشدت از این موضوع شکایت میکردند ، که با بررسی های ناسا کارشناسان متوجه شدند شکل آیرودینامیک توپ دلیل اصلی این اتفاقات بوده است. به همین دلیل است که ناسا این بار به بررسی تخصصی این توپ ها بوده است. فکر کنم این نکته علمی از دنیای تکنولوژی برا شما جالب توجه باشد.

نظر شما در مورد دقت نظر سازمان های علمی همچون ناسا در جهان چی هست؟

منبع : Popsci

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  نابودی زمین توسط بشر در اواخر قرن 21

نظرات در مورد : آیرودینامیک توپ های فوتبال جام جهانی در تصاویر متحرک جذاب

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *