پادویش

تلگرام کانال هایی که کپی رایت را رعایت نمی کنند مسدود می کند

تلگرام کانال هایی که کپی رایت را رعایت نمی کنند مسدود می کند

برای نخستین بار، براساس خبرنامه روسی، TASS، مسنجر تلگرام كانالی را که در حال پخش محتوای صوتی بر خلاف حق چاپ مؤلف بود را مسدود کرد. این خبر از طریق سازمان دیده بان IT Roskomnadzor منتشر شد که در ماه اکتبر، تلگرام کانال هایی که کپی رایت را رعایت نمی کنند مسدود می کند ! Roskomnadzor به فیس بوک آمد تا اعلام کند که تلگرام، برای اولین بار، یک کانال را به خاطر نقض حق نسخه برداری روی مسدود کرده است. watchdog گفت :”پیام رسان تلگرام برای اولین بار کانال را مسدود کرده است که محتوای صوتی را با نقض حقوق نویسنده پخش می کند. ما تلاش ها را برای مبارزه با محتوای قانونی متحد خواهیم کرد. ”

فرادرس

تلگرام کانال هایی که کپی رایت را رعایت نمی کنند مسدود می کند

در حقیقت قانون کپی رایت برای حمایت از تولید کنندگان و نویسندگان محتوا به ثبت رسیده تا حقوق آن ها برای تولید محتوا محفوظ بماند به همین خاطر انتشار مطالب و اخبار بدون ذکر کردن منبع، قانون کپی رایت را نقض می کند. از آنجایی که پیامرسان تلگرام یکی از پر مخاطب ترین و محبوب ترین شبکه های اجتماعی در دنیاست، با بلاک کردن تعدادی از کانال ها، حمایت از قانون کپی رایت را اعلام کرده است. همینطور مدتی پیش هم بعضی از کانال هایی که محتواهای ویدئویی انتشار میدادند را نیز بلاک کردن ولی این اقدام فقط بر گوشی های آیفون انجام شده است و همچنان برای سیستم عامل اندروید انجام نشده است.

تلگرام کانال هایی که کپی رایت را رعایت نمی کنند مسدود می کند

بلاک کردن این کانال ها که بوسیله تلگرام صورت گرفته، موجب شده که تلگرام حمایت از قانون کپی رایت را روی گوشی های اندرویدی هم انجام دهد. باید صبر کرد و مشاهده کرد که آیا تلگرام میخواهد قانون کپی رایت را در گوشی هایی با سیستم عامل اندروید اجرا کند یا نه. با اجرا کردن این طرح در گوشی های اندرویدی بعد از این شاهد مسدود شدن تعداد زیادی از کانال ها خواهیم بود. این اقدام که شاید تلگرام در سیستم عامل اندروید انجام دهید و کانال هایی هم مطابق آن مسدود کند، شاید موجب شود که بسیاری از جنب و جوش های محیط تلگرام کمتر شده و فعالیت ها را کمتر کند و نویسندگان و تولید کنندگان محتوا از اینکار خوشحال خواهند شد.

منبع : neowin.net

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : تلگرام کانال هایی که کپی رایت را رعایت نمی کنند مسدود می کند

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *