چگونه ویندوز را به زمان های گذشته بازگردانیم؟ ” سیستم ریستور “

ویندوز

چگونه ویندوز را به زمان های گذشته بازگردانیم؟ " سیستم ریستور " : گاهی اوقات کاربران ویندوز برخی از نرم افزار ها و عملکرد های سیستم عامل را بدون در نظر گرفتن برآیند این عمل حذف می نمایند.

وقتی که این عمل اتفاق افتاد و شما نیاز دارید به حالت اولیه برگردید ، اینجاست سناریوی خشم شما شروع می شود و زمین و زمان را به هم می زنید که ویندوزتان به حالت اولیه بازگردد. اما نمیدانید این کار را چطور انجام دهید.

برای این حالت من چند مثال می زنم ! بطور مثال یکی از کاربران عزیز زوم تک به مشکل زیر برخورده گوش کنید :

سلام خسته نباشید توروخدا کمکم کنین اه خسته شدم بس این برنامه رو دانلود کردم اما اتفاقی نیوفتاد!!من ۴ماه راحت از این برنامه براواتس اپ استفاده میکردم با وجده اینکه فیلم دانلود نمیشد همه عکسارو نمیشد فرستاد اما خوب بود اما خود برنامه پیغام داد که واتس اپ پا کنید دوباره دانلود کنید منم پا ک کردم اما دیکه نشد منم برنامه رو از همه جا لب تاب پاک کردم از اول نصب کردم اما کار نمیکنه ارور میده که در حال نصبه اما نمیشه وااای خواهش میکنم برنامه اندی هم نمیشه

شما چه پیشنهادی به این دوست عزیزمون می دید؟ پیشنهاد من بازگردانی ویندوز به حالت اولیه است. یعنی ریستور ویندوز به روزی قبل از حذف نرم افزار.

خوب حالا ببینیم چگونه می توان ویندوز را به حالت اولیه بازگرداند.

1- ابتدا استارت ویندوز رو باز کنید و در قسمت جستجو کلمه System Restore را بیابید.

ریستور ویندوز

2- این نرم افزار ویندوز را باز کنید و روی دکمه  Next کلیک کنید.

ریستور ویندوز

3- در پنجره باز شده ریستور پوینت های ذخیره شده در ویندوز به نمایش در می آید. یکی از پوینت ها را انتخاب نمایید. پوینتی که مربوط به زمانی است که شما این مشکل را نداشته اید .

بطور مثال در تصویر بالا مشاهده میکنید که ویندوز من فقط یک فایل ریستور پوینت یافته است ، شما توسط گزینه های Show more restor points می توانید ریستور پوینت های پنهان را هم مشاهده نمایید. همچنین گزینه Scan for affected programs هم ریستور پوینت های موجود در ویندوز شما را هم جستجو می کند.

بیشتر بخوانید  محل پیدا کردن اسکرین شات ها در ویندوز 11 و 10

نکته قابل توجه اینجاست که اغلب نرم افزار ها هنگام نصب از شما می خواهند اجازه دهید برای خود ریستور پوینت بسازند پس حتما به این نکته هم توجه داشته باشید.

منبع : زوم تک

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : چگونه ویندوز را به زمان های گذشته بازگردانیم؟ ” سیستم ریستور “

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *