خوراکی های قندی و انرژی زا

خوراکی

روزانه انواع مواد غذایی و خوراکی را مصرف می کنید، اما آیا همه این غذا ها مفید هستند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت خیر، فقط موادی که دارای مقدار مناسبی پروتئین، چربی، فیبر و کربوهیدرات هستند به عنوان مواد مغذی محسوب شده و سایر مواد تحت عنوان انرژی زا شناخته شده اند.

عده ای فکر می کنند مواد انرژی زا فقط آن دسته از خوراکی هایی هستند که با روکش های شکلاتی و شکر پوشیده شده اند اما باید توجه داشت آجیل و میوه ها نیز در این گروه قرار دارند. مصرف این مواد برای مدت کوتاهی قند خون را افزایش می دهد و باعث احساس سیری می شود اما پس گذشت حداکثر 20 دقیقه فرد دوباره احساس ضعف کرده و خواستار مصرف غذا می شود.

اگر قصد دارید مواد انرژی را جایگزین وعده های غذایی کنید توجه داشته باشید که حتما از رژیم های پر پروتئین به جای پر کربوهیدرات استفاده کنید چرا که اگر چربی و پروتئین بدن تامین نشده و فقط کربوهیدرات در اختیار بدن قرار گیرد فرد دچار چاقی و اضافه وزن شده و به دلیل کمبود های بدن به انواع بیماری ها مبتلا می گردد.

هنگام غذا خوردن باید این نکته را در نظر داشت که هر آن چه احساس سیری ایجاد می کند مفید نبوده و باید نیاز های اساسی بدن را با انتخاب غذا های مناسب بر طرف کنیم. این موضوع تاکنون باعث ایجاد بسیاری از بیماری ها در افراد شده که شاید بعضی از این بیماری ها قابل جبران نبوده اند و فرهنگ استفاده از برخی از مواد غذایی نیز در میان افراد هنوز به خوبی جا نیوفتاده است و باید بیشتر به این موضوع توجه نمایید. استفاده ی بیش از اندازه از مواد انرژی زا غیرطبیعی باعث آسیب های جدی به افراد شده و در استفاده از آن ها باید دقت کرد.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : خوراکی های قندی و انرژی زا

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *