آنتی ویروس پادویش

روش هایی برای افزایش سرعت سیستم عامل در ویندوز

افزایش سرعت سیستم عامل

امروز سعی میکنیم روش هایی رو برای افزایش سرعت سیستم عامل ویندوز 7 تون برای شماعزیزان معرفی کنیم ، اولین روش استفاده از یک نرم افزار بهینه ساز رجیستری های ویندوزتون خواهد بود و روش دیگر هم استفاده از دو ابزار مهم در خود ویندوز 7. امیدوارم این آموزش ها برای شما عزیزان مفید واقع گردد. پس با ما باشید.

استفاده از نرم افزار های بهینه ساز ویندوز

اولین روش برای افزایش سرعت ویندوز استفاده از بهینه ساز ها می باشد ، نرم افزار های زیادی برای این منظور طراحی شده اند ، یکی از این نرم افزار های مفید CCleaner می باشد ، این نرم افزار از قسمت های مختلفی تشکیل یافته است ، یکی از بخش های این نرم افزار تعمیر رجیستری های ویندوز است ، در بخش تعمیر رجیستری ها این نرم افزار مشکلات موجود در سیستم عامل شما را تعمیر می نماید ، با تعمیر رجسیتری ها سیستم عامل شما مطمئنا سرعت مناسبی را که قبلا داشته است را بازیابی خواهد کرد.

البته این نرم افزار تنه برای بهینه سازی ویندوز استفاده نمی شود ، بلکه بخش دیگری از ایننرم افزار برای حذف کامل نرم افزار ها هم استفاده می گردد ، به کمک این بخش نرم افزار شما می توانید نرم افزار ها را با تمامی مخلفتش پاک کنید ، البته برای این کار استفاده از یک نرم افزار آنیستالر برای شما مفید است.

استفاده از دیفرگمنت ویندوز 7

دیفرگ کردن ویندوز

مایکروسافت در ویندوز 7 چند ابزار بسیار کاربردی را در اختیار کاربرانش قرار داده است ، یکی از این ابزار ها دیفرگمنت است، در سیستم عامل های قبلی از جمله ویندوز ایکس پی کاربران برای مدیریت هارد و درایو هایشان معمولا این نرم افزار را بصورت جداگانه به سیستم عامل خود نصب می کردند ، اما در ویندوز 7 مایکروسافت این ابزار بسیار مفید و کاربردی را خود در سیستم عامل جدید خود قرار داد.

دیتا فرگمنتیشن يا چند تکه شدن فايل‌ها ، يکی ديگر از آفات هاردديسک است. وقتی فضای هاردديسک خالی است، فايل‌ها بطور يک پارچه و پی درپی در مسير آدرس‌ دهی هاردديسک جای میگيرند.

بیشتر بخوانید  چگونه سرعت کامپیوتر مان را افزایش دهیم.

برای اینکه این موضوع بیشتر قابل درک باشد به این مثال توجه کنید : فايلی با اندازه 100 کيلو بايت از ميان ديگر فايل‌ها حذف می شود در این حالت یک جای خالی در بین اطلاعات ایجاد می شود ، این فضای خالی مطمئنا باعث ایجاد مشکلات خاصی در سیستم عامل شما خواهد بود.

در این وضعیت اگر فایل دیگری در همین حجم به فضای هارد شما اضافه شود مطمئن باشید این فایل به همان قسمت خالی اضافه نخواهد شد و این قسمت خالی باعث ایجاد مشکلاتی در سیستم شما خواهد شد. در انتهای قسمت اول فايل چند تکه شده ، آدرس محل ذخيره ادامه آن نوشته مي‌شود و هاردديسک به محض رسيدن به اين محل، ادامه آن را در محل ذکر شده ادامه پیدا می کند. اين اتفاق باعث مي‌شود که هاردديسک برای خواندن يک فايل بارها محل هد را تغيير داده و به تبع فشار کاری بيشتری را تحمل کند. که این هم باعث استهلاک بیشتر هارد دیسک شما می شود.

چطور این ابزار کاربردی را بیابید : برای اجرای این ابزار کاربردی ابتدا وارد استارت ویندوز شوید و کلمه disk defragmenter را جستجو نمایید اولین گزینه را انتخاب نموده و وارد این ابزار کاربردی ویندوز شوید ، سپس درایو هایتان را یکی یکی انتخاب نموده و دیفرگ نمایید.

ابزار کاربردی Disk Cleanup برای افزایش  سرعت ویندوز

disk-clean-up

از دیگر ابزار های کاربردی در ویندوز 7 برای افزایش سرعت است ، این ابزار بسیار کاربردی فایل ها و اطلاعات اضافی و موقتی ویندوز را پاک میکند ، بسیار مفید است شما هر از چند گاهی از این ابزار برای پاکسازی اطلاعات اضافی سیستم عاملتان اقدام نمایید، معمولا هز از چند ماهی این کار را انجام دهید مطمئن باشید سرعت سیستم شما افزایش خواهد یافت.

برای استفاده از این ابزار راحت ترین راه این است که کلمه disk cleanup را در استارت ویندوز جستجو نمایید تا ویندوز این ابزار کاربردی را برای شما عزیزان پیشنهاد دهد ؛ سپس روی آن کلیک کنید و اجرایش کنید تا کلیه فایل های اضافی را برای شما یافته و پاک نماید.

این آموزش برای شما عزیزان مفید واقع شد؟

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : روش هایی برای افزایش سرعت سیستم عامل در ویندوز

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *