پادویش

نحوه زمان بندی ارسال ایمیل در Gmail

زمان بندی ارسال ایمیل

پلتفرم جیمیل (Gmail) در حال حاضر به شما این امکان را می دهد تا یک ایمیل بنویسید و زمان ارسال آن را برنامه ریزی کنید. شما می توانید هم اکنون یک ایمیل برای روزهای بعدی زمان بندی کنید و یا برای آن تاریخ و زمان مشخصی انتخاب نمایید. این قابلیت به خصوص به منظور پاسخ دادن به ایمیل های خارج از ساعات کاری مناسب می باشد.

کمپانی گوگل این قابلیت را در آوریل 2019 به پلتفرم خود اضافه کرد. تاکنون زمان بندی ارسال ایمیل ها نیاز به یک افزونه ی شخص ثالث مانند Boomerang داشتند ولی در حال حاضر این حالت در وب سایت Gmail و اپلیکیشن Gmail ایجاد شده است. شما می توانید هم اکنون 100 ایمیل برنامه ریزی شده در یک زمان مشخص داشته باشید. در ادامه تصمیم داریم تا نحوه ی زمان بندی را در جیمیل برای شما شرح دهیم.

نحوه زمان بندی یک ایمیل در کامپیوتر

در وب سایت Gmail در مرورگرهای موجود در کامپیوتر، ایمیل های خود را به طور مرتب بنویسید. به جای کلیک کردن بر روی دکمه Send معمول، بر روی پیکان پایین سمت راست دکمه Send کلیک کنید و سپس بر روی «Schedule Send» کلیک کنید.

زمان بندی ارسال ایمیل

زمانی را که می خواهید ایمیل خود را ارسال کنید، برای Gmail بازگو نمایید. شما می توانید یک زمان مانند “tomorrow morning” را انتخاب کنید و یا یک تاریخ و زمان خاص را تعیین نمایید.

شما حتی می توانید یک ایمیل برای چند سال آینده زمان بندی کنید. شاید شما بخواهید از هم اکنون پیام های چندین سال بعد خود را نیز برای آینده آماده کنید! جیمیل به شما این امکان را می دهد تا ایمیل ها را تا سال 2068 تنظیم کنید. Gmail تقریبا در حدود 48 سال می باشد که به همین روند خود ادامه داده و گوگل نیز تغییری در نحوه ی عملکرد این پلتفرم نداده است، سال هاست که در جیمیل با ارسال ایمیل به گیرنده مورد نظر، شخص ایمیل مربوطه را دریافت می نماید.

زمان بندی ارسال ایمیل

نحوه زمان بندی یک ایمیل در آیفون یا گوشی های اندرویدی

در اپلیکیشن Gmail برای گوشی های آیفون  با سیستم عامل iOS و یا گوشی های اندرویدی، ایمیل خود را به شکل معمول کامپایل کنید. به جای ضربه زدن بر روی دکمه “Send” در اپلیکیشن، دکمه منو را در گوشه سمت راست بالای صفحه انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه ی «Schedule Send» ضربه بزنید.

زمان بندی ارسال ایمیل

تاریخ و زمانی را که می خواهید Gmail خود را ارسال کنید، انتخاب نمایید. همانند کامپیوتر، می توانید یک گزینه مانند “tomorrow morning” را انتخاب کنید یا یک تاریخ و زمان خاصی را انتخاب نمایید.

زمان بندی ارسال ایمیل

نحوه لغو ایمیل زمان بندی شده بر روی کامپیوتر

شما می توانید ایمیل های زمان بندی شده خود را با کلیک بر روی گزینه ی “Scheduled” در سمت چپ رابط کاربری Gmail در رایانه خود مشاهده نمایید.

زمان بندی ارسال ایمیل

ایمیل زمان بندی شده ای را که می خواهید متوقف کنید، باز کنید.

زمان بندی ارسال ایمیل

برای لغو ارسال ایمیل، روی گزینه ی «Cancel Send» در گوشه سمت راست بالای ایمیل کلیک کنید.

زمان بندی ارسال ایمیل

جیمیل پیام شما را به یک پیش نویس تبدیل می نماید. شما می توانید محتویات آن را تغییر داده و ایمیل خود را دوباره تنظیم نمایید یا بلافاصله آن را ارسال کنید. اگر نمی خواهید ایمیل را هیچگاه ارسال کنید، می توانید پیش نویس را حذف کرده و یا آن را برای بعد ذخیره داشته باشید.

زمان بندی ارسال ایمیل

نحوه لغو ایمیل زمان بندی شده بر روی آیفون یا گوشی های اندرویدی

در اپلیکیشن Gmail برای گوشی های آیفون یا گوشی های اندرویدی، بر روی دکمه منو، در گوشه سمت چپ بالای صفحه ضربه بزنید و سپس گزینه ی «Scheduled» را در منوی نوار کناری انتخاب کنید.

زمان بندی ارسال ایمیل

بر روی ایمیل زمان بندی شده که می خواهید ارسال آن لغو شود، ضربه بزنید.

زمان بندی ارسال ایمیل

همانطور که بر روی کامپیوتر، گزینه ی “Cancel Send” را در گوشه سمت راست بالای ایمیل زدید، برای لغو ارسال آن از طریق گوشی هوشمند خود نیز بر روی همین گزینه ضربه بزنید.

زمان بندی ارسال ایمیل

Gmail، اکنون ایمیل شما را به پیش نویس تبدیل کرده است. شما ایمیل را از دست نخواهید داد، مگر آنکه تصمیم بگیرید پیش نویس را پاک کنید.

وقتی در Microsoft Outlook نرم افزار دسکتاپ Outlook را باز می کند، Outlook تنها ایمیل های زمان بندی شده را ارسال می کند. جیمیل دقیق تر عمل می کند. این پلتفرم، پیام های ایمیل زمان بندی شده شما را در زمانی که انتخاب کردید حتی اگر از وب سایت یا اپلیکیشن Gmail استفاده کرده باشید، قطعا ارسال خواهد کرد و احتیاجی به مراجعه و یا بررسی ندارد.

 

بیشتر بخوانید

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

 

منبع: howtogeek

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نحوه زمان بندی ارسال ایمیل در Gmail

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *