پادویش

شاهزاده سعودی 5 درصد از سهام توییتر را خرید

شاهزاده سعودی 5 درصد از سهام توییتر را خرید

و در قرن 21 بود که پای سعودی ها به دره ی سیلیکون هم باز شد ! به تازگی یکی از شاهزادگان سعودی اقدام به خرید چندین درصد از سهام توییتر کرده است. شاهزاده الولید بن طلال با دلار های نفتی خود توانست  5 درصد از سهام شرکت توییتر را تصاحب کند و به دومین سهامدار بزرگ این شبکه ی اجتماعی بدل شود.

الولید شاهزاده ی سعوی ، یکی از ثروتمندترین افراد در عربستان سعودی است و کار نامه ی پر نقش نگاری دارد. او در سال 2011 پیش از اینکه توییتر وارد بورس شود 3 درصد از سهام این شرکت را خریداری نمود. وی در حال حاضر دارای بیش از 35 میلیون قطعه سهام است که بیشتر از یک میلیارد دلار ارزش دارد. از این 35 میلیون قطعه سهامی که وی در اختبار دارد 30 میلیون با نام اصلی اش و 5 میلیون باقی مانده به اسم هلدینگ پادشاهی  ثبت شده است.

شاهزاده سعودی ، با توجه به مقدار سهمی که در کمپانی توییتر دارد. در بسیاری از تصمیمات اساسی آن نقش دارد. برای مثال وقتی که مدیر عامل این شرکت ، کوستلو کنار رفت و دورسی روی کار آمد انتقاد سختی به او کرد و اظهار داشت که توییتر در حال حاضر به یک مدیرعامل با تجربه های ارزنده نیاز دارد و دورسی بهتر است توجه بیشتری روی کمپانی خودش یعنی Square داشته باشد.

طبق آخرین رده بندی که برای ثروتمند ترین افراد جهان انجام شده است. شاهزاده الولید بن طلال جایگاه 34 را در این بین دارا میباشد. توجه و سرمایه گذاری های او تنها معطوف به شبکه ی اجتماعی توییتر نیست. او در تایم وارنر ، سیتی گروپ و البته مهم ترین آنها دیزنی سرمایه گذاری های داشته است.

جالب است بدانید با وجود اینکه شاهزاده ی سعودی در حال حاضر دومین سهام دار بزرگ توییتر است اما در حساب شخصی خودش در توییتر فعالیت چندانی ندارد. وی بیشتر از 3 میلیون دنبال کننده دارد اما تنها 171 توییتر توسط وی منتشر شده .

منبع : cnn

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  توییتر تأیید کرد که از شماره تلفن کاربران برای اهداف تبلیغاتی استفاده شد

نظرات در مورد : شاهزاده سعودی 5 درصد از سهام توییتر را خرید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *