برداشتن رمز عبور فایل پی دی اف

برداشتن رمز عبور فایل پی دی اف

بعضی از فایل های PDF به گونه ای رمز گذاری شده اند که برای هر بار استفاده کردن از آن ها میبایست رمز عبور وارد کنید. شما میتوانید با برداشتن رمز عبور فایل های پی دی اف و ذخیره کردن آن ها در مکانی امن کار هر روز خود را راحت تر کنید. در ادامه دور روش برداشتن رمز عبور فایل پی دی اف را برای شما معرفی کرده ایم که یکی راه حلی ساده و آسان برای سیستم عامل هایی که این نرم افزار را از قبل داشته اند، راه دیگر به برنامه acrobat reader نیاز خواهد داشت. البته هر دو این روش ها را ما به گونه ای در نظر گرفتیم که شما رمز عبور را میدانید. چرا که متاسفانه راه حلی برای برداشتن رمزعبور فایل هایی که رمزشان را نمیدانید نیست.

برداشتن رمز عبور فایل پی دی اف

از فایل PDF کپی بگیرید

شاید به نظر این روش، یک روش احمقانه به نظر برسد ولی با انجام اینکار میتوانید خیلی راحت در فایل پی دی اف جدید رمز عبور آن را بردارید. زمانی که سیستم نمونه کپی این فایل را ایجاد کند، دیگر این نسخه کپی رمز عبوری نخواهد داشت. این روش تنها در صورتی مفید واقع می شود که فایل پی دی اف مورد نظر شما، محدودیتی برای کپی پرینت نداشته باشد. خیلی از فایل های پی دی اف تنها با رمز عبور محدود شده اند و زمان باز کردن رمز آن ها دیگر هیچ محدودیتی نخواهند داشت.

شما میتوانید این عملیات را به چند روش انجام دهید. در صورتی که از مرورگر در سیستم عامل Windows، macOs، linux یا Chrome OS استفاده می کنید، اینکار را از مرورگر خود انجام دهید. اول فایل مورد نظر را باز کرده و رمز عبور آن را وارد کنید. در ادامه روی گزینه Print از نوار ابزار فایل پی دی اف کلیک کرده تا فایل پی دی اف به راحتی چاپ شود.

در ادامه روی گزینه Change در Destination کلیک کرده و سپس گزینه Save as PDF را انتخاب کنید. در ادامه گزینه Save را بزنید تا بتوانید اسم و محل ذخیره فایل جدید خود را انتخاب کنید. حالا فایل پی دی اف جدید شما اسم جدید اما با همان محتوای فاصل اصلی را خواهد داشت، تنها با این تفاوت که دیگر رمز عبوری ندارد. این روش روی مرورگر کروم در هر سیستم عاملی کار می کند ولی میتوان از همیت روش در دیگر برنامه های کپی و پرینت پی دی اف استفاده کرد.

بیشتر بخوانید  رمز عبور گلکسی S4 یا S3 تان را تغییر دهید.

از فایل PDF کپی بگیرید

استفاه از برنامه Adobe Acrobat Pro برای برداشتن رمز عبور فایل پی دی اف

از دیگر راه های برداشتن رمز عبور فایل پی دی اف، استفاده از برنامه آکروبات پرو است. این برنامه یک نرم افزار پولی و غیر رایگان می باشد. این برنامه، با برنامه رایگان PDF viewer   Adobe Acrobat Reader که بیشتر افراد از آن استفاده می کنند، فرق دارد. البته Adobe چند هفته ای است که نسخه آزمایشی Adobe Acrobat Pro را در اختیار کاربران قرار داده. این برنامه حتی زمانی که فایل پی دی اف دارای محدودیت پرینت باشد، باز هم عمل پرینت را انجام خواهد داد.

برای شروع فایل پی دی اف مورد نظر را از برنامه Adobe Acrobat Pro باز کنید و رمز عبور ان را وارد کنید. سپس از آیکون سمت چپ پنجره کلید و روی گزینه Permission Details کلیک کنید. همینطور میتوانید از گزینه File > Properties، روی گزینه Security کلیک کنید. در ادامه روی گزینه Security Method کلیک کرده و گزینه No Security را انتخاب کنید. برای برداشتن رمز عبور روی گزینه OK کلیک کنید. در آخر روی گزینه Save کلیک کنید تا تغییرات اعمال شوند.

استفاه از برنامه Adobe Acrobat Proبرای برداشتن رمز عبور فایل پی دی اف

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : برداشتن رمز عبور فایل پی دی اف

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *