پادویش

نحوه ضبط تماس های تلفنی در گوشی های آیفون و اندروید

ضبط تماس های تلفنی

گاهی اوقات شما باید یک تماس تلفنی به دلایل کاری، تجاری و یا دلایل احساسی ضبط کنید تا بعدا به این تماس تلفنی بتوانید دسترسی داشته و دوباره آن را بررسی نمایید – با این وجود نه گوشی های اندرویدی و نه گوشی های آیفون چنین قابلیتی را به طور پیش فرض ندارند.

فرادرس

بنابراین، اگر شما مصمم هستید که مکالمه تلفنی خود را به عنوان یک فایل صوتی ذخیره کنید، چند گزینه مختلف برای شما وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

قوانین مربوط به ضبط تماس ها در هر کشور متفاوت می باشد و متغیر است، بنابراین قبل از انجام هر گونه ضبط تماس با کمی تحقیق مطمئن شوید که قانون را زیر پا نگذاشته اید – مراقب باشید که باعث ایجاد یک سوتفاهم و یا جرم برای شما نگردد.

ضبط تماس های تلفنی در گوشی های آیفون و اندروید با استفاده از یک دستگاه دیگر

ساده ترین راه برای ضبط یک تماس تلفنی، استفاده از یک گوشی یا تبلت دیگر می باشد – البته اگر به چنین مواردی دسترسی دارید.

محصولات iOS دارای یک اپلیکیشن به نام voice memo می باشند ولی دستگاه های اندرویدی دارای voice recorder هستند، بنابراین اگر شما گوشی خود را در حالت بلندگو قرار بدهید و دستگاه دوم را بر روی حالت ضبط تنظیم کنید، می توانید صدای هر دو طرف مکالمه را ضبط کنید.

ضبط تماس های تلفنی

مشکل اصلی این روش آن است که شما به طور تصادفی ممکن است صداهای دیگر را نیز ضبط کنید، مانند افرادی که در حال حرکت در اطراف شما یا یک محیط دیگر هستند و با توجه به میکروفون موجود در دستگاه دوم که ضبط کننده ی صدا می باشد، به احتمال کیفیت صدایی که قرار است از تماس ضبط گردد، پایین تر باشد.

ضبط تماس های تلفنی در گوشی های آیفون و اندروید با استفاده از Google Voice

اکثر کاربران به منظور ضبط تماس های خود از Google Voice استفاده می کنند که یک اپلیکیشن اختصاصی برای کمپانی Google می باشد (همانطور که از نام آن مشخص است) که برقراری تماس از طریق Wi-Fi را نیز منجر می شود. شما می توانید تنظیمات اپلیکیشن را طوری تنظیم کنید که تنها تماس های ورودی را ضبط نماید و تماس های خروجی هیچکدام ضبط نمی شوند.

هنگامی که در اپلیکیشن، منوی تنظیمات را پیدا کردید، سپس گزینه ی “calls” را انتخاب کنید و در نهایت incoming call settings را تغییر دهید. هنگامی که این گزینه برای شما فعال شد، هنگامی که کلید شماره ی 4 را در پد شماره گیر گوشی در زمان برقراری تماس فشار دهید، برنامه شروع به ضبط تماس می کند. صدای هر دو طرف در این حالت شنیده می شود و زمانی که به صدای ضبط شده گوش می دهید، متوجه خواهید شد که دوطرف مکالمه چه صحبت هایی را رد و بدل می کنند.

ضبط تماس های تلفنی

Google Voice در حال حاضر در تمامی کشورها فعال نیست، بنابراین این تکنیک ضبط تماس بسته به کشوری که شما در آن زندگی می کنید، ممکن است کار نکند – بهتر است که اپلیکیشن را پیش از اینکه قصد برقراری تماس و ضبط مکالمه داشته باشید، یک بار تست کنید و از کارکرد آن مطلع شوید.

ضبط تماس های تلفنی در گوشی های آیفون و اندروید با استفاده از اپلیکیشن Call Recorder

اگر شما نمی توانید از Google Voice استفاده کنید یا اینکه نمی خواهید از این ابزار استفاده کنید، چند اپلیکیشن ضبط کننده تماس دیگر نیز وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید، اما آن ها دارای نقایصی هستند. برخی از اپلیکیشن ها رایگان نبوده و باید هزینه ای برای فعالسازی آن پرداخت کنید، برخی دیگر از اپلیکیشن ها بر اساس میزان تماسی که برقرار نموده اید باید هزینه ی ضبط صدا را بپردازید تا بتوانید به فایل آن ها دسترسی پیدا کنید و نرم افزارهایی که رایگان هستند، از لحاظ امنیتی مشکوک می باشند.

اگر به دنبال یک اپلیکیشن ضبط تماس صوتی هستید، در اینجا مواردی را برای شما معرفی کرده ایم:

  • Call Recorder – یک اپلیکیشن اندرویدی است که می تواند تماس های شما را ضبط نموده و کمک شایانی در مدیریت تماس های ضبط شده نماید، شما می توانید تماس های خود را دسته بندی کنید و یا در حافظه ی ابری آن ها را ذخیره کنید. همچنین دارای قابلیت caller ID برای شناسایی شماره های ناشناخته می باشد.
  • Call Recorder Lite – یک اپلیکیشن iOS می باشد که به شما اجازه می دهد تا هر دو تماس ورودی و خروجی را ضبط کنید. برای اینکه بتوانید به فایل صوتی تماس های طولانی ضبط شده گوش کنید، باید هزینه ای را بپردازید ولی می توانید تا هر زمانی که می خواهید تماس های خود را ضبط کنید.

اپلیکیشن های مشابه بسیاری در فروشگاه های Play Store و App Store وجود دارند، اما اگر می خواهید یک اپلیکیشن رایگان را انتخاب کنید، بهتر است که رتبه بندی فروشگاهی و نظرات کاربران را تنها به منظور اطمینان از کارکرد آن بررسی نمایید.

 

بیشتر بخوانید

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

 

منبع: techradar

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نحوه ضبط تماس های تلفنی در گوشی های آیفون و اندروید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *