آنتی ویروس پادویش

سرعت واقعی تکنولوژی 5G چقدر است؟

همانطور که می دانید سرعت  تکنولوژی 4G تا چه حد بالا است حالا این روز ها صحبت از تکنولوژی 5G که از آن نیز سریع تر است، به میان آمده. بخش شبکه هوآوی  در همکاری با اپراتور ژاپنی NTT DOCOMO، برای انجام یک آزمون میدانی به منظور بررسی سرویس های بی سیم 5G در ژاپن اقدام کرده اند. آن ها با استفاده از باندهای زیر 6 گیگا هرتز توانسته اند حداکثر به سرعت انتقال داده 3.6Gbps  برسند. چیزی که در این تست اهمیت ویژه دارد این است که این باند می تواند در فضای واقعی استفاده شود. در دیگر تست های انجام شده برای آزمودن 5G  توسط نوکیا و سامسونگ از باندهایی استفاده شده بود که مستلزم زیر ساخت های کاملا جدیدی بود.

تست 5G هوآوی – NTT DoCoMo در شرایط خارج از آزمایشگاه و در محیط دنیای واقعی اتفاق افتاده است. لذا شرایط لازم برای به کارگیری شرایط 5G که طبق پیش بینی های انجام شده باید تا سال 2020 فراهم شود زودتر به واقعیت خواهد پیوست. هوآوی در بیانیه ای ضمن موفقیت آمیز بودن آزمایشات مشترک خوداظهار داشته که این آزمایشات کمک به توسعه پیش از موعد توسعه 5G تا سال 2017خواهد کرد.

طبق نتیجه آزمایشات ITU، سرعت در تکنولوژی 5G باید 20Gbps باشد که به عنوان مقایسه با شبکه 4G LTE که سرعت دانلود اطلاعات 33Mbps است خیلی خیلی سریع تر است.  لذا فیلم هایی که هم اکنون  چند دقیقه طول می کشد تا بر روی گوشی خود دانلود کنید با تکنولوژی 5G در چشم بر هم زدنی دانلود خواهد شد.

Verizon همچنین در ماه گذشته اعلام کرد که زیر ساخت های لازم برای توسعه تکنولوژی 5G تا سال آینده ایجاد خواهد شد و این شرکت همکاری خود را با آلکاتل، سیسکو، اریکسون، نوکیا، کوالکام و سامسونگ آغاز کرده است.

نظر شما در این مورد چیست؟؟ آیا ما هم طعم اینترنت پر سرعت را خواهیم چشید؟؟

منبع: phonearena

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  آزمایشات اولیه ی اینترنت 5G بر روی گوشی ‌ها با موفقیت همراه بود

نظرات در مورد : سرعت واقعی تکنولوژی 5G چقدر است؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *