آنتی ویروس پادویش

شخصی سازی تنظیمات Power در ویندوز

تنظیمات نیرو و انرژی (Power Seting) از جمله قسمت هایی در ویندوز است که جز در مواقع لزوم و مورد نیاز به آن مراجعه نمی کنیم . درست است که تنظیمات پیشفرض آن به خوبی پیاده شده است ، با این حال به احتمال زیاد برای همه ی افراد ، آن هم در هر مورد خاص مطمئنا پیش برنده و مناسب نیست .

تنظیمات Power در ویندوز

به همین دلیل است که مایکروسافت دسترسی سریع به تنظیمات آن را فراهم کرده است.

این اواخر مجبور به تنظیم قسمت نیرو با به میل خود شدم تا به یک حجم عظیم فایل فرصت دانلود بدهم . از روی سرعت دانلود و حجم فایل تخمین زدم که حدود 3ساعت به اتمام دانلود مانده است ، و از آنجایی که نیمه شب بود 3ساعت بیدار ماندن "بیهوده" پیشنهاد خوبی به نظر نمی رسید .

همچنین مطمئن بودم که عدم تنظیم قسمت نیرو مساوی است با به Sleep رفتن سیستم و این یعنی ناقص ماندن دانلود که به هیچ وجه دلخواه نبود . در ادامه به نحوه ی مدیریت کردن نیرو در همچنین مواقعی می پردازیم .

شخصی سازی تنظیمات Power در ویندوز

اگر شما ویندوز8 یا بالاتر را روی لپتاپ خود اجرا کرده اید ، آیکون Power را می توانید در قسمت System Tray در اتنهای سمت راست Taskbar خود ببینید . ممکن است که در زیر فلش رو به سمت بالا در این قسمت مخفی شده باشد که باید بر روی آن کلیک کنید تا آیکون های مخفی را مشاهده کنید .

بعد از پیدا کردن آیکون و کلیک کردن به روی آن ، بر روی گزینه More power options در پایین ترین قسمت آن کلیک کنید .

در ویندوز7 نیز این گزینه موجود می باشد و همچنین شما می توانید با ورود به کنترل پنل و انتخاب قسمت Power Options (وقتی در حالت مشاهده آیکون ها بصورت بزرگ قرار دارد) مستقیما وارد مرحله دوم در قسمت بالا شوید .

کنترل پنل به شما تمامی برنامه ها و تنظیمات پیشنهادی مدیریت انرژی را به شما نمیش خواهد داد ، مثل Balanced , High Performance , Power Saver . اگر قادر به دیدن تمامی آن ها نیستید به روی گزینه Show Additional Plans زیر گزینه Power Saver کلیک کنید .

 

شخصی سازی تنظیمات Power در ویندوز

 

در اینجا می خواهیم برنامه ی مورد نظر دستی خود را ایجاد کنیم . در قسمت چپ صفحه به روی گزینه Create a Power Plan کلیک کنید

بیشتر بخوانید  9 روش برتر برای رفع عدم کارکرد NVIDIA GeForce Overlay در ویندوز

 

8

 

در این قسمت برای برنامه خود اسمی وارد کنید و یکی از برنامه های پیشفرض را به عنوان قالب کلی انتخاب کنید . دقت کنید که برنامه ی ایجاد شده توسط شما جایگزین برنامه پیشفرض خواهد شد . در نظر داشته باشید که هنوز می توانید از قسمت Hidden/Show Additional Plans به برنامه ای پیشفرض دسترسی داشته باشد و از آن ها استفاده کنید ، اما آن ها در Taskbar قابل مشاهده نخواهند بود . بر روی گزینه Next کلیک کنید .

 

10

 

حال می توانید تمام گزینه های تنظیمات نیرو را به دلخواه خود وارد کنید . برای مثال در برنامه دلخواه من ، تصمیم گرفتم تا زمان خاموش شدن صفحه نمایش را روی 30دقیقه و 1ساعت ، بسته به اینکه از باتری استفاده می کنم یا مستقیما به برق متصل هستم ، قرار دهم . اما به خواب رفتن سیستم مورد دلخواه من نبود که آن را در هر دو حالت باتری و متصل به برق بر روی گزینه هرگز قرار دادم . سپس روی گزینه Create کلیک کنید . کار ما به اتمام رسید .

 

11

 

شما به صفحه اصلی تنظیمات نیرو در کنترل پنل بازخواهید گشت ، جایی که فعال بودن برنامه ی ایجاد شده توسط شما مشاهده می شود که آماده اجرا شدن است .

زمانی که میخواهید دوباره بین برنامه های ذخیره نیرو یکی را انتخاب کنید ، هم می توانید از قسمت Taskbar به آن ها دسترسی داشته باشید و هم از قسمت Power Options در Control Panel .

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : شخصی سازی تنظیمات Power در ویندوز

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *