پادویش

تایپ فارسی در فتوشاپ cc

فتوشاپ cc

تایپ فارسی در فتوشاپ cc : فتوشاپ جز بهترین برنامه های گرافیکی است که معمولا تمام گرافیست ها از آن برای طراحی کارت ویزیت، پوستر و …استفاده می کنند. امکانات مختلفی در برنامه فتوشاپ وجود که سبب شده جز بهترینها به شمار برود.شرکت Adobe در هر مدت اقدام به ارائه نسخه های جدید می کند که گاهی در برخی از آنها مشکل های کوچکی مثل تایپ فارسی مشاهده می شود.

البته می توان برای رفع این مشکل ها از برنامه های دیگر نیز استفاده کرد مثلا اگر می خواهید حل مشکل چپ به راست نوشتن متن فارسی در فتوشاپ را انجام بدهید می توانید با تغییر تنظیمات این کار را انجام بدهید.

اگر با فتوشاپ CC کار کرده باشید متوجه خواهید شد که وقتی یک جمله را تایپ کنید حروف به شکل جداگانه ی نوشته می گردند و به یکدیگر چسبیده نیستند. اگر می خواهید این مشکل برای شما به وجود نیاید باید مراحل زیر را دنبال کنید .

حل مشکل فارسی نوشتن

  1. اول از هر چیزی باید وارد منوی Edit شوید.
  2. از منوی که باز می شود باید گزینه General  را انتخاب کنید تا برایتان پنجره Preferences باز شود. البته اگر می خواهید از کلیدهای میانبر برای باز کردن پنجره Preferences  استفاده نمایید باید کنترل + K  را استفاده کنید.
  3. از پنجره ی Preferences در سمت چپ باید گزینه تایپ Type  را انتخاب نمایید.
  4. در بخش Choose Text Engine Options باید گزینه Middle Eastern and South Asian را فعال کنید و سپس روی گزینه ی اوکی کلیک نمایید.

 تایپ فارسی

به همین سادگی مشکل شما برطرف شد و شما باید یکبار برنامه خود را ببندید و سپس آن را باز کنید تا بتوانید به درستی تایپ فارسی در فتوشاپ cc  را انجام بدهید.

دقت داشته باشید که در فتوشاپ امکانات جالب دیگری نیز وجود دارد که شما میتوانید از آن ها استفاده نمایید مثل چگونگی شماره گذاری. شما دیگر نیازی ندارید که حتما برای تایپ فارسی از فونت های B استفاده کنید بلکه می توانید فونت های دیگر را بکار بگیرید.

 

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : تایپ فارسی در فتوشاپ cc

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *