پادویش

قلم قرآنی

قلم قرآنی

قلم قرآنی : با توجه به پیشرفت تکنولوژی در عصر حاضر و روند روز افزون استفاده از موبایل ها و تبلت ها  ، عده ای ترجیح می دهند کتاب هایشان را به جای کتابخانه در تبلت ها و تلفن های همراهشان نگه داری کنند. با این کار می توان در هر زمان و مکان به کتاب های مورد علاقه امان دسترسی داشته باشیم و آن ها را مطالعه کنیم.

قلم قرآنی

قلم قرآنی و امکانات آن

اکنون این فرصت به وجود آمده تا کتاب مقدس دینمان قرآن کریم را نیز به شکل مدرن در اختیار داشته باشیم. قلم قرآنی تکنولوژی تازه ای می باشد که این امکان را برای علاقه مندان به قرآن به وجود می آورد که قرآن را به روش نوینی مطالعه کنند و با سهولت بیشتری آن را یاد بگیرند.
قلم قرآنی می تواند در زمینه ی روخوانی قرآن کریم ، روان خوانی ، فصیح خوانی ، ترتیل و حفظ قرآنی کریم به تمامی افراد در تمامی رده های سنی کمک کند. با استفاده از قلم قرآنی حتی کسانی که با زبان عربی آشنایی ندارند می توانند ترجمه ی قرآن را به زبان خودشان داشته باشند.
قلم قرآنی ابزاری می باشد که تحولی بزرگ در یادگیری قرآن کریم به وجود آورده است. تنها با قرار دادن قلم به روی صفحات قرآن می توان ، صوت آن آیه را گوش داد.
تلکنولوژی قلم قرآنی به این صورت می باشد که با استفاده از حسگری که در ابتدای قلم قرار دارد ، کد های مخفی قسمتی که قلم بر روی آن قرار دارد شناسایی می شوند و پس از آن صوت مربوط به آن قسمت پخش می شود. این فرآیند از طریق ذخیره کد ها و صوت ها و ارتباط سازی بین آن ها بدست می آید و نتیجه ی آن پخش صوت به محض قرار دادن قلم بر روی آیات می باشد.
همه ی این مزایا دست به دست هم داده اند تا قلم قرآنی تبدیل به یک وسیله ی مناسب برای یادگیری قرآن کریم بشود و به تمام کسانی که در خواندن آیات مشکل دارند ، به بهترین طریق کمک کند.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : قلم قرآنی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *