حل مشکل ارور Out Of Range مانیتور در بازی و برنامه های ویندوز ۱۰، ۸ و ۷

ارور Out Of Range

حل مشکل ارور Out Of Range مانیتور در بازی و برنامه های ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ : حتما شما هم تا به حال با Out Of Range در زمان اجرای بازی ها و برنامه ها روبرو شده اید و نمی دانید که علت رخ دادن این اخطار چیست؟ یکی از دلایل رایجی که می تواند منجر به ایجاد این خطا شود هماهنگ نبودن رزولوشن کارت گرافیک و مانیتور می باشد.

در ادامه این پست شما می توانید آموزش حل مشکل ارور Out Of Range مانیتور در بازی و برنامه های ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ را مطالعه نمایید. با زوم تک همراه شوید…

پیغام Out Of Range

همانطور که اشاره کرده ایم این اخطار می تواند زمانی برای شما نشان داده شود که رزولوشن صفحه نمایش شما از میزان پشتیبانی شده در مانیتور بیشتر تنظیم شده باشد. البته دلایلی دیگری نیز مثل نرخ رفرشی وجود دارد مثلا شما یک رزولوشنی را انتخاب کرده اید که از مانتیور شما نمی تواند آن را پشتیبانی کند و در واقع این نرخ بالاتر است. حالا در چنین شرایطی چه کنیم؟

در صورتی که شما یک نرم افزار گرافیکی یا بازی را اجرا می کنید بعد اخطار Out Of Range را مشاهده می نمایید یعنی سیگنالی را که سیستم کامپیوترتان به صفحه نمایش ارسال می نماید از وضعیتهای نیست که صفحه نمایش شما پشتیبانی می نماید و باید برای برطرف کردن این مشکل اقدام نمایید.

رفع پیغام Out Of Range

برای برطرف کردن این مشکل باید مجدد صفحه نمایش قدیمی را وصل نمایید و بعد از آن شما دسکتاپ را می ببنید پس به کنترل پنل رفته و گزینه Display  را انتخاب نمایید تا بتوانید تنظیماتی را که به صفحه نمایش جدیدتان مرتبط است را اعمال نمایید. در صورتی که این امکان برای شما محیا نیست که صفحه نمایش قدیمی را وصل نمایید باید سیستم تان را در وضعیت Safe Mode بوت کرده و پس  از آن وارد کنترل پنل شوید تا بتوانید تنظیماتی را که می خواهید اعمال نمایید.

استفاده از Troubleshoot برای برطرف کردن ارور Out Of Range

همانطور که می دانید روش های مختلف دیگری وجود دارد که شما می توانید برای برطرف کردن این اخطار از آن استفاده نمایید. به این صورت که مراحل زیر را طی کنید:

 • برای شروع باید مانیتور دوم خودتان را متصل نمایید
 • بعد از اینکه لود شدن سپری شد وارد منوی استارت شوید
 • گزینه Restart  را انتخاب کنید البته اینکار را در حالی انجام بدهید که دکمه Shift  را نگه داشته اید.
 • حالا صبر کنید تا گزینه های Continue، Troubleshoot و Turn Off Your PC برای شما نشان داده شود.
 • Troubleshoot را انتخاب نمایید
 • سپس Start-up Settings را انتخاب نمایید و ریستارت را فشار بدهید
 • زمانی که سیستم کامپیوترتان را راه اندازی نمودید باید گزینه سوم را انتخاب نمایید تا سیستم کامپیوتر شما با پایین ترین رزولوشن مد ویدئو راه اندازی گردد.
 • مانیتور اولی تان را دوباره وصل نمایید و پس از اینکه ویندوز شما بارگذاری شد می توانید رزولوشن ویدئو خودتان را با تنظیماتی که می خواهید تغییر بدهید.

حل مشکل ارور Out Of Range مانیتور در بازی و برنامه های ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ : در صورتی که شما بتوانید مراحل فوق را به درستی انجام بدهید دیگر در زمان اجرای برنامه ها یا بازی ها با این اخطار روبرو نخواهید شد.

چگونه در زمان اجرای بازی پیغام Out Of Range را برطرف نماییم؟

یکی دیگر از روش های که شما می توانید برای رفع این پیغام از آن استفاده کنید روش زیر می باشد:

 • برای شروع باید روی دسکتاپ خود راست کلیک کنید.
 • حالا گزینه Screen Resolution را انتخاب کنید
 • پنجره ی برای شما باز می شود که باید Advanced Settings را انتخاب نمایید
 • در پنجره ی که باز شده است سربرگ Intel® Graphics And Media Control Panel را انتخاب نمایید .
 • منوی کرکره ی Refresh Rate را روی گزینه ۶۰p Hz تنظیم کنید.

حذف پیغام Out Of Range

نصب دوباره کارت گرافیک برای حذف پیغام  Out Of Range

اگر از روش های فوق استفاده کردید ولی هنوز نتوانسید این پیغام را برطرف کنید می توانید از قسمت زیر استفاده کنید

 • برای شروع باید کامپیوترتان را در وضعیت Safe Mode ریبوت نمایید. پس از اینکه ریبوت انجام شد باید رزولوشن کارت گرافیک خود را با رزولوشنی که کامپیوتر شما پشتیبانی می کند تنظیم کنید و آن را کاهش بدهید. بعد دوباره کامپیوترتان را ریست کنید و بررسی کنید آیا هنوز مشکل ایجاد این اخطار برای شما وجود دارد یا نه. اگر برطرف شده که دیگر نیازی نیست کاری را انجام بدهید ولی اگر مشکل هنوز هم برجا است که می توانید کارت گرافیک سیستم خود را نصب کنید یا اینکه مجدد درایو مانیتور خودتان را نصب نمایید.
 • برای اینکار زمانی که در وضعیت Safe Mode می باشید باید در ویندوز ابزار Device Manager را باز نمایید.
 • در پنجره Device Manager که برای شما باز می شود باید روی بخش های Monitors و Display Adapters کلیک نمایید و در دستگاهی را که در این دو قسمت مشاهده می نمایید آن را حذف نماید. کافی است هر دستگاه را انتخاب کنید و سپس آن را حذف کنید.(از کلید Delete  استفاده نمایید).
 • پس از آن شما توانسته اید مانیتور و آداپتورهای  صفحه نمایشتان را حذف نمایید و باید کامپیوترتان را ریستارت کنید و صبر کنید برای این دستگاه ها، ویندوز اقدام به نصب مجدد درایوها نماید.

در پایان…

دقت داشته باشید که اگر از اینکارها استفاده نمودید ولی باز هم خطا برایتان نشان داده می شود ممکن است کارت گرافیک تان خراب شده باشد که باید برای تعویض آن اقدام نمایید البته گاهی حتی مانیتور کاربر نیز به دلیل اینکه معیوب است این اخطار را نشان میدهد ولی برای بررسی صحت کارکردشان شما می توانید مانیتورتان را به یک سیستم دیگر وصل کنید اگر بر روی آن کار می کند پس مشکلی ندارد اما اگر به درستی کار نمی کند پس باید بدانید خرید مانیتور جدید برای شما تنها راه برطرف کردن خطا می باشد.

در صورت وجود هر گونه سوال در مورد ” حل مشکل ارور Out Of Range مانیتور در بازی و برنامه های ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ ” از قسمت دیدگاه استفاده نمایید…

منبع : microsoft

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : حل مشکل ارور Out Of Range مانیتور در بازی و برنامه های ویندوز ۱۰، ۸ و ۷

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *