گلکسی اس 21 هم بدون شارژر و هنذفری عرضه می‌شود؛ سامسونگ هم سیاست اپل را پیش گرفت!

گلکسی اس 21 هم بدون شارژر و هنذفری عرضه می‌شود

گلکسی اس 21 هم بدون شارژر و هنذفری عرضه می‌شود. انگار سامسونگ هم مثل اپل قرار است بجای به فکر مشتری بودن، به فکر سودآوری بیشتر باشد!

عرضه گلکسی اس 20 و گلکسی نوت 20 سامسونگ قبل از آیفون 12 صورت گرفت. هیاهوی معرفی شدنشان به اندازه‌ی آیفون 12 نبود، اما هر 2 محصول هوشمند سامسونگ از بهترین‌ها اندرویدی هستند و طرفداران زیادی هم دارند. علاوه بر تغییرات ظاهری و مشخصات جدیدترین خانواده گلکسی نوت و گلکسی اس سامسونگ، شاهد تغییرات بخصوصی بر روی قلم اس پن هوشمند سامسونگ بودیم که حس کاربری خیلی خوبی را به کاربر منقل می‌کرد.
قبل از معرفی شدن جدیدترین پرچم‌دارهای سامسونگ؛ شایعه‌های منفی بسیاری علیه این کمپانی وجود داشت. بهرحال سامسونگ، به بهترین نحو ممکن بهترین و جدیدترین پرچم‌دارهای خود را معرفی کرد. در گزارش بهترین نمایشگر‌های گوشی‌های هوشمند، نمایشگرهی پرچم‌دارهای سامسونگ رتبه نخست بهترین کیفیت را از آن خود کردند، اما در بحث عملکرد به آیفون نرسیدند.
درون جعبه گلکسی اس 20 و گلکسی نوت 20 سامسونگ بسته به منطقه، هندفری وجود داشت. در برخی از مناطق هم، سامسونگ پرچم‌دارهای خود را بدون هیچ هنذفری همراه وارد بازار کرد. با این وجود، در تمامی جعبه‌های گلکسی اس 20 و گلکسی نوت 20، کابل شارژ همراه وجود داشت که کاربران را از این بابت اذیت نمی‌کرد. اپل را باید اولین و تنها کمپانی‌ایی بدانیم که بجای قرار دادن ایربادز یا حداقل شارژر، بجایش برچسب لوگوی اپل می‌گذارد تا طرفداران خود را هیجان زده کند! حالا که اپل به فکر اقتصادی کردن هزینه‌ها افتاده است، خبرهای غیر رسمی هم حاکی از تصمیم سامسونگ برای حذف هنذفری و شارژر هستند!
باکس گلکسی اس 20

واقعا گلکسی اس 21 هم بدون شارژر و هنذفری عرضه می‌شود؟

گرچه این خبر هنوز در حد شایعه است و توسط هیچ یک از مدیران سامسونگ تایید یا تکذیب نشده است، اما یک رسانه‌ی کره‌ایی ادعا کرد که سامسونگ تصمیم دارد که کابل شارژر و هنذفری‌ها را از جعبه پرچم‌دارهای آتی خود حدف کند.
زمان عرضه گلکسی اس 21 سامسونگ هنوز مشخص نیست. برخی از شایعه‌ها حاکی از تصمیم سامسونگ برای کنار گذاشتن همیشگی سری نوت خبر داده‌اند. در این صورت سامسونگ، سری گلکسی اس پرچم‌دارش را به قلم اس پن مجهز می‌کند. مدل‌هایی که برای گلکسی اس 21 پیش‌بینی می‌شود، عبارت از گلکسی اس 21، گلکسی اس 21 پلاس و گلکسی اس 21 الترا است. برخی از شایعه‌ها حاکی از تصمیم سامسونگ برای تغییر نام ادامه وار اس 21 به اس 30 خبر می‌دهند.
سامسونگ زمان معرفی گلکسی اس 21 را هنوز مشخص نکرده است. به نظر می‌رسد سامسونگ پرچم‌دار جدیدش را در ماه فوریه (بهمن یا اسفند) همین سال میلادی عرضه کند تا بخشی از فروش ناکافی پرچم‌دارهای معرفی شدن امسالش را جبران کند.

چرا اپل ایربادر و کابل شارژر از آیفون 12 حذف کرد؟

به گفته‌ی یکی از منابع غیر رسمی از جانب اپل، هدف این کمپانی برای حذف کابل شارژر، کمک به محیط زیست است. چونکه به گفته‌ی یکی از مدیران اپل، هزاران شارژر در دنیا وجود داد که بیهوده ساخته شده‌اند و ساختن بیش از نیاز شارژر توسط این کمپانی بی‌دلیل است. پس احتمالا، نگذاشتن شارژر در جعبه آیفون‌های 12، بیشتر جنبه محیط زیستی داشته است! در خصوص ایربادز، از جانب این کمپانی چیزی مطرح نشده است، اما احتمالا برای کاهش هزینه آیفون‌های 12، این تصمیم اعمال شده است.

بیشتر بخوانید  انتشار آپدیت امنیتی ماه ژوئن برای سری Galaxy S20

 

حفاظت از محیط زیست یا حفاظت از سودآودری بیشتر؟

همان طور که می‌دانید اپل در نمایشگر‌های آیفون‌های 12 جدیدش، از تکنولوژی به نام سپر سرامیکی استفاده کرده است که از نمایشگرها در برابر هر گونه صدمه یا آسیب، 4 برابر گلکس آیفون‌های 11 محافظت می‌کند. اگر واقعا قرار بود از محیط زیست حفاظت شود و به منابع طبیعی دست‌دارزی نشود، پس استفاده از سرامیک ( سنگ) در نمایشگر آیفون‌های 12 چه معنی داشت؟

 

 

حذف کردن ایربادز  و شارژر برای کاربران آیفون چقدر هزینه خواهد تراشید؟

برخلاف گفته‌ی اپل، که نبود ایربادز و شارژر را برای کاربران آیفون بی‌هزینه می‌پنداشت، هزینه‌ی تهیه این 2 قلم برای کاربران آیفون 12 بسیار هزینه بردار خواهد بود. برای مثال، کسانی که در ایران قرار است آیقون 12 را در صورت رجیستر شدن، خریداری کنند، باید ورای هزینه میلیونی تومانی آیفون‌های 12، چندین میلیون هم برای ایربادز و شارژر و کابل شارژر جداگانه هزینه کنند.

نبود شارژر و هنذفری برای گلکسی اس 21 کمی بیشتر قابل هصضم است. حداقل، سامسونگ هنوز از درگاه تایپ سی پشتیبانی می‌کند و قرار نیست کاور مگ سیف را جداگانه به خریداران به اجبار بفروشد. هنذفری هم دیگر جای خود دارد؛ بسیاری از کمپانی‌ها خیلی وقت است هندفری را گوشی‌های هوشمند میان رده پایینی، میان رده اقتصادی و پرچم دارشان حذف کرده اند و این قدم فقط جنبه اقتصادی دارد نه سودآوری بیشتر! این قدم برای کم شدن هزینه نهایی گوشی‌های هوشمند صورت می‌گیرد تا افراد بیشتری بتوانند گوشی هوشمند مورد نظرشان را آسان‌تر خریداری کنند. سیاست اپل، در این مدت تنها تقویت فروشگاه ثالث خود بوده تا به فکر طبیعت یا … .

به نظر شما  آیا قرار است سامسونگ سیاست اپل را دنبال ‌کند؟

 

بیشتر بخوانید: ضعف آیفون 12 در مقایسه با آیفون 11 چیست؟

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : گلکسی اس 21 هم بدون شارژر و هنذفری عرضه می‌شود؛ سامسونگ هم سیاست اپل را پیش گرفت!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *