پادویش

گیم شو : این پنج بازی ژاپنی را از دست ندهید.

این پنج بازی ژاپنی را از دست ندهید.

گیم شو : ما تصمیم گرفتیم نگاهی به بازی های ودیویی شرقی بیاندازیم. با این که بازی های ژاپنی طرفداران فراوانی دارند، اما وقتی صحبت از RPG به میان می آید اکثرا به یاد Dragon Age می افتند نه Final Fantasy وقتی راجع به بازی های ژاپنی صحبت میکنیم مردم اینجا اکثرا یاد بازی هایی مثل Final Fantasy، , Metal Gear Solid Mario، Pokemon و Street Fighter می افتند. اما بازی های ژاپنی بسیاری وجود دارند که نباید از دست بدهید. با این که اکثر آنها به اندازه موارد ذکر شده قوی نیستند اما هیچ کمبودی در حماقت، زیبایی، به طرز عجیبی ذکاوت مندانه بازی هایی ژاپنی ندارند. در اینجا به 5 مورد از آنها اشاره میکنیم.

پنج بازی ژاپنی برای گیمر های زوم تک

  • Catherine

این بازی بر پایه روابط است. البته این در حالتی ست که تفکر شما از رابطه شامل مردی در پازل حل کردن باشد در حالی که دو دست غول پیکر با یک چنگال خون آلود به دنبال وی است. قسمت روزانه بازی شامل وقت گذرانی با چند کارکتر و تلاش برای پیش بردن رابطه مزبور با دو زن است. پشت صحنه سیل کشتار ها و سرازیری حوادث ماورا طبیعی را درکنار هم بگذارید و شما یکی از عجیب غریب ترین بازی های موجود را در اختیار دارید. این بازی روی Xbox 360 و PS3 در دسترس است.

  • Shin Megami Tensei: Persona 3

خیلی شبیه سری فاینال فنتسی است، نیازی نیست برای درک جریان داستان پرسونا 3 حتما پرسونا 1و 2 را بازی کرده باشید. در روز به مدرسه میروید، و بعد از ظهر با همکلاسی های خوش چهره تان صحبت میکنید و شب به قتل عام شیاطین میپردازید. در دنیای پرسونه 3 شما در نقش دانش آموزی هستید که با فرا رسیدن شب به یک شکارچی شیطان جذاب تبدیل میشود. جدای از جمع آور بهترین عناصر RPG های ژاپنی و طراحی جالب، این بازی خط داستان رمزآلودی دارد که دیگر بازی هارا به شرمساری کشانده. این بازی برای PS3 و PSPو PS Vita موجود است.

  • Bayonetta 2

درست است که نینتندو Wii U را برای این لیست در دسترس نگذاشته باشد اما این ما را از استفاده از Bayonetta 2 باز نداشته. ممکن است که فقط یک کمپ 10 ساعته باشد اما پر از لچظه های ناب است. بازی شما را مقابل نیروهایی از بهشت قرار میدهد که بر خلاف باورتان خوب نیستند.با این حال شما در نقش یک جادوگر هفت تیر به دست هستید ( با کفش های پاشنه بلند، بهتر است بیشتر موضوع را باز نکنیم)که شمشیر و توانایی فراخوانی شیاطین از موهایش را دارد. ( تا از فرشتگان غذا درست کند) کاملا گیج کننده است اما دلیل کافی برای پیدا کردن یک Wii U به شما میدهد تا با هر شرطی که شده آن را امتحان کنید. به علاوه، بازی قبلی هم همراه آن است و این یعنی این که شما هیچ بخشی از داستان را از دست نمیدهید. این بازی برای Wii U است.

بیشتر بخوانید  بازی های Gold: Gears 5 ، Resident Evil و Indiana Jones Emperor's Tomb اکنون رایگان هستند

  • Danganronpa: Trigger Happy Havoc

این یک بازسازی از یک بازی PSP است که هیچ وقت پایش را از مرز ژاپن فراتر نگذاشت. خوشبختانه به PS Vita آورده شده. بازی یگ گروه از بچه های دبیرستانی ست که در یک مسابقه گیر افتاده اند و تنها راه آزادی این است که دانش آموزان دیگر را بکشند و خودشان سالم بیرون بیایند.وظیفه شما به عنوان شخصیت اصلی این است که صحنه جرم را بررسی کنید و حقیقت را کشف کنید. به اندازه کافی جالب نیست؟ با حداقل 20 ساعت بازی با طرحی محسور کننده هیچ دلیلی برای امتحان نکردن بازی وجود ندارد. این بازی برای PS Vita موجود است.

  • Shadow of the Colossus

اکثر بازی ها سعی دارند با بزرگ و بهتر نشان دادن خودشان شما را فریب دهند. اما با Shadow of the Colossus خبری از این قضایا نیست. خبری از ضربات بی هدف به یک نقطه نیست، جای آن شما 16 دشمن مطلق دارید. با پیشرفت نه سلاح جدیدی به دست می آورید و نه قابلیاتشان را ارتقا میدهید. فقط همان چیز هایی را که از اول بازی به همراه داشتید در اختیار خواهید داشت یعنی یک تیر، شمشیر و یک اسب که شما را هدایت میکند.

با همان تیمی که Ico و the oft-delayed The Last Guardian را ساختند، Shadow of the Colossus یک موفقت در طراحی بازی به شمار می آید که حتی 10 سال بعد از انتشار اولیه خود هنوز هم طرفدار دارد. این بازی هم اکنون برای PS3 و PS2 موجود است.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : گیم شو : این پنج بازی ژاپنی را از دست ندهید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *