جدیدترین باگ امنیتی سیستم عامل اندروید : حریم خصوصی

باگ امنیتی , باگ امنیتی اندروید , امنیت اندروید , امنیت اندروید 4.4

جدیدترین باگ امنیتی سیستم عامل اندروید : حریم خصوصی : این بار سیستم عامل اندروید به دلیل وجود یک باگ امنیتی در سیستم عاملش زیر ذره بین قرار گرفت و باگی که کمپانی گوگل را زیر سوال برد. اتفاقی عجیب که تمامی کاربران سیتسم عامل اندروید را نگران کرد.

بنا به  این گزارش زوم تک به نقل از Phonearena کاربرانی که از سیستم عامل اندروید 4.4 استفاده می نمایند در معرض این خطرنیستند.این خطر به عنوان فاجعه حریم خصوصی نام گرفته است. این ها همه نشان از ورود دولت ها و سیاست ها به دنیای تکنولوژی است که مطمئنا کاربران را از این تکنولوژی های جدید میترساند.

به گزارش Phonearena از هر 4 کاربر که از سیستم عامل 4.4 استفاده نمی نمایند، 3 نفر در معرض این خطر و لو رفتن اطلاعات شخصی وحربم شخصیشان است. مرورگر های سیستم عامل اندروید یک رخته خطرناک برای ورود به حریم خوصی شماهستند . یک نرم افزار مخرب قادر است براحتی در سیستم عامل های قبل ازاندروید 4.4 با یک کد جاوااسکریپت ساده حریم خصوصی شما را تهدید نماید. برای مقابله با این مورد تنها روش استفاده نکردن از مرورگرهای متن باز و رایگان است.

البته اگرگوشیتان را تازه خریدید و از این خطر میترسید نگران نباشید ، مطمئنا توسعه دهندگان اپ های اندرویدی به دنبال حل این مشکل خواهند بود. وپول شما در خرید گوشی جدیدتان به هدر نخواهد رفت. همچنین راه دیگری برای نجات از این مشکل باز نکردن صفحات اینترنتی ناشناس است. پیشنهادمیکنم تا زمان رفع این باگ امنیتی در سیستم عامل اندروید به هیچ عنوان وبسایت های ناشناس را در رورگر های گوشیتان باز ننمایید.

چرا که باز کردن سایت های آلوده همانا و ورود کد های مخرب به گوشی شما همانا. انتخاب با شماست. روش دیگر هم برای در امان بودن حساب های بانکی و حساب های اینترنتی شما وارد نشدن به حساب های اینترنتی و بانکیتان از طریق گوشی است.

گوشیهای هوشمند  Samsung Galaxy S III, Motorola DROID RAZR, Sony Xperia tipo, the HTC Evo 3D and the HTC Wildfire همگی همکاری خوبی با این باگ امنیتی دارند . اگر اینگوشیهای هوشمند رو استفاده می نمایید حتما این مشکل را جدی بگیرید. تا در آینده از هک شدن حساب هایتان پشیمان نشوید.

بیشتر بخوانید  راه های ساده برای محافظت از دستگاه اندرویدی

منبع : Phonearena

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : جدیدترین باگ امنیتی سیستم عامل اندروید : حریم خصوصی

6 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. به نظرم یکم اشتباه توی ترجمه صورت گرفته!!
  “Any Android user not running Android 4.4 is at risk”
  به معنی “همه کاربران اندروید که از اندروید 4.4 استفاده نمیکنند در خطر هستند”
  که ترجمه شده “کاربرانی که از سیستم عامل اندروید ۴٫۴ استفاده می نمایند”
  در واقع بر اساس منبع(Phonearena) و منابع منبع (forbes, rafayhackingarticles) نسخه های قبل از اندروید 4.4 این مشکل را دارند.
  با تشکر