پادویش

با گجت ناسا در سفر بعدی به مریخ او را همراهی کنید

ناسا

با گجت ناسا در سفر بعدی به مریخ او را همراهی کنید(بهترین ایده برنده ی 20000دلار خواهد شد) :دوستدارید چه چیزی در مورد مریخ بدانید؟ شاید این تنها شانس شما برای همراهی ناسا در ماموریت بعدیش به مریخ باشد. سازمان ناسا در اقدام جدید و جذاب خود اقدام به طراحی گدجتی کرده که به شما این امکان را می دهد تا دستگاهی برای ماموریت بعدی این سازمان در مریخ طراحی کنید و در این سفر رویایی با این گدجت ناسا ، همراه او باشید.

فرادرس

سازمان ناسا

چه دستگاهی باید برای سازمان ناسا طراحی کنیم؟

ماموریت بعدی سازمان ناسا در مریخ فرستادن یک ربات کاوشگر 150 کیلوگرمی به سطح این کره و تحقیق و بررسی این همسایه ی قدیمی می باشد. سازمان ناسا به تمامی افراد و در هر سن و سالی این امکان را می دهد تا در این پروژه با او همکاری داشته و ایده پردازی کنند. هدف از این ایده پردازی طراحی وسیله ای است تا به کمک آن ربات کاوشگر را بعد از ورود، به سلامت روی سطح این کره ی مریخ فرود آورد.

زمان ورود کاوشگر ها به جو مریخ دچار بالانس شده و کنترل آن از درون غیر ممکن است . ناسا در این اقدام خود برای طراحی و یا ایده پردازی این وسیله ی جانبی یک همه پرسی جهانی به راه انداخته است  وزن این دستگاه جانبی باید دقیقا 150 کیلوگرم باشد و وظیفه ی اصلی آن از بین برد بالانس ها هنگام فرود می باشد تا کاوشگر سفری امن را به روی سطح این کره داشته باشد. این وسیله ی جانبی می تواند از دو قسمت 75 کیلویی و یا 6 قسمت 25 کیلویی تشکیل یافته و پس از گذشتن از جو این کره و خنثی کرد حرکت بالانسی کاوشگر از آن جدا شوند.

حال شما باید خود را به جای سازمان ناسا گذاشته و این ماموریت را در ذهن خود شبیه سازی کرده و به ایده پردازی علمی و عملی پرداخته و به دنبال راه حلی برای این مساله باشید. این راه حل ممکن است در قالب یک مینی گلایدر هنگام ورود و یا آیروژل (ژل هوایی یا ژل پر از هوا) نیز باشد.

 سازمان ناسا به بهترین ایده در ای زمینه 20.000 دلار جایزه در نظر گرفته است.

منبع: اخبار فاوری , technabob

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : با گجت ناسا در سفر بعدی به مریخ او را همراهی کنید

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. اطلاعات ارتباطی زیادی در دسترس نذاشتن ولی از این آدرس میتونین با سازمان ناسا در ارتباط باشین:

  http://www.nasa.gov/connect/index.html#.VPC3EXyUeXk

  ایمیل ارتباطی ناسا:

   HQ-social@mail.nasa.gov

  .به غیر از این ها شبکه های اجتماعی (فیسبوک ، تویتر و گوگل پلاس )هم برای برقراری ارتباط با این سازمان در دسترس هستند

 2. سلام دوست عزیز
  میشه بگین طرح هارو چطوری باید بفرستیم و تا چه زمانی وقت داریم .؟؟؟؟؟

  جواب رو توی وبلاگم بنویسید یا به ایمیلم بفرستین ممنون