آنتی ویروس پادویش

مایکروسافت نمایش صفحه ی انتخاب مرورگر ها را متوقف می کند

انتخاب مرورگر

شاید باورتان نشود اما 5 سال از روزی که کمیسیون اروپا مایکروسافت را مجبور کرد تا صفحه ی انتخاب مرور گر را برای ورژن های مختلف ویندوز فروخته شده در اروپا اضافه کند. در این صفحه کاربران می توانستند در مورد مرورگر های مختلف اطلاعاتی به دست آورند و آن ها را نصب کنند. اما حالا به طور ناگهانی این گزینه در حقیقت از بین رفته است.

مایکروسافت نمایش صفحه ی انتخاب مرورگر ها را متوقف می کند : هم اکنون مایکروسافت دیگر این قانون کمیسیون اروپا را نمی پذیرد و نمایش صفحه ی نصب مرورگر ها را متوقف کرده است. حتی وب سایت اختصاص داده شده به این قابلیت هم از بین رفته است.

این قانون هنگامی به میان آمد که اینترنت اکسپلورر مایکروسافت حدود 70% بازار مرورگر ها را در اختیار داشت، البته جای تعجبی ندارد که به همراه ویندوز ارائه می شد! بنا بر این بسیاری از کاربران حتی از وجود مرورگرهای جایگزین موجود خبر نداشتند. برای بسیاری از آن ها اینترنت اکسپلورر به معنای دسترسی به اینترنت بود.

این هنوز شفاف نیست که چگونه صفحه ی انتخاب مرورگر موثر واقع شد اما حداقل رقبای اینترنت اکسپلورر را در معرض دید مردمی که ویندوز را برای اولین بار نصب یا استفاده می کردند قرار داد. به احتمال زیاد باید اقدامی در برابر این به اشتراک گذاری بازار مرورگر ها که در چند سال اخیر دیده شد، برای اینترنت اکسپلورر انجام می شد. قطعا مرورگرهای دیگر هم به مرور زمان بهتر و بهتر شدند و این می تواند یکی از دلایل مهم رشد آن ها باشد.

اینترنت اکسپلورر هم اکنون بین 20 تا 25 درصد از بازار را در اختیار دارد در حالی که مرورگر محبوب گوگل کروم 50% و موزیلا فایرفاکس حدود 20% را شامل می شوند. سهم باقی مانده به دیگر مرورگرها مانند Safari و Opera می رسد. می توان گفت اینترنت اکسپلورر روندی رو به کاهش دارد در حالی که روز به روز به کاربران گوگل کروم افزوده می شود.

منبع : Gsmarena

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  لپ تاپ surface book 2 با یک باتری قوی روانه ی بازار شد

نظرات در مورد : مایکروسافت نمایش صفحه ی انتخاب مرورگر ها را متوقف می کند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *