آنتی ویروس پادویش

مدیریت مجوزهای برنامه اندرویدی

مدیریت مجوزهای برنامه اندرویدی

برنامه های اندرویدی به هر شکل و اندازه ای ارائه می شوند و همه نوع کاری را هم انجام میدهند. به همین ترتیب، بسته به برنامه، ممکن است درخواست دسترسی به قسمت های از تلفن شما را داشته باشد، گاهی فایل ها، عکس ها، دوربین، میکروفون، لوکیشن و … . این درخواست ها با عنوان مجوز یا همان permission شناخته می شوند و برنامه ها، وقتی برای اولین بار نصب می شوند، معمولا درخواست مجوزها را می کنند. این همچنین به کاربران این امکان را میدهد تا درباره اینکه چه نوع دستیابی به یک برنامه بدهند. اما اگر مجوز اشتباهی به یک برنامه دادید، باید چه کرد؟ در ادامه همراه زوم تک بمانید با نحوه مدیریت مجوزهای برنامه اندرویدی آشنا شوید.

مدیریت مجوزهای برنامه اندرویدی

نحوه مدیریت مجوزهای برنامه اندرویدی

همانطور که گفته شد، بسته به تلفن همراه اندرویدی که دارید، گاهی اوقات طرح دسترسی به مجوزهای برنامه ممکن است متفاوت باشد، اما به طور کلی همه آن ها در قسمت تنظیمات گوشی هستند که در ادامه مسیر آن را برای شما بیان می کنیم :

  1. در گوشی، Settings را باز کنید.
  2. به Apps > Permissions بروید
  3. برنامه مورد نظر برای تغییر مجوزها انتخاب کنید
  4. مجوزهای مورد نظر خود را انتخاب کنید، چه به دوربین تلفن، GPS و غیره دسترسی داشته باشد
  5. اگر می خواهید تغییرات دیگری در مجوزهای برنامه اعمال کنید، روند فوق را تکرار کنید

نحوه مدیریت مجوزهای برنامه اندرویدی

ما به شما هشدار میدهیم که بعضی اوقات تنظیم مجوزهای برنامه میتواند باعث عملکرد نادرست شود. به عنوان مثال، برنامه ای مانند گوگل مپ که به GPS تلفن شما دسترسی ندارد، قادر به کار کردن نخواهد بود. همچنین برنامه هایی مانند اینستاگرام که به عکس ها و دوربین شما نیاز دارند نیز رد صورت لغو این مجوزها، به درستی کار نخواهد کرد.

گاهی اوقات این مجوزها میتوانند بگویند که آیا یک برنامه مشکوک است یا خیر. به عنوان مثال، اگر شما فقط یک برنامه ماشین حساب را دانلود کرده باشید، از نظر فنی نباید از شما برای مکان یا دروبین مجوز بخواهد، بنابراین اگر برنامه این مجوزها را درخواست کرد، باید از خود بپرسید که چرا به آن احتیاج دارد؟

این بدان معنا نیست که همه برنامه هایی که به مجوزهای عجیب و غریب نیاز دارند بد یا مشکوک هستند، اما نمیتوان از آن ها نیز چشم پوشی کرد.

بیشتر بخوانید  شکست دوم اوراکل از گوگل

منبع : ubergizmo.com

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : مدیریت مجوزهای برنامه اندرویدی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *