واقعیت یا رویا ؟ زندگی در مریخ تا دهه 2030

living on mars

از اولین سفر انسان به ماه و سپس کرات دیگر ،زندگی در آن ها رویای همیشگی انسان بوده به طوری که با فرستادن روبات ها و سفینه ها ی مختلف همواره در پی سرنخی از حیات در آن ها هستند تا امکان زندگی انسان را در این کرات فراهم سازند. حال با رونمایی ناسا از برنامه ساخت مستعمرات در مریخ، احتمال زندگی در این سیاره تا چند دهه آینده قطعیت پیدا می‌کند.

Terraforming_of_Marsپروژه «استقلال از زمین» پروژه ای است که ناسا مشغول کار کردن بر روی آن است وطی آن ساخت و ساز کلونی‌های خود را آغاز خواهد کرد. شروع این ساخت و سازها نشانی از نزدیک شدن این پروژه به نقطه پایان برنامه‌های تحقیقاتی‌اش دارد. طبق گزارش منتشر شده، این پروژه در دهه 2030 خاتمه خواهد یافت.

این اکتشاف فضایی طی سه مرحله قرار است به نتیجه برسد که اولین مرحله آن «متکی به زمین» است. سپس عملیات‌ مربوطه در محیط آزمایشگاهی در اعماق فضا رخ خواهد داد، اما در این مرحله انسان در عرض چند روز به زمین بازمی‌گردد. مستعمره‌های استقلال از زمین به عنوان یک دستاورد جهانی، نشانه یک گذار در توسعه بشریت است چرا که انسان دیگر نه برای بازدید بلکه به قصد ماندن به مریخ سفر خواهد کرد.
انسان‌ها در زیستگاه‌هایی که سالها از جانشان محافظت می‌کند، در مریخ به کار و زندگی خود ادامه خواهند داد. این سکونتگاه‌ها ملزم به بازدید و نگهداری روزانه هستند.

totalrecallmarsهمچنین انسان ها مواد مورد نیاز ساخت‌و‌ساز را با بهره‌برداری از منابع موجود در مریخ، سوخت، آب، اکسیژن تهیه خواهند کرد و با استفاده از سیستم‌های ارتباطی پیشرفته، اطلاعاتش را با تاخیری 20 دقیقه‌ای به زمین ارسال می‌کند.

اما پیش از وارد شدن به این فاز(مرحله سوم)، مرحله متکی به زمین آغاز خواهد شد. تمامی تحقیقات در این مرحله در ایستگاه فضایی بین‌المللی صورت خواهد گرفت و این به آن خاطر است که محققان از نحوه زندگی در فضا در دراز مدت و چگونگی کارکرد تجهیزات آگاهی می‌یابند.

پس از کسب اطلاعات تکمیلی در مرحله متکی به زمین، پروژه به فاز دوم می‌رسد. در این مرحله عملیات در اعماق فضا انجام می‌شود با این تفاوت که محققان با اتکای کمتری به زمین به سفرشان به سوی مریخ ادامه خواهند داد.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  کاوشگر جدید ناسا برای بررسی مریخ تا سال ۲۰۲۰ ساخته می شود

نظرات در مورد : واقعیت یا رویا ؟ زندگی در مریخ تا دهه 2030

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *