پادویش

تکنیک های ساخت لینک (Link Building)

ساخت لینک

اساسا سال هاست که تکنیک های ساخت لینک “مرده” محسوب می شوند. قوانین ساخت لینک ذر سال 2003 بود که تغییراتی را متحمل شد و افرادی که قادر به یادگیری و سازگاری با قوانین همیشه در حال تغییر و افزایش الزامات مهارت ها، ابزارها، جزئیات نیستند، قطعا باید “ترفندهای ساخت لینک” خود را کنار بگذارند. کمپانی گوگل تایید کرد که لینک ها یکی از عوامل رتبه بندی هستند و اظهار داشت: “رتبه بندی بدون لینک واقعا کار سختی است.”

الگوریتم های هسته ی مرکزی Google براساس پیوندها می باشد و از زمان آغاز به کار کمپانی Google تغییری نداشته است.

تکنیک های ساخت لینک کلاه سفید

سال هاست که روش های ساخت لینک مرده اند ولی باید به این نکته اشاره داشته باشیم که اساسا این تکنیک ها و روش ها برای اشخاصی که قوانین و ضوابط آن را نمی توانند رعایت کنند، مرده محسوب می شود. اساسا اعمال تغییرات و رعایت ملزومات است که می تواند سبب شود تا در دنیای اینترنت پایدار بمانید. اصولا در خصوص لینک هایی که یک عامل رتبه بندی هستند بسیار صحبت می شود. بسیاری از جستجوگرها فقط بر روی محتوای سایت و صفحه جستجو و لینک های غافلگیرانه متمرکز شده اند و می گویند: “ما قبلا همه چیز را درباره لینک ها می دانیم”. اما آیا آن ها همه چیز را درباره لینک ها می دانند؟

گوگل تایید کرد که لینک ها مهم هستند

گوگل بیان کرد که لینک ها عامل رتبه بندی در کنار محتوای عالی هستند. رتبه بندی بدون لینک کار بسیار سختی است، و چرا هر کسی سعی می کند رتبه بندی بدون لینک را در وهله ی اول رعایت کند؟ کمپانی گوگل در مورد پیوندها بیش از هر چیز دیگری مراقبت می نماید، بنابراین شما نیز باید توجه لازم را داشته باشید.

Google Penguin شیوه استفاده از Backlinks در جستجوگرها را برای همیشه تغییر داد

پیش از آوریل 2012، با افزودن لینک های بیشتر و بیشتر، می توانستید به راحتی رتبه بندی سایت خود را تغییر دهید. با قرار دادن لینک های مختلف می توانید رتبه ی خود در صفحه ی نتایج موتور جستجو بالا ببرید و در این میان رده ی سایت خود را افزایش دهید. قطعا با این روش زمان زیادی طول می کشد. فیلتر اسپم Google Penguin در حال حاضر قسمتی از الگوریتم هسته ی اصلی گوگل است و در زمان های مشخص کار می کند.

لینک ها ممکن است به مشکل بخورند و شما نیز باید از این مشکلات آگاه باشید. آیا می دانید که حتی در جهان امروز و در دنیای جستجوگرها، اکثر مردم هنوز فقط به صفحه ی منبع و صفحه ارجاع توجه می کنند و آن را “backlink” می نامند؟

ساخت لینک

دنیای توسعه لینک های حرفه ای

امروزه ساخت لینک به یک تمرین حرفه ای برای افراد تبدیل شده است. زیرا منابع بسیاری را برای پیوند دادن وجود دارد، آیا می دانستید که ممکن است قبل و بعد از ایجاد لینک، تاثیرات و خطرات یک ارتباط backlink شبیه سازی گردد؟ کاربران LRT که در این زمینه کاملا قدرتمند عمل می کنند، خوشحال هستند که منابع 3 برابر بیشتر در 10 درصد از لینک های مهم و اساسی هستند، شما می توانید به رایگان از آن ها استفاده کنید، بدون اینکه بخواهید بابت آن ها هزینه ای بپردازید.

منظور از Backlink چیست؟

هنگامی که به یک Backlink اشاره می کنیم، به معنای یک مرجع از یک صفحه وب دیگر به صفحه ی وب شماست. این موضوع بسیار متفاوت از “خروجی” و یا لینک های خروجی از صفحه شما می باشد. این دو موضوع را باهم اشتباه نگیرید. پیوند برگشتی نیز گاهی اوقات پیوند ورودی (IBL) نامیده می شود و این لینک ها در تعیین محبوبیت (یا اهمیت) وب سایت شما برای موتورهای جستجو مانند Google بسیار نقش کلیدی دارند.

آیا یک وب سایت بدون Backlink رتبه بندی می شود؟

ما صد در صد اطمینان داریم که یک وب سایت نمی تواند بدون لینک های ورودی رتبه بندی شود.

دلایل اهمیت ساخت لینک (Link Building) چیست؟

چرا که لینک ها عامل رتبه بندی گوگل # 1 هستند
چرا که به عنوان پیوندهای وب به شمار می روند
زیرا لینک ها به محتوای عالی (که شایسته رتبه خوب است) اشاره می نمایند
چون لینک ها قدرت یک صفحه ی وب را منتقل می کنند
زیرا لینک ها اعتماد به یک صفحه ی وب را منتقل می کنند
زیرا گوگل تایید کرده است که به منظور پیدا کردن یک وب سایت بدون Backlink غیر طبیعی است
چرا که از طریق همین لینک هاست که گوگل وب سایت شما را پیدا می کند …
این دلایل می توانند برای همیشه ادامه یابند…

لطفا به این موضوع توجه داشته باشید (هم Link Power و هم Link Trust گاهی اوقات به عنوان link equity شناخته می شوند، این موضوع از زمانی اتفاق افتاد که در آن تنها سنجش پیوند یک بعدی در دسترس بود) اما وقتی ما می گوئیم که ساخت لینک مهم می باشد، به حرف های ما توجه نداشته باشید، این موضوع را مستقیما از Google دریافت نمایید.

ساخت لینک

آیا تمام Backlink ها یکسان هستند؟

“هر چه بیشتر، بهتر” در مورد بک لینک ها نیست. حداقل تا زمانی که “بیشتر” به معنای پیوندهای خریداری شده بدون بررسی آن است، برای نمایه Backlink شما خطرناک می باشند . شما بهتر است برای لینک های با کیفیت پایین تر، سپس برای هزاران لینک که هیچ ارزش برای پروفایل backlink شما ندارند، وقت نگذارید. لینک های ضعیف و خطرناک به رتبه بندی شما کمک نمی کنند. این موضوع می تواند حتی بسیار بد باشد. این پیوندها می توانند حتی صفحه ی وب شما را شامل جرایم گوگل و از دست دادن ترافیک اصلی نمایند.

لینک ها با یکدیگر تفاوت چندانی ندارند، نکته اینجاست که بدانیم:

  • چند صفحه، زیر دامنه، دامنه و دامنه های اصلی با یکدیگر ارتباط دارند؟
  • چند لینک در هر ماه؟
  • چه نوع پیوندهای (پیگیری، پیگیری، پیوند، جاوا اسکریپت، فریم ها، …)؟
  • Link Power یا Link Trust؟
  • کدام کلمات کلیدی (“پول” یا “برند”) را پیوند می دهند؟
  • مشکلات لینک چیست؟

همچنین این عوامل را می توان در موارد مختلف به طور متفاوت مورد ارزیابی قرار داد. یک لینک همچنین می تواند خوب یا بد بسته به صنعت، کشور، زبان و کلمات کلیدی باشد. متاسفانه هیچ قانون عمومی در این مورد وجود ندارد. به عنوان مثال، یکسان نیست که آیا دامنه به 1000 زیر صفحه پیوند داده شده است یا اینکه 1000 دامنه به یک زیرپایه پیوند داده شده است. به همین دلیل ما همیشه توصیه می کنیم با استفاده از فیلتر Site-Wide در LinkResearchTools این کار را انجام دهید.

قوانین گوگل در خصوص Link building چگونه است؟

چون که تمام پیوندها با یکدیگر برابر نیستند، زمانی که یک کمپین link building ایجاد می کنید، باید بسیار مراقب باشید. ایجاد لینک برای کسب و کار خود، برای مشتریان خود، باید با هم مرتبط باشند و همچنین آن ها را با محتوای عالی مرتبط سازید. کاربران شما خوشحال خواهند شد، گوگل شما را در نتایج جستجو حفظ خواهد کرد و کسب و کار شما رشد خواهد کرد.

اطمینان حاصل نمایید که پیوندهای ایجاد شده طبیعی هستند و گوگل نتیجه نمی گیرد که شما در حال تلاش برای دستکاری در الگوریتم های جستجوی خود هستید.

هرگونه لینکی که به منظور دستکاری PageRank و یا رتبه بندی سایت در نتایج جستجو Google استفاده گردد، ممکن است بخشی از طرح پیوند و نقض دستورالعمل های وب سایت گوگل باشد. این موارد شامل هر گونه رفتار است که مربوط به دستکاری لینک ها ورودی به سایت شما و یا لینک های خروجی از سایت شماست.

ما به طورکلی دستورالعمل های کیفی گوگل در خصوص طرح های لینک را توضیح می دهیم تا تصویری روشن از نحوه ایجاد لینک های با کیفیت بالا و نحوه ی مقاومت در برابر ایجاد لینک های بد را بدست آورید. همه چیز در خصوص کیفیت، ارتباط و تمرکز کاربر است.

ساخت لینک

بیشتر بخوانید

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

 

منبع: linkresearchtools

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : تکنیک های ساخت لینک (Link Building)

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *