گزارشی از ضیافت LG Global Challenger

ال جی

مراسم بدرقه برترین تیم‌های مسابقه تحقیقاتی LG Global Challenger در حضور سفیر محترم کره جنوبی جناب آقای Seung Ho Kim، و مدیرعامل شرکت ال‌جی الکترونیکس در ایران جناب آقای Deuk soo Ahn در رستوران مدرن مجتمع تجاری روشا برگزار شد. قرار است با فاصله کمی از برگزاری این مراسم، پنج تیم‌ برتر این دوره، سفرهای تحقیقاتی خود را به پنج کشور انتخابی یعنی کره‌جنوبی، اسپانیا، فنلاند، بلژیک و ایتالیا آغاز کنند و با تحقیق در حوزه مورد علاقه‌شان دست پر به کشور بازگردند.
اولین گروه این تیم‌های برگزیده 15 تیر سفر خود را به کره‌جنوبی انجام می‌دهد. همچنین سفیر کره‌جنوبی از شرکت‌کنندگان دعوت کردند تا در اجرای ارکستر ملی کره در تالار وحدت به مناسبت هفته فرهنگی کره در تاریخ 17 تیرماه تشريف بياورند.

سفیر محترم کره‌جنوبی با تشکر از شرکت ال‌جی بابت اجرای این برنامه تحقیقاتی در ایران گفت: دولت کره همیشه شرکت‌های کره‌ای را تشویق کرده است تا در کنار برنامه‌های بازاریابی، مسئولیت‌های اجتماعی خود را نیز تقویت کنند. ایران کشوری بزرگ و تاریخی است و ما قصد داریم همیشه روابط دوستانه خود را با آن حفظ و تقویت کنیم. ما همیشه به شرکت‌های خود توصیه می‌کنیم تا به قلب مردم نفوذ کنند و هدف‌شان فقط کسب سود نباشد. مثل کارهایی نظیر این مسابقه شرکت ال‌جی، که هدف آن ماندگاری در ذهن و قلب مردم ایران است.

پروژه LG Global Challenger شرکت ال‌جی در راستای حمایت از دانشجویان و تشویق آن‌ها به مطالعه عمیق و البته ایجاد فضا و بستر مناسب برای رقابت و فرصتی فراهم کرده تا سفرهای تحقیقاتی به کلیه کشورهای مختلف، برای دانشجویان ایرانی برنامه‌ریزی شود.

این برنامه، اولین و جدیدترین برنامه‌های سفر تحقیقاتی به خارج کشور است که برای دانشجویان ایرانی که در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد به تحصیل مشغول‌اند تدارک دیده شده است. این سفر تحقیقاتی برای اولین بار در سال 1995 در کره جنوبی پایه‌ریزی شد و به‌عنوان محبوب‌ترین برنامه عمده و اردوی سفر به خارج از کشور در میان دانشجویان دانشگاه‌های کره، با نرخ رقابت ۱ به ۲۱ شناخته شد و مورد استقبال همگان قرار گرفت. دانشجویان در این پروژه می‌توانند آزادانه موضوع سفر و کشور موردعلاقه خود را انتخاب و موقعیت‌های بی‌نظیری را تجربه کنند.

برای این سفر تحقیقاتی ۶ موضوع در زمینه‌های علوم طبیعی، فناوری اطلاعات (IT)، مهندسی، اقتصاد و مدیریت، علوم انسانی و اجتماعی و فرهنگ و هنر برای انتخاب وجود دارد و شرکت ال‌جی در ایران نیز از ۲۰ شهریورماه تا 10 دی‌ماه سال ۱۳۹۵ با انتشار فراخوانی از دانشجویان فعال و علاقه‌مند دعوت به حضور در این رقابت کرد. دعوتی که با استقبال فوق‌العاده دانشجویان همراه بود و در میان خیل عظیم طرح‌های تحقیقاتی ارسالی از جانب دانشجویان کوشا و فعال ایرانی، 350 طرح در پروژه با موفقیت ثبت‌شده‌اند که از این بین 226 طرح شرایط شرکت در مسابقه را داشتند. جالب اینکه خانم‌ها نیز با ارائه ۳۴ درصد از پروژه‌ها نیز تمامی تلاش خود را برای ارائه بهترین طرح‌های تحقیقاتی انجام دادند.

بعد از بررسی‌های دقیق اساتید دانشگاه‌های معتبر ایران، 30 گروه برای مصاحبه و توضیح طرح توجیهی خود طی دو روز به هتل اسپیناس پالاس تهران دعوت شدند. بعد از صحبت‌های فراوان و در نظر گرفتن تمام جوانب طرح‌های مختلف درنهایت هیئت‌داوران توانستند 10 گروه را انتخاب کنند. در روز پنجشنبه 19 اسفند 1395 در طی مراسمی باشکوه در خانه همایش واقع در خیابان فرشته و با 5 گروه از آن‌ها به‌عنوان فینالیست‌های نهایی برای اعزام به کشورهای مختلف معرفی شدند. این 5 فینالیست توسط تعدادی از برترین اساتید ایران انتخاب شدند. اساتیدی نظیر پروفسور علی اکبر فرهنگی پدر مدیریت ایران، پروفسور شمس السادات زاهدی استاد دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی، دکتر بهروز زارعی رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و دکتر سروش صادق نژاد نایب رییس فدراسیون جهانی روباتیک. در این مراسم که فرزاد حسنی اجرای آن را به عهده داشت، گروه دنگ شو نیز جهت استقبال از سال نو و جشن پایان سال در مقابل خبرنگاران، دانشجویان شرکت‌کننده، هیئت‌داوران و مدیران شرکت‌های ال‌جی و گلدیران هنرنمایی کردند.

*آشنایی با برگزیده‌ها
این 5 گروه، در رقابت بزرگ علمی LG Global Challenger به‌عنوان برگزیده‌ها انتخاب‌شده‌اند:
1. گروه دانشگاه صنعتی امیرکبیر با موضوع حفاظ ایمنی مترو به مقصد کره جنوبی
2. گروه دانشگاه علم و صنعت با موضوع بازیافت تایرها برای استفاده در صنعت راه‌آهن به مقصد اسپانیا
3. گروه دانشگاه هنر تهران با موضوع کام‌جویی در آموزش به مقصد فنلاند
4. گروه دانشگاه صنعتی امیرکبیر با موضوع روش‌های متنوع تفکیک از مبدأ در مؤسسات تجاری کشورهای توسعه‌یافته به مقصد بلژیک
5. گروه دانشگاه تهران با موضوع ِ Design for Community Well-being through Cultural Emotions به مقصد ایتالیا

هر گروه شرکت‌کننده به‌صورت مستقل در اوایل تابستان از سازمان‌های دولتی، آزمایشگاه‌ها، دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و نهادهای علمی تراز اول جهان که قبلاً در طرح مشخص‌شده‌اند بازدید می‌کنند و این زمان را صرف تحقیقات در این کشور انتخابی می‌کنند. تیم برتر بعد از انجام سفرهای تحقیقاتی مبلغ 12000 دلار به‌عنوان جایزه دریافت خواهد کرد و همچنین فرصت یک دوره کارآموزی در شرکت ال‌جی الکترونیکس خواهند داشت.

*نکات تکمیلی
در طول دوره سفر تمام هزینه‌ها ازجمله هزینه بلیت، اقامت و … بر عهده شرکت ال‌جی است.
-در این پروژه، همه گروه‌ها فعالیت‌های خود را از طریق فیلم، عکس و گزارش منتشر خواهند کرد. تمامی اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط شرکت‌کنندگان بر روی وب‌سایت LG Global Challenger آپلود می‌شوند.
-هرساله در کره جنوبی نزدیک به ۳۰۰ صفحه از مطالب اینترنتی منتشرشده مورد بازدید بیش از ۱٫۷ میلیون بازدیدکننده قرار می‌گیرد.
-پس از بررسی و ارزیابی گزارش رقبا بعد از اتمام سفر، هدیه نقدی در راستای عملی کردن نتایج سفر تحقیقاتی به گروه برنده داده خواهد شد.
– ال‌جی فرصت یک دوره کارآموزی در شرکت ال‌جی را برای تیمی که به‌عنوان برنده در این رقابت جایزه بزرگ را دریافت می‌کند، فراهم می‌کند.

در پایان گزارشی از نتیجه سفر تحقیقاتی در وب‌سایت LG Global Challenger Iran قرار داده خواهد شد که دانشجویان، شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی امکان استفاده آزادانه از آن را خواهند داشت.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : گزارشی از ضیافت LG Global Challenger

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *